Uncategorized

Romans w Nowym Jorku – żeglując rzeką Hudson

Prawdopodobnie dlatego, że zarówno ja, jak i pani Romance pochodzą z wysp, że tak bardzo kochamy Nowy Jork.

Okej, więc nasze wyspy są nieco inne niż Manhattan, ale nie dajmy się złapać szczegółowo.

Niezbędne jest to, że kochamy Nowy Jork. Spędziliśmy sporo czasu rozmawiając o najlepszym sposobie zobaczenia tego miasta – i jest wiele opcji.

Spacer po chaotycznych ulicach Wielkiego Jabłka jest z pewnością jednym z najlepszych sposobów zobaczenia tego niezwykłego miasta wyspy. Nie ma nic takiego, jak ten poziom ulicy w grubej grupie.

Jeśli chcesz zobaczyć ptaka, udaj się do jednego z licznych przyjaznych turystów draparek. Lub jeśli jesteś Donaldem Trumpem, wskocz w helikopter i zrób to w prawdziwym stylu!

Jednak dla nas najbardziej wyraźne widoki na Manhattan były z pokładu łodzi. Pani Romance od wieków chce pływać rzeką Hudson. Nie jest żeglarzem, ale słowa „rejs”, „zachód słońca” i „romantyczne” w scenerii takiej jak Nowy Jork załadowały jej wyobraźnię.

Wyobraźnia pani Romance nie była rozczarowana.

Po gorącej sugestii Nikki z Stylling You, pani R zarezerwowała Sunset Sail na szkunerze Adirondack. Ten 80-metrowy szkuner płynie regularnie po Hudson. Trzyma do 42 gości, więc nigdy nie czujesz się zbyt zatłoczony.

Rejs trwa dwie godziny i zabiera cię na południe do sugestii Manhattanu i wyświetlania bliższego posągu Liberty i Ellis Island. Gdy wypłynęliśmy wzdłuż rzeki – Manhattan po naszej lewej i New Jersey na naszym najlepszym – piliśmy w widokach.

Mówiąc o piciu, każdy gość jest podawany kilka bezpłatnych napojów podczas rejsu. Wybierz spośród lokalnych piw rzemieślniczych, błyszczącego czerwonego wina lub napojów bezalkoholowych.

Gdy popijaliśmy nasze poczęstunek, niski wieżowiec dzielnicy mięsnej i West Village ustąpiło miejsca wysokim drapieżom dystryktu Money District i Wall Street. W końcu zaniepokoiliśmy park baterii i koniec wyspy.

Udaliśmy się w stronę Staten Island, mijając piękny posąg wolności.

Zanim się odwróciliśmy i zaczęliśmy na nogę u siebie, słońce było siedzące na ramieniu Lady Liberty, zanurzając się w kierunku zachodniego horyzontu.

Ellis Island – historycznie o wiele bardziej niezbędna, ale nieco mniej dramatyczna – wyglądała ciemno i przemysłowo w zanikającym świetle. Zastanawialiśmy się, jak ludzie w Ameryce wszystkie lata temu. Poszukując swoich marzeń, nowego życia, nowego świata.

Manhattan wyglądał niezwykle, gdy wróciliśmy do portu. Światła metropolii błysnęły i błyszczały na nocnym niebie, a bezsenne miasto pokazało nam swoje jasne oczy.

Zadokowaliśmy Chelsea Piers z resztą wieczoru przed nami.

– –

Istnieją inne sposoby odkrywania Nowego Jorku przy wodzie. Prom Staten Island, okrągły prom… możesz nawet kajak, jeśli chcesz. Ale ten żeglarski rejs jest z pewnością najlepszym sposobem na zobaczenie największego miasta na świecie.

Streszczenie:

Kto?

www.sail-nyc.com

Gdzie?

Schooner Adirondack wypływa z Chelsea Piers przy West 22nd Street.

Ile?

Ceny będą się różnić w zależności od rodzaju rejsu. Rejs Sunset wynosił 64 USD za osobę.

Bilety są dostępne online na stronie www.sail-nyc.com/schooner-adirondack-ails

Jak długo?

Rejs trwa dwie godziny i idzie aż do północnego punktu Staten Island, obok Island Liberty.

Co jest zawarte?

Napoje są włączone, ale nie jedzenie. W drodze do wyjazdu na Pier Chelsea zatrzymaj się na Chelsea Market, aby odebrać piknik na pokład. Zalecamy zatrzymanie miejsca homara na rolkę homara. Pyszne!

Obrazy Pani Romance.