Uncategorized

Mini-przewodnictwo do podróży w Namibii

, podróżując z 7 różnymi krajami w Afryce, mogę bez wątpienia stwierdzić, że podróżowanie w Namibii jest jak żadna inna. Jazda z krajem jest jak uczta dla oczu. Topografia stale modyfikacji, a jeśli zdarzy ci się skinąć na drzemkę, na pewno przegapisz dziwaczny, ale oszałamiający krajobraz, który sprawia, że ​​Namibia jest tak genialna.

Himba mieszkańcy Namibii:

Ten opuszczony kraj jest drugim najmniej zaludnionym krajem na całym świecie, ale ma długą linię różnych grup rodzimych, w tym słynne plemię Himba. Kobiety Himba odbywają się w tłumie, ponieważ wciąż się ubierają.

Kobiety topless malują się czerwoną gliną zmieszaną z masłem, aby pomóc im zabezpieczyć je przed ciężkim słońcem i naturalnymi elementami. Noszą spódnice wykonane ze koziej skóry i zazwyczaj mają długie warkocze, które są również pokryte gliną.

Chodzenie obok siebie nie jest rzadkim widokiem ze sklepem spożywczym z ludem Himba; Kontrast ich konwencjonalnej sukienki w zachodnim sklepie jest czymś, co na zawsze zostanie zamknięte w mojej pamięci!

Gdzie zostać w Namibii:

Istnieje kilka hoteli/kurortów, które wyróżniają się od mojego pobytu w Namibii. Są to lokalizacje, które są dość odległe i nie mają mnóstwa innych konkurentów w pobliżu.

Norotshama River Resort

Ten oszałamiający ośrodek znajduje się nad brzegiem rzeki Orange/Gariep i w sercu Doliny Grape’u Assenkehr, która jest największym pola uprawą winorośli eksportowych na półkuli południowej.

Sam ośrodek jest oszałamiający z basenem z widokiem na rzekę i przestrzenie, które sprawiają, że czujesz się na kolanach luksusu. Wyciągnij kajak na spin, weź udział w degustacji czerwonego wina lub odpręż się przy basenie podczas oglądania słońca nad rzeką. Zostawicie Norotshama, że ​​po prostu opuściłeś spa.

Hotel Seeheim

Drugi hotel różni się raczej od pierwszego; Trochę bardziej dziwaczne, ale niezapomniane. Hotel Seeheim został opracowany ze skały w 1896 roku do domu, a następnie przekształcony w hotel w latach dwudziestych.

Z powodu Diamond Rush Seeheim było kwitnącym miastem po latach czterdziestych i pięćdziesiątych. Miał dworzec kolejowy, wiele kościołów, sklepów, szkoły, hoteli i dynamicznego dzielnicy mieszkalnej. W końcu stało się to miastem duchów, aw 1974 roku hotel Seeheim zamknął swoje podwoje.

Po prawie 30 latach, który stał pusty właściciel, Zirkie Kloppers odnowiła całe miejsce i przywróciła je do życia. Dzięki swoim cudownym umiejętnościom obróbki drewna Zirke wykonał ręcznie każdy mebel (aż do sedesów).

Druga połowa Zirkie jest również taksydermistką, a akcenty jej pracy można znaleźć w tym wyraźnym i interesującym hotelu przypominającym zamku. W mieście Seeheim jest tylko 23 mieszkańców, a wszyscy 23 pracują tutaj. Będziesz traktowany jak rodzina w tej dziwności hotelu i poczujesz się najlepiej jak w domu.

Okaukujo Rest Camp

W Parku Narodowym Etosha istnieje wiele różnych kempingów, na których można się zatrzymać, ale tym, który gorąco zasugerowałbym, jest obóz odpoczynku Okaukujo. Oferują szeroką gamę opcji na poboje, od biwakowania po apartamenty wysokiej klasy, oprócz dwóch ogromnych basenów i restauracji.

Ale najważniejszym wydarzeniem obozu odpoczynku Okaukujo jest to, że ma on niezwykle własny powódź w wodę. Z ławkami i wieloma różnymi obszarami widząc, że będziesz mógł zobaczyć, jak przyjeżdża do ciebie dziką przyrodę.

Nigdy nie wiesz, jakie wspaniałe stworzenie przyjdzie i da ci swój osobisty program. To naprawdę idealna metoda odpoczynku i oglądania setów słońca pod koniec dnia.

Pokarmy do jedzenia w Namibii:

W zależności od tego, gdzie jesteś w kraju, określi, jaki rodzaj żywności jest podawany. Niemieckie wpływy są widoczne w wielu sklepach i piekarniach, które serwują smaczne Apple Strudel lub Kirschtorte (Black Forest Cake).

