Entertainment

To nie jest Kolumbia twoich rodziców

opublikowana: 03/14/19 | 14 marca 2019

Zwykła przeszłość Kolumbii – karteli, paramilitarne, ubóstwo, drobne przestępstwo – rzuca długi cień, który wciąż sięga do dziś. Kraj jest nadal postrzegany przez wielu jako miejsce, w którym ryzyko czai się za każdym rogiem.

Doroście, słysząc historie o władcach leków kolumbijskich, porwań, morderstwach, a także rabackach, duchy te prześladowały mój umysł jako gotowy do udania się do kraju.

Czy kraj będzie bezpieczny? Czy powinienem przynieść moją elektronikę?

Historie, a także zdjęcia, z którymi dorastamy, nie zostawiają nas łatwo. Wsuwają się na wgłębienia naszego umysłu, a także czekają, przygotowują się, by odskoczyć na cześć, a także szepczą strach do naszych uszu.

Mimo że zrozumiałem inaczej, stary obraz Kolumbii – zrodzony z dziesięcioleci bombardowania medialnego – wciąż krążył wokół mnie, gdy wylądowałem w Medellin.

Szybko wyparowało to, gdy zajmuje się rzeczywistością.

Historia kolumbijska jest właśnie taka. Historia.

Tak, w Kolumbii wciąż jest wiele problemów: handel lekami jest nadal silny, nadal istnieją paramilitarne, a drobne przestępstwo jest poważnym problemem. Wskaźnik morderstwa, choć znacznie spada w ciągu ostatniej dekady, wynosił 11 781 w 2017 r., A także drobne przestępstwo, a także rozbój w uzbrojeniu jest nadal rutynowym zjawiskiem, a w 2018 r. W 2018 r. Obejmuje ponad 200 000 rozbojów w tym kraju.

Miejscowi często sugerowali, że w nocy nie wychodzą do określonych obszarów, a także być dodatkowym ostrożnym z moimi rzeczami. Wciąż występują problemy z paramilitarnymi (było bombardowanie, gdy byłem tam przez National Liberation Army, radykalną grupę paramilitarną). Nierówność zarobków jest wysoka. Trudy są pełne. Około 35% populacji żyje poniżej linii trudności.

Kolumbia nie jest idealna. Wciąż rośnie, wciąż się rozwija, a także stara się odrzucić długi cień jego zaniepokojonej przeszłości.

Ale wielkie dni karteli minęły, a większość paramilitarnych przeszła w umowy pokojowe z rządem. Główne przestępstwa zmniejszają się każdego roku. Porwanie spadło o 92% od lat kartelu, a także zabójstwa spadły o około 50% w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Wskaźniki ubóstwa również spadły. Od 2002 r., Kiedy rząd zaczął śledzić statystyki trudności, wskaźnik trudności w kraju spadł z prawie 50% do 35%. Ponadto ich PKB na mieszkańca wzrósł prawie pięciokrotnie od 1980 roku.

Powoli, jednak na pewno rzeczy się poprawiają.

Turystyka z całego świata rośnie również, a turystyka podwoiła się od 2010 roku.

Cudzoziemcy poruszają się tam w tłumach (Kolumbia co 18 minut otrzymuje nowego imigranta). Kraj jest ośrodkiem cyfrowych nomadów, a także biznesu technologicznego, takim jak WeWork, Facebook, a także Google. Wykonuje ogromne postępy, ogólnie rozpraszając wcześniejsze uprzedzenia odwiedzających.

Niebezpieczeństwo nie czai się za każdym rogiem zastosowana metoda. Kolumbia to kraj w ruchu, a ludzie chętnie chcą zrzucić przeszłość.

To nie jest Kolumbia naszego rodzica.

Kraj nieustannie dmuchał wszystkie moje oczekiwania. (Nawet mój tata, który był pewien, że zamierzam się porwać, skomentował po obejrzeniu moich zdjęć, że to nic takiego, jak wierzył.)

Ludzie byli ciekawi, przyjaźni, ciepli, a także pomocni. Odbyłem fantastyczne rozmowy ze stażystami, a także kierowcami Uber (związałem się z jedną z klasycznej muzyki, a także jeszcze jedną dzieloną, jak książka The 5 Like Languages). Kolumbijczycy, których zadowoliłem w Cartagena, zabrał mnie, a także traktowali mnie tak, jakbyśmy byli kumplami na zawsze. Miałem niezliczone inne pozytywne spotkania z ludźmi, którzy wydawali się generalnie chętnie pokazują swojemu krajowi odwiedzającym.

Obiekty rywalizowały z tym, co widzisz w zaawansowanych krajach Europy. Poważnie, drogi, gondole w stylu narciarskim prowadzące w góry, metro, szybkie trasy autobusowe, tramwaje-pragnę tylko, aby Stany Zjednoczone miały tak kompleksowy system.

Scena kulinarna-wysokiej klasy gastronomia, zmieszana z niesamowitymi restauracjami w ścianie, a także ceviche, a także sprzedawcami Smoothie Street-jest jednym z najbardziej eklektycznych i najnowocześniejszych w regionie.

A z błyskawicznym Wi-Fi oraz mnóstwem kawiarni odkryłem, że pracuje tam.

Kolumbia jest pełna rzeczy do zrobienia, a także widzieć, od wspaniałych kolonialnych miaste Wędki w regionie kawy, od pustyni Tatacoa po ruiny San Agustín.

Wierzyłem, że kosztuje sześć tygodni w kraju, pozwoli mi kopać nieco głębiej, jednak nawet zachowując ten czas, nadal ledwo zarysowałem powierzchnię.

Kolumbia nie jest Shangri-La.

Ale to jest cholernie blisko.

Zapewniam to 11 na 10.

Może być stereotypowe do stwierdzeniaJednak nie mogę się doczekać powrotu. Kolumbia była jednym z najlepszych krajów, które odwiedziłem od lat.

Nie mogę mówić o tym wyjątkowo wystarczająco.

Zarezerwuj swoją podróż do Kolumbii: wskazówki logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby odkryć niedrogi lot. Są to moje dwa preferowane silniki przeglądania, ponieważ przeglądają strony internetowe, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że żaden kamień nie został obrócony. Zacznij od Skyscanner Najpierw, ponieważ mają największy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one największe zapasy, a także najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogich hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ochrona ubezpieczeniowa podróżna ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To kompleksowe bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszego biznesu do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz więcej informacji na temat Kolumbii?
Pamiętaj, aby przejść do naszego solidnego przewodnika docelowego na Kolumbii, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek dotyczących planowania!

*Nie mam na myśli tylko w Stanach Zjednoczonych. Kolumbia ostatecznie była niezwykle widoczna wśród holenderskich podróżników dzięki wybitnemu programowi telewizyjnemu, który zajmuje tutaj lokalizację, jednak wielu mówiło mi, że starsi holenderscy mieszkańcy nadal pytają: „Dlaczego jedziesz do Kolumbii? To jest niebezpieczne.” Stare wzory umierają ciężko… bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *