Entertainment

21 Najlepsze miejsca warte uwagi w Puerto Vallarta, Meksyk

Puerto Vallarta to miejsce, w którym wita podróżnych na wiele lat i jest jednym z naszych bardzo kochanych miejsc do odwiedzenia w Meksyku. Jest wiele zabawnych atrakcji w Puerto Vallarta – ma coś dla każdego.

Niezależnie od tego, czy jesteś backpacker na budżet, cyfrowy Nomad w Meksyku, który dąży do spędzenia miesiąca, para pragnącej tygodniowych wakacji, lub emigrant, który dąży do wyjaśnienia w dół, znajdziesz zajęcia w Puerto Vallarta, aby Cię trzymać zajęty.

Miasto jest podzielone na dzielnice (strefy), z nieograniczymi atrakcjami w Puerto Vallarta rozłożone wzdłuż Banderas Bay i Beyond. W rzeczywistości nie ma znaczenia, która część miasta, w której pozostajesz, jak się porusza jest łatwa.

Jednak chcesz, aby wybrać swoją strefę bardzo ostrożnie oparte na kliale, który masz i budżet, który masz.

Oto moja lista turniejów 21 atrakcji w Puerto Vallarta, Meksyk!

Spis treści
1. Spacer … wszędzie!
2. Dołącz do zwiedzania żywności
3. Zobacz rytmy nocy (jedna z najlepszych atrakcji w Puerto Vallarta)
4. Ciesz się zachodem słońca
5. Kopnij na Playa Las Gemelas
6. Dołącz do boogowej wycieczki (z boku jedzenia)
7. Jedz świeże ostrygi
9. Chodź Malecon
10. Dołącz do klasy czekolady
11. Wycieczka rowerowa górska
12. Wyluzuj na plaży Los Muertos
13. Wejdź Starego Miasta
14. Idź do nurkowania
15. Dołącz do bezpłatnej wycieczki pieszej
16. Dołącz do bezpłatnej sztuki spacer
17. Odwiedź Kościół Matki Bożej Guadalupe
18. Odwiedź Mismaloya.
19. Sprawdź rynki
20. Zrób trochę wędrówki
21. Spędź noc w mieście
Działania bonusowe!
Teraz wiesz, co robić w Puerto Vallarta

Oto szybki odsetek stref w Puerto Vallarta zaczynając na lotnisku i na południe:

Marina – wiele więcej ekskluzywnych niż hotelowa strefa, z Marriott Hotel, Westin & More.

Obszar ten znajduje się zaledwie kilka minut jazdy od lotniska, oferuje wiele hoteli, restauracji, centrów handlowych, Walmart & Sama Club.

Central (Old PV) – mniejsze domy, dzielnica mieszkaniowa, Malecon (promenada Oceanfront) biegnie tutaj, wiele restauracji i barów. Obszar ten znajduje się na północnej stronie rzeki Cualte i wykorzystuje kosztowe zakwaterowanie.

Centro (romantyczna strefa) – Znajduje się na południowej stronie rzeki Cualte, znajdziesz wiele barów, kawiarni, restauracji i plaży Playa Los Muertos. Jest to popularna okolica z dużą społecznością LGBTQ. Zakwaterowanie od budżetu na początek końca.

Conchas Chinas – wskazując “chińskie skorupy” w oparciu o znalezione tutaj muszle, jest to znacznie bardziej zamożny / posh Puerto Vallarta z Gated Communities i High-End Condos.

Dowiedz się więcej o tym, gdzie pobyt w Puerto Vallarta z naszym zakwaterowaniem i przewodnikiem sąsiedztwa. I, aby uzyskać pełny podsumowanie w podróży do PV, sprawdź naszą dogłębną prowadnicę tutaj.

Uwaga, ten post został zaktualizowany w 2022 r., Aby uwzględnić bieżące najlepsze atrakcje w Puerto Vallarta, bieżące ceny i adresy i więcej. Ciesz się przyjemnością w podróży.