Południowoafrykańskie potrawy, takie jak Bobotie (ciasto mięsne z pikantną skorupą kremu jajecznym) lub Koeksesters (mini pączki, które kapią w miodzie) są również powszechne na wielu przystankach.

Braais (grille) są widoczne wśród grup afrikaanerowych i niemieckich i bez względu na to, gdzie się odwrócisz, będziesz mógł znaleźć biltong (suszone powietrze mięso, które jest wykorzystywane jako przekąska barowa niezbędna – zwykle wołowina lub kudu).

Ale to, co znajdziesz z przytłaczającą obfitością w całej Namibii, to mięso gier – Kudu, Oryx i Zebra, żeby wymienić tylko kilka.

I wreszcie danie podawane w wielu afrykańskich plemionach jest Pap (ciastka pasta kukurydziana); Zazwyczaj jest to podawane z gulaszami mięsnymi lub warzywnymi.

MUSZĄ zobaczyć miejsca Namibii:

Istnieją nieograniczone ilości zarówno przygód, jak i odpoczynkurzeczy do wykonania w Namibii. Ta lista tylko zarysowuje powierzchnię tego, co ten niesamowity kraj ma do zaoferowania.

Las drzewa kołczania

Seeheim jest wspaniałą bazą do eksploracji lasu drzewa kołśnika. Las Tree Fivera został ogłoszony pomnikiem narodowym w 1995 r. I składa się z około 250 okazów aloesu.

Historia Namibii stwierdza, że ​​driny są powodzenia, a kilka najwyższych drzew w lesie ma co najmniej 300 lat.

Kanion Fish River

Kolejne miejsce, które można łatwo dotrzeć z Seeheim. Kanion Rib River jest największym kanionem w całej Afryce. Ma ogromny wąwóz, około 160 km długości i 27 km szerokości oraz w miejscach o głębokości 550 metrów.

Możesz wędrować wzdłuż krawędzi i poczuć się, jakbyś naprawdę był na końcu świata, ponieważ w okolicy jest tak niewielu turystów.

Pustynia Namib

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Namibii jest pustynia Namib. Słynie z jaskrawoczerwonych wydm wznoszących się na niebo indygo, jest to miejsce, którego nie można przegapić.

Sossusvlei to solna i gliniana patelnia otoczona najstarszymi i najwyższymi wydmami na świecie.

Piasek ma ponad 5 milionów lat, a ze względu na zmieniające się wiatry wiele wydm tworzy kształt gwiazdy z wieloma ramionami. Dune 45 jest najczęściej fotografowaną wydmą i ma około 85 metrów wysokości!

Wspinanie się na szczyt i oglądanie wzrośtu słońca nad doliną jest po prostu zapierające dech w piersiach, ale zdecydowanie sugeruję wczesny początek, abyś mógł pokonać intensywne ciepło namibijskie.

Deadvlei

Deadvlei to kolejna część Sossusvlei, którą każdy podróżnik musi zobaczyć. Zostało to opracowane, gdy rzeka Tsauchab zalała, a obfitość wody umożliwiła rosnące drzewa cierniowe.

Teraz około 900 lat później drzewa te nadal istnieją z powodu suchego klimatu i oferują mnóstwo niesamowitych możliwości fotograficznych.

To około 1 km spacerem do białej miski solnej, więc pamiętaj, aby przynieść dużo wody i kapeluszu.

Sesriem Canyon

Innym miejscem, które musisz zobaczyć, gdy jesteś w Sossusvlei, jest kanion Sesriem. Zejdź do kanionu i odkryj wszystkie spektakularne formacje skalne.

Rzeka Tsauchab przepływa z kanionem co pięć do dziesięciu lat i chociaż może być wyjątkowo rzadka, jest to jedyne miejsce, w którym można znaleźć wodę przez cały rok.

Zatoka Walvis

En ścieżka do przybrzeżnego miasta Swakopmund, upewnij się, że zatrzymaj się w Walvis Bay. Walvis Bay znajduje się w pobliżu szerokiej laguny i jest domem dla wielu flamingów. Nieograniczone morze różu jest niesamowite, które cieszyłby się każdym miłośnikiem dzikiej przyrody.

Swakopmund

30 km w górę drogi od Walvis Bay to niezapomniane malownicze miasto Swakopmund. To jest najlepsze miejsce na wakacje Namibii. Dzięki dobrze zachowanej kolonialnej niemieckiej architekturze, osobliwym kawiarni, odrębnym sklepom i nadmorskiej promenadzie jest to zdecydowanie miejsce, którego nie zabraknie rzeczy do zrobienia.

