Uncategorized

5 listy życzeń śródziemnomorskich miejsc, które musisz odwiedzić

Podróżowanie po Morzu Śródziemnym to ekscytujące doświadczenie, gdziekolwiek się skończysz. Nigdzie indziej na świecie nie oferuje tak wielkiej i różnorodnej kolekcji spektakularnych miejsc, w tak (stosunkowo) małej, dostępnej lokalizacji. Od wysokiej kultury i historii starożytnej po spektakularny naturalny urok i doświadczenia pełne adrenaliny, Morza Śródziemna ma wszystko.

Podczas gdy w idealnym świecie można było odwiedzić każdy zakątek tej pięknej części świata, niewielu z nas ma ten luksus, chociaż rejsy śródziemnomorskie są doskonałą opcją dla pieniędzy, aby zobaczyć jak najwięcej. W Morzu Śródziemnym jest jednak jedno lub dwa miejsca, których po prostu nie możesz przegapić. Od niesamowitych wysp śródziemnomorskich po cuda starożytnego świata, wybrzeże, które graniczy z Morzem Śródziemnym, zapewnia niezrównane przygody i wykwintny urok na całym świecie. Więc jeśli planujesz spakować torby i udać się do Europy w tym roku, w przyszłym roku lub w dowolnym momencie w przyszłości, oto kilka z listy życzeń śródziemnomorskich, które musisz odwiedzić.

Cinque terre

1. Cinque Terre, Włochy

Pięć niesamowicie wspaniałych, pastelowych konwencjonalnych wiosek rybackich przylegających do boku klifów na włoskiej Riwierze, tworząc Cinque Terre, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w tym bez wysiłku fotogenicznym kraju. Te wielowiekowe osady, które UNESCO Światowe Dziedzictwo, te wieczne osady są połączone uroczą linią kolejową XIX-wieczną, która wije się wzdłuż szczytów klifu i przez bujne winnice. Trudno wyobrazić sobie o wiele bardziej błogie miejsce do odwiedzenia.

Calanques

2. Les Calanques, Francja

16 mil między Marsylią a Cassis na pięknym wybrzeżu śródziemnomorskim Francji są domem dla Massif des Calanques, dzikiego i surowego parku narodowego podkreślonego przez szczyt Mont Puget. Te kalanki lub zatoczki tworzą postrzępioną, skalistą serię perfekcyjnych wnęk na obrazy, które znajdują się małe, piękne plaże, z których wiele jest dostępnych tylko stopą lub drogą morską. Podczas gdy podróż do Les Calanques może być trudna, spektakularny naturalny urok tego obszaru znacznie więcej niż rekompensuje wysiłek.

Santorini

3. Santorini, Grecja

Dla wielu osób Santorini jest kwintesencją wizerunku greckich wysp. Skalisty i górzysty, z bielonymi wioskami, które zasilały się na czyste klify, zanurzające się w krystalicznie czystą wodę akwamarynową, jest to naprawdę przyciągająca wzrok Vista. Surowy urok białych i niebieskich domów, które wyróżniają się od krajobrazu, jest tym, co urzeka wielu odwiedzających wyspę, ale jest to również fantastyczne miejsce do wypróbowania konwencjonalnej kuchni greckiej, a także nauczyć się fascynującej historii starożytnej Grecji.

Indyk

4. Olympos Beach, Turcja

Olympos Beach jest poza uboczem, schowany na wybrzeżu Anatolijskiego Turcji, w pobliżu starożytnego miasta Olympos i znacznie bardziej nowoczesnej metropolii Antalia. Ale jego status poza radarem sprawia, że ​​jest bardziej, a nie mniej godny włączenia na dowolnej liście życzeń! Piękna kamyk plaża z lustrzaną wodą, możesz pływać z widokiem na relikwie starożytnych czasów, w pokoju, cichej i praktycznie całkowitej odosobnienia. Jeszcze bardziej ekscytujące, Olympos Beach jest miejscem gniazdowania rzadkich żółwi morskich Caretta Caretta, które składają jaja na plaży i często można je znaleźć pływając w płytkich wodach.

Ibiza

5. Ibiza, Hiszpania

Ibiza jest jednym z wielu wszechstronnych i fantastycznych miejsc w Europie, słynnym na całym świecie miejsca imprezowym, które oferuje również miejsca światowego dziedzictwa UNESCO, wysoką kulturę i wspaniałą kuchnię. Jest to fantastyczne miejsce do odwiedzenia praktycznie każdego stylu podróżnika, niezależnie od tego, czy chcesz imprezować, dopóki słońce nie pojawi się w Cafe del Mar, odkryj renesansowe ściany starego miasta i osady fenickiej w SA Caleta, czy zrelaksować się na pięknym plaże Formentera. Nie przegap okazji, aby spróbować Paella de Mariscos, wypełnione serem kieszenie Flaó lub bogate, pyszne gulasz z pagami Sofrito!

Związane z

Na północ od Orlando: Podróż z zimowego parku sezonu do Sanford, Floridaroad Trips mogą być małe, ale gwiezdne. przykładem? Ta mikro droga z Winter Season Park na Florydzie do Sanford na Florydzie. Jeśli idziesz do Orlando, aby zrobić Disneya, to zaledwie kilka minut na północ, aby odkryć wspaniałe jedzenie, zabawne atrakcje, dużo przyrody i prawdziwą Florydę poza tematem…
16 kwietnia 2021 w „Wakacjach plażowych”

Odwiedzając Park Exploration Park Turtle Bay w Redding, Caif przechodzisz przez Redding w Kalifornii podczas rodzinnej podróży, upewnij się i zaplanuj zatrzymanie w Park Exploration Park Turtle Bay. Turtle Bay to kompleks o powierzchni 300 akrów z muzeum, ogrodami botanicznymi i arboretum oraz jeden z największych na świecie pracujących słów. Kilka… koncertowałem w północnej Kalifornii…
1 listopada 2016 w „Kalifornii”

Poza plażą: wycieczka na Florydzie z Tampy do Panamy Citya Florida Getaway przywołuje zdjęcia surfowania i słońca, ale co, jeśli nie czujesz się plażowy? Wybierz się na wycieczkę wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej na Florydzie, a będziesz zaskoczony, jak wiele jest zrobić, co nie obejmuje piasku. Oto, gdzie wybrać FOnull