1. Spacer … wszędzie!

Muszę spacerować jako # 1 na liście atrakcji w Puerto Vallarta. Eksplorowanie na piechotę jest najlepszym sposobem na odczuwanie miasta, a wiele obszarów PV można dotrzeć przez chodzenie.

Meksyk jest już jednym z najtańszych krajów do podróży, ale kiedy możesz robić rzeczy za darmo, jak chodzenie i zwiedzanie, możesz zaoszczędzić nawet dużo więcej pieniędzy.

Spacer po ulicach Puerto Vallarta to najlepszy sposób, aby zobaczyć wszystko
Jest to świetny sposób, aby zobaczyć, co sprzedają sprzedawców, dla ludzi, którzy oglądają, i zdobyć kłębie. Nigdy nie wiesz, co będziesz trzymać podczas odkrywania miasta pieszo – po prostu upewnij się, że nosisz dobre buty, gdy chodniki i drogi są bardzo nierówne.

Uwaga: Najlepszy czas na podróż do Meksyku, jeśli chcesz chodzić po miastach, byłby w miesiącach zimowych, lub w sezonie carry. W przeciwnym razie może być nieznośnie gorący, a wiele prawdopodobnie chciał być na plaży przez cały dzień.

2. Dołącz do zwiedzania żywności

Czy wiesz, że kuchnia Meksyku złożyła listę niematerialnych dziedzictwa kulturowego przez UNESCO? Ta nagroda nie została zatwierdzona do żadnej innej krajowej grupy żywnościowej.

Meksykańskie jedzenie jest o wiele więcej niż Tacos i Quesadillas, a najlepszym sposobem na dowie się wiele więcej o smacznej kuchni, jest dołączenie do zwiedzania. Jest to konieczność wykonania w Puerto Vallarta na żywność.

Zrobiliśmy wycieczki na całym świecie, a nasze bliskie są w Meksyku.

W Puerto Vallarta, sprawdź wycieczki Vallarta Food. Firma ta wykorzystuje mieszankę kultury, chodzenia i wycieczek żywności, dzięki czemu jest to świetny sposób na dowiedz się o mieście PV jednocześnie ucztowanie i pracując z kalorii.

Zwiedzanie stoisk Taco jest punktem kulminacyjnym wycieczki żywności w Puerto VallarTa!

Istnieje kilka wycieczek foodie w ofercie z wycieczkami Vallarta Food, ale poszliśmy na “Oryginalną trasę w centrum”, który zabrał nas przez centrum PV po obu stronach rzeki. Jedliśmy wiele potraw i wypróbowaliśmy również napoje. Możesz także dołączyć do wieczorowej wycieczki Taco.

Gorąco polecamy tę wycieczkę! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić wideo, które wykonaliśmy:

3. Zobacz rytmy nocy (jedna z najlepszych atrakcji w Puerto Vallarta)

Jeśli próbujesz znaleźć mały pokaz kulturowy Cirque de Soleil i doświadczenie obiad, wtedy rytmy nocy będą czymś, czego nie będziesz chciał przegapić!

Widzieliśmy tę wydajność i choć nie jesteśmy wielkimi fanami dużych wycieczek grupowych, ten program był spektakularny i warto każdego grosza. Jest to jedna z najlepszych wycieczek w Puerto Vallarta.

Wieczór zaczyna się od rejsu o zachodzie słońca (w tym otwarty bar) przez Banderas Bay do Las Caletas, która jest piękną prywatną zatoczką. Po przyjeździe zostaniesz przywitany przez pięknie oświetlonego obszaru z pochodniami i świecami Tiki.

Następnie będziesz pokazany na swoim miejscu na zewnątrz audytorium, który jest otoczony palmami. Siedzenia są rozłożone, więc mimo że ludzie siedzą przed tobą, nie będziesz miał żadnych problemów widzących pokaz.

Oglądanie rytmów nocy normalnie nie kochamy turystycznych pokazów, ale ten był świetny!

Pokaz przedstawia różne historie starożytnej cywilizacji latynoskiej i meksykańskiej folkloru. Podczas występu jest muzyka na żywo, taniec, calutions, strażacy, a więcej.