Dostępnych jest wiele działań przygodowych, takich jak desek na pokładzie wydm, spadochroniarzem lub łowienie głębin, żeby wymienić tylko kilka. Ale to, co sprawia, że ​​jest to wspaniała baza, to to, że istnieje wiele jednodniowych podróży, które można wybrać, które są warte i tak odrębne od Namibii.

Swakop River Canyon

Wybierz się na wycieczkę w głąb lądu do kanionu rzeki Swakop, gdzie ziemia sprawia, że ​​czujesz się na Księżycu. Plac zabaw botanika, zobaczysz żywy kolorowe pola porostów, wiele różnych florów, a oprócz słynnej rośliny Welwitschia mirabilis.

Wybrzeże szkieletu

Jazda na północ od Swakopmund zabierze Cię na wybrzeże szkieletu. Ten odcinek ziemi rozszerza całą metodę tak samo, jak granica Angola i nie ma takiej nazwy z żadnego powodu.

Telefon Bushmen z Namibii nazywa ten region ziemia, którą Bóg dokonał ze złości ze względu na gęstą mgłą i niegościnne warunki życia. Szkielety zardzewiałych wraków statków są zazwyczaj występujące wzdłuż całej linii wybrzeża i chociaż ten jałowy odcinek brzegu może wydawać się nieco niesamowity, sceneria jest naprawdę taka jak nigdzie indziej.

Rezerwa Pieczęci Cape Cross

Około półtorej godziny na północ od Swakopmund jest niesamowitą rezerwą Pieczęci Cape Cross. Tutaj napotkasz największą kolonię hodowlaną pieczęć Capefur na świecie.

Gdy jechasz w kierunku Cape Cross, wygląda na to, żePrzyjeżdżasz na czarne skaliste klify. Gdy się zbliży, wkrótce zauważysz, że te skały faktycznie się poruszają.

Z ponad 200 000 fok w tej pojedynczej kolonii, złapanie idealnego zdjęcia tych niesamowitych stworzeń jest dość łatwe. Miałem szczęście zobaczyć w lutym i widziałem niezliczone młode szczenięta szczekające tam iz powrotem z matkami.

Park Narodowy Etosha

Park Narodowy Etosha jest kolejnym miejscem, które powinno znajdować się na liście kontenerów Namibijskich. Główną cechą tego parku gry jest miska solna tak duża, że ​​można go zobaczyć z kosmosu! W języku rodzimego plemienia Ovambo Etosha utożsamia się z wspaniałym białym miejscem.

Park Narodowy obejmuje 22 270 km kwadratowych i jest domem dla wielu rodzajów ssaków, ptaków i gadów, w tym zagrożonej czarnej nosorożca.

Namibia ma to wszystko!

Po uzyskaniu niepodległości w 1990 r. Ten młody kraj ma mnóstwo, aby zaoferować swoim odwiedzającym. Jest wyraźnie, ponieważ modyfikacje ziemi, od bogatej zielonej roślinności, po pola żółtych kwiatów, po białe solne mieszkania, które uwierzyłeś, patrząc na śnieg, na najstarszą pustynię na świecie.

Namibia jest tak różnorodna, że ​​na każdym kroku napotkasz coś zupełnie innego niż poprzedniego dnia. Przyjdź i doświadcz tego oszałamiającego kraju dla siebie, a gwarantuję, że nie zawiedzie się!

Czy podróżowałeś wcześniej do Namibii? Jakie były twoje wrażenia z kraju? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej ?

Bio autora:

Nazywam się Heather Halpern i jestem z Edmonton w Kanadzie. Złapałem „robak podróży” wiele lat temu, kiedy byłem konkurencyjnym rytmicznym gimnastyczką i ponieważ wtedy nie byłem w stanie ugasić pragnienia widzenia więcej świata. Mimo że prowadzę całkiem rutynowe życie z pracą w pełnym wymiarze godzin, staram się wybrać przynajmniej jedną zagraniczną przygodę rocznie. Oznacza to, że oszczędzam, oszczędzam i staram się żyć najszczęśliwszym życiem przez cały rok, aby zapewnić, że mogę doświadczyć mojej jednej prawdziwej miłości… podróży! Mam nadzieję, że z moim blogiem mogę pomóc wam trochę świata dzięki mojej sztuce, moich przygodach i moich błędach!

Śledź moją podróż na mojej stronie internetowej, Metropolitan Gypsy i My Social Network Channels – Instagram, Twitter i Facebook.

Lubię to? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest partnerem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupisz od tych sprzedawców.