Uncategorized

10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Naxos, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

Czy planujesz wkrótce podróżować do Naxos, Grecja? Przeczytaj nasze wskazówki na temat rzeczy do zrobienia w Naxos z sugerowanymi wycieczkami!

Zdjęcie Evangelos Mpikakis na Unsplash
Naxos, Naxos, na wyspie położonej na Morzu Egejskim w Grecji, jest powszechnie znana z sera, ziemniaków i kitronu. Ze względu na optymalną lokalizację można również znaleźć wiele plaż. Turyści mogą się zrelaksować, podziwiać otoczenie lub odkrywać stare miasto Naxos. Dni spędzone tutaj zbliżą Cię do znakomitej mitologii Grecji, oszałamiającego krajobrazu Naxos i oczywiście pysznych potraw!

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

10 najlepszych ośrodków i hoteli All Inclusive w Grecji

Jak spędzić 5 dni na wyspie Krety w Grecji

7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja

5 powodów, dla których moglibyśmy żyć szczęśliwie na Krecie, Grecja!

10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Delos, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Naxos, Grecja

1. plaża Plaki
2. Stare miasto
3. Portara
4. Zas Mountain
5. Cedar Forest of Alyko
6. Kastro
7. Agios Prokopios Beach
8. Muzeum archeologiczne
9. Saint George Beach
10. Jaskinia Zeusa
11. Znajdź zakwaterowanie w Naxos, Grecja
Gdzie zatrzymać się w Naxos, greebudget hotel
Luksusowy hotel

Jak udać się do Naxos, Grecja z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Naxos, Grecja

1. plaża Plaki

Zdjęcie autorstwa Random_fotos CC przez 2.0
Fine Sandy Beach o długości 4 km. Plaża Plaki jest niesamowicie piękna, mając cienki biały piasek, krystalicznie czystą niebieską wodę, wspaniałe kawiarnie i bary naprzeciwko, zrelaksowaną atmosferę i wspaniałe zachody słońca. Możesz także znaleźć tawerny i restauracje, ale w większości jest bardzo cicho.

2. Stare miasto

Zdjęcie Chrisa Barbalisa na Unsplash
Stare miasto w Naxos to bardzo ładne miasto z dużą ilością białych domów i ładną promenadą nabrzeżną. Jeśli masz ochotę na zakupy w spacerze i pamiątce, nie powinieneś przegapić małego starego miasta ze słodkimi alejkami oraz różnymi sklepami turystycznymi i rzemieślniczymi, a także jubilerów i butików. Nie jest tak duży, ale bardzo ładny.

Sugerowana wycieczka: Naxos Island: Pełny dzień trasy autobusowe

3. Portara

Zdjęcie Nathan van de Graaf na Unsplash
Jeśli pozostaniesz na NAXOS, powinieneś również zrobić niewielki objazd dla tej atrakcji. Wspaniała okazja do zdjęcia ze wspaniałym widokiem na miasto i morze. Nie musisz planować dużo czasu, ale widok z małej wyspy, na której Portara stoi w Naxos Town, a port jest już fantastyczny. Zaleca się sprawdzić przed zachodem słońca, aby uzyskać wspaniały widok.

Sugerowana wycieczka: Zamek Naxos Walkle i zachodzenie słońca w Portara

4. Zas Mountain

Zdjęcie Graeme Churchard CC przez 2.0
Ci, którzy chcą wędrować podczas Naxos, muszą wspiąć się na tę górę, która nosi nazwę greckiego ojca chrzestnego Zeusa. Duży sprzęt alpinistyczny nie jest potrzebny, ale nie powinieneś wchodzić w klapki. Ścieżka zaczyna się dość prosta, ale im wyższa, jest bardzo wyczerpująca. Po szczycie zostaniesz nagrodzony otaczającymi wyspami, które są bardzo widoczne.

5. Cedar Forest of Alyko

Zdjęcie Dronepir CC o 2.0
Cedar Forest of Alyko ma niesamowite plaże, bardzo niewiele osób i turkusową wodę. Alyko obejmuje garść różnych plaż w Cedar-Forrest, z których wszystkie można dotrzeć w ciągu 10 minut spacerem. Alyko znajduje się około 17 km od miasta Naxos i można je dotrzeć po utwardzonych drogach. Spodziewaj się, że zobaczysz krystalicznie czyste wody.

6. Kastro

Kastro inspiruje wiele małych, krętych ulic w historycznej części Naxos. Istnieje wiele fajnych zakrętów, małych sklepów, restauracji i oszałamiających widoków na każdy róg. Malownicze ulice dzielnicy Kastro są warte wymeldowania zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Jeśli jednak chcesz uniknąć tłumu, zalecamy pójście tu wcześnie rano.

7. Agios Prokopios Beach

Agios Prokopios Beach jest jedną z najbardziej oszałamiających plaż w Naxos, z krystalicznie czystą turkusową wodą, która delikatnie opada. Plaża to długa plaża wydmowa z krzesłem pokładowym i wypożyczalnią parasolu. Ale istnieją również sekcje bez infrastruktury, w której możesz zrelaksować się z ręcznikami.

8. Muzeum archeologiczne

Zdjęcie Herberta Franka CC przez 2.0
Warto sprawdzić muzeum. Wykazywana jest mieszana kolekcja postaci, wazonów i różnych innych obiektów codziennych z różnych epok, zwłaszcza z okresu cyklad.

9. Saint George Beach

Ze względu na swoją lokalizację w zatoce plaża jest również chroniona przed większymi falami, które są optymalne, jeśli podróżujesz z dziećmi. George Beach oferuje wszystko na zrelaksowane letnie wakacje: delikatna, delikatna, piaszczysta plaża, leżaki z parasolami do wynajęcia, ale także wystarczająco dużo miejsca dla osób, które potrzebują tylko ręcznika.

10. Jaskinia Zeusa

Podróż do jaskini zaczyna się tak prosta, ale potem staje się bardziej stroma. Kiedy tu idziesz, nie zapomnij zabrać ze sobą latarki. Sama jaskinia jest niesamowita i służy jako nagroda za spacer. Pamiętaj, że ścieżka przechodząca przez jaskinię Zeusa nadal wymaga dobrych butównull