Po wystawie będziesz cieszyć się dużą kolacją w formie bufetu przed powrotem do Puerto Vallarta łodzią.

Jeśli zastanawiasz się, co robić w Puerto Vallarta w nocy, to jest to. Nie przegap tego show! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o wycieczce i książki biletów.

⇒ Zobacz też: Co robić w Mazatlan – 21 Dokienia się, że nie chcesz przegapić

4. Ciesz się zachodem słońca

Jest coś w słońcu na wybrzeżu Pacyfiku, aw szczególności Puerto Vallarta. Niektóre z najlepszych zachodów słońca, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, byli stąd. Utrzymuj drinka i przyjemność z okazji.

Świetne sprawdzanie miejsc obejmują w dowolnym miejscu wzdłuż Malecon, w górę wzgórza za kościołem Matki Bożej z Guadalupe lub z El Barracuda, który jest naszym bardzo kochanym barem na plaży.

Gdy słońce spadnie, impreza zaczyna się w PV – jest tak wiele barów i klubów, nocne życie w Puerto Vallarta jest legendarne.

Zachody słońca w Puerto Vallarta są spektakularne

* Uwaga: Puerto Escondido to kolejne epickie miejsce docelowe wybrzeża Pacyfiku na słońce w Meksyku. Jeśli masz szansę, spróbuj tam odwiedzić.

5. Kopnij na Playa Las Gemelas

Niespodziewanie, zaledwie 20 minut jazdy na południe od Puerto Vallarta, znajdziesz plaże, które wyglądają, jakby muszą być Cancun lub Playa del Carmen, a nie Pacific. Myślę, że jest to jedna z najlepszych plaż w Meksyku.

Playa Las Gemelas ma turkusową wodę i białawe piasek. Kiedy odwiedziliśmy, było sporo fal, ale brak ripów ani podejmowanych, a fale były zabawne do pływania.

Inni użytkownicy doświadczyli tu całkowicie spokojnej wody, więc naprawdę zależy od pogody i pora roku.

Na plaży znajdują się zaledwie 2 kompleksy kondominiowe i nic innego … nawet żadne toalety. Przynieś chłodnicę wypełnioną piwem, wodą i przekąskami i spędzić dzień.

Spacer do plaży jest dość stromy i niektóre nierówne kroki, ale warto, gdy widzisz widok.

Dojechać tutaj, będziesz chciał zaparkować w CondoMinios Girasol Sur (z przodu wzdłuż drogi). Nie ma prawdziwego parkingu na plażę, więc musisz znaleźć niektóre na ulicy lub w kilku miejscach przydrożnych przed Girasol Sur Condos.

Alternatywnie możesz wybrać lokalny autobus i zostać zrzucony tutaj. Jest to zdecydowanie nasza kochana plaża w Puerto Vallarta. Nie przegap tego! Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki.

Wyszukiwanie w dół kroków do Playa Las Gemelas

6. Dołącz do boogowej wycieczki (z boku jedzenia)

Dla tych z was, którzy lubią pić tequilę – to Meksyk, który nie?! – Ta wycieczka jest dla Ciebie.

Podczas naszej ostatniej podróży do Puerto Vallarta dołączyliśmy do wysoce ocenianej wycieczki Mex-ologicznej i cieszymy się późnym popołudniem Mezcal, Tequila, Raicilli, rzemiosła piwa, kawy Kahlua i inne ręcznie robione koktajle.

Iść dalejBooze, dostaniesz smaczne jedzenie, aby pomylić alkohol.

Dania, które mieliśmy, były pełne porcje ryb Tacos, mięsne tacos, owoce morza “enchiladas”, pierścienie cebuli, świerszcze (tak, świerszcze) i delikatny deser.

Nie tylko będziesz dobrze się bawić i czujesz się trochę do końca, ale dowiesz się dużo o tradycjach i tworzeniu tych napojów alkoholowych.

Degustacja MeZcal, z boku świerszczy na naszej żywności i booze Tour

Mieliśmy wspaniały dzień z naszym przewodnikiem. Tak wiele zabawy w rzeczywistości, że zabrała nas na kilka późnych nocnych shenanigans, gdzie szelki i miejscowi lubią spotkać.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tequili Mex-Enchila, Tacos & Cocktails Wycieczka na zdobycie przewodnika lub jeśli wolisz, możesz nauczyć się wiele więcej i zarezerwować VIATOR.

7. Jedz świeże ostrygi

Podczas gdy Meksyk jest jednym z najlepszych krajów świata na żywność, a także jest absolutnie restauracja Puerto Vallarta dla wszystkich, często jest świetna do jedzenia jedzenia ulicy (plaży). Jeśli jesteś miłośnikiem Oyster, będziesz zachwycony wiedzieć, że możesz uzyskać świeże ostrygi na plaży.

Tuż pod mostem, który przecina do rzeki Cuale, zobaczysz wielu dostawców sprzedających te smaczne kory.

Plastikowe stoły i krzesła są ustawione, dzięki czemu można siedzieć i cieszyć się przyjemnością w talerzu żywności przez wodę lub możesz zabrać je, aby iść. Wyciśnij trochę soku wapiennego, posypać solą i dodaj trochę gorącego sosu, jeśli chcesz. Cieszyć się!

☞ Zobacz także: Playa del Carmen Meksyk: The Guide Guide Travel

8. Odwiedź San Pancho

Około godziny jazdy z Puerto Vallarta jest plażowy miasto San Pancho (San Francisco), który jest jednym z najlepszych wycieczek z Puerto Vallarta.

To małe miasteczko nie jest tak ciche, jak kiedyś, ale nadal jest to świetne miejsce do odwiedzenia. To, co jest niezwykłe, że nawet jeśli nie jest to bardzo duże miejsce, jest wiele rzeczy do zrobienia w San Pancho.

Możesz iść na rano na rano (lub późnym popołudniem), jedz naprawdę dobre międzynarodowe jedzenie, weź lekcje hiszpańskie, rób jogi, bój się surfowanie, ciesz się żółwiami dla dzieci być wydane i więcej.

To fajne miejsce na spędzenie popołudnia, ponieważ znajduje się zaledwie godzinę od Puerto Vallarta. Aktualizacja 2022: Niestety pole golfowe w San Pancho jest teraz zamknięte.

Aby dostać się z Puerto Vallarta do San Pancho, możesz wynająć samochód, pojechać autobusem na około 50 pesos, lub dołączyć na dzień wycieczkę San Pancho i pobliski Sayulita.

Uwaga: Ocean tutaj jest dość szorstki i nie jest doskonałym miejscem do pływania. Możesz sprawdzić Bucerias do pływania.

9. Chodź Malecon

Jedną z wielu wspaniałych rzeczy o Puerto Vallarta jest długi Malecon (promenada na Oceanfront), która biegnie przez około 1,5 km (1 mil). Jest to najlepszy punkt do przyjemności w spacerze, bez konieczności radzenia sobie z ruchliwym ruchem, który wąchają wzdłuż wąskich ulic.

Wzdłuż Malecona masz piękny ocean z jednej strony, a wiele sklepów, restauracji i barów z drugiej (sprzedaż 1 margarity i Coronas). Istnieje również wiele instalacji sztuki i występów ulicznych tutaj.

Malecon jest gorącym miejscem, zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem, gdy jest to chłodniejsza temperatura. W rzeczywistości wędrując wzdłuż Malecon jest jedną z najpopularniejszych atrakcji do zrobienia w La Paz.

Malecon zawsze ma coś

Gdzie pobyt w Puerto Vallarta

There are many resorts, hotels, boutiques, hostels, Airbnbs, and apartments for rent in Puerto Vallarta. Naprawdę jest coś dla wszystkich, a Airbnb i Booking.com jest najbardziej popularnym sposobem na książkę.

10. Dołącz do klasy czekolady

The Choco museum is one of the lots of complimentary things to do in Puerto Vallarta. If you’re interested in learning the history behind cocoa, plus finding out how chocolate is made (from harvest to

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *