Entertainment

Czy Brazylia jest wolna od ryzyka?

Ostatnia aktualizacja: 2/2/2020 | 2 lutego 2020

Oferując doskonałą naturę i dostęp do Amazonii lasu deszczowego, historycznych miast i architektury kolonialnej oraz świetnych okazji ekonomicznej żywności i działań, Brazylia będzie miała coś dla każdego podróżnika.

Widoczne miejsce dla biesiadników, którzy chcą świętować trudne w Carnival Oprócz gorącego obszaru dla przygód i plażowców, Brazylia to kraj zrozumiały z wybitnego stanu pogodowego i doskonałych krajobrazów.

Ale czy to jest bezpieczne?

Brazylia ma doświadczenie w byciu szorstkim i upadku, w którym podróżnicy wymagają, aby być wyjątkowo ostrożnym i w dowolnym momencie ich straży.

Niestety, ze względu na rosnącą nierówność. Drobna kradzież i przestępstwa uliczne są częstym zjawiskiem w Brazylii. Wskaźnik przestępczości w Brazylii rośnie od wielu lat (wzrósł praktycznie o 50% w latach 2015–2016), więc podróżni tutaj będą czuć się czujni

Ale to nie oznacza, że ​​musisz unikać kraju. Po prostu wymaga bycia mądrym podróżnikiem. Miliony ludzi widzą kraj co roku i nie mają problemu. Dopóki przestrzegasz sugerowanych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, zmniejszysz prawdopodobieństwo, że wszystko złe przyjdzie dla ciebie!

Oto wszystko, co wymaga, aby zachować wolne od ryzyka i jak najlepiej wykorzystać następną podróż do Brazylii.

Spis treści

13 pomysłów bezpieczeństwa dla Brazylii

Czy jedzenie uliczne w Brazylii jest bezpieczne?

Czy woda z kranu w Brazylii jest bezpieczna?

Czy taksówki w Brazylii są bezpieczne?

Czy Brazylia jest wolna od ryzyka dla podróżników solo?

Czy Brazylia jest wolna od ryzyka dla kobiet podróżnych?

13 pomysłów bezpieczeństwa dla Brazylii

Aby pomóc Ci pozostać wolnym od ryzyka w Brazylii, oto 13 pomysłów, które utrzymają zarówno ciebie, jak i Twoich właścicieli z powodu szkody:

1. Spaceruj z funkcją – podczas eksploracji, zawsze chodź z celem. Wygląda na to, że zmierzasz gdzieś w określonych, nawet jeśli nie. Pickpockets i rabuserzy szukają podróżników, którzy nie są pewni siebie. Nie wyglądaj jak cel.

2. Nie noś gotówki – noś tylko minimalną gotówkę potrzebną na cały dzień. Reszta trzymaj się z powrotem w zakwaterowaniu.

3. Oddziel swoje karty – jeśli masz znacznie więcej niż jeden raport kredytowy lub kartę debetową, utrzymuj je oddzielnie. Zabierz jeden ze sobą na cały dzień (jeśli uważasz, że będziesz go wymagać) i pozostaw drugiego zamkniętego w swoim pokoju. W ten sposób coś się wydarzyło, zawsze masz co najmniej jedną kartę.

4. Nie przynoś kosztowności na plażę – kiedy idziesz na plażę, nie bierz nic niepotrzebnego. Ręcznik, kostium kąpielowy i niewielka ilość gotówki. Otóż ​​to! Wszystko, co przynosisz, prawdopodobnie zniknie!

5. Ubierz się w kształtę – gdy się poza domem, ubierz się i spróbuj kształtować. Zostaw wszelkie kosztowności lub biżuterię modową w domu. Nie chodzę wokół flashowania kamery wideo lub telefonu. Jeśli wymagasz ich wykorzystania, bądź dyskretny.

6. Noś wolny budżet – Przynieś wolny budżet z niewielką ilością gotówki. W ten sposób, jeśli zostaniesz okradziony lub zbierany, nie otrzymają twojego autentycznego budżetu (gdzie zatrzymasz resztę gotówki i kart).

7. Unikaj zewnętrznych bankomatów – jeśli wymagasz wypłaty gotówki, użyj tylko bankomatów w budynkach. Zawsze pamiętaj o swoim otoczeniu, zanim wyjmiesz portfel.

8. Dwukrotnie sprawdź zakwaterowanie – bez względu na to, gdzie się zatrzymasz, należy sprawdzić drzwi i okna przed wyjazdem na dzień i przed osiedleniem się w nocy. Nie pozostawiaj niczego użytecznego leżącego w swoim pokoju; Zamknij wszystko.

9. Nie akceptuj bezpłatnego jedzenia/napojów – nigdy nie akceptuj napojów ani jedzenia od nieznajomych. Ofiary narkotyków przed okradzką są powszechne, więc odrzuć bezpłatne jedzenie lub napoje od nieznajomych.

10. Ciesz się rozproszeniem – złodzieje często próbują cię rozproszyć, zanim cię okradzą. Pamiętaj o tym wspólnym oszustwie, aby pomóc ci zachować czujność.

Nie chodź samej nocy – jeśli musisz, unikać plaż miejskich, parków i pustych ulic.

11. Podejmij środki ostrożności podczas jazdy – jeśli podróżuje samochodem, zawsze trzymaj drzwi. Przez straży na wskazaniach stop lub czerwonych światłach, szczególnie w nocy. Wielu Brazylijczyków nawet nie zatrzyma się, aby uniknąć niebezpieczeństwa kradzieży. Kup ubezpieczenie ubezpieczenia podróży przed wyjazdem na wypadek, gdybyś wpadł w kłopoty. Zawsze lepiej jest być wolnym od ryzyka niż żałować!

Sugerujemy World Nomads dla podróżników poniżej 70 roku życia, a ubezpieczenie mojej podróży jest najlepszym wyborem dla podróżników powyżej 70 lat.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ubezpieczenia Tarvel, sprawdź te posty:

Co faktycznie obejmuje ubezpieczenie ubezpieczeń podróży?

7 najlepszych branży turystycznej w 2019 roku

Jak kupić najlepsze ubezpieczenie podróży

Czy jedzenie uliczne w Brazylii jest bezpieczne?

Tak! Oprócz w pobliżu plaż odkryjesz wszelkiego rodzaju wybitne stojaki na jedzenie uliczne w miastach, a także brakuje ci, gdybyś ich nie wypróbował! Pamiętaj tylko, aby pozostać w lokalizacjach, w których gromadzi się wiele miejscowych. Właśnie tak rozumieszJedzenie jest nie tylko wolne od ryzyka, ale także smaczne!

Sugerowałbym unikanie czegokolwiek z krewetkami owoców morza, ponieważ szybko się psuje. Ale z pewnością wypróbuj partnera, ponieważ może być raczej orzeźwiający (służy jako herbata lodowa i jest naprawdę dobra).

W przeważającej części napotkasz lokalizacje, które oferują inny rodzaj mięsa. Tak długo, jak jest całkowicie gotowany i nie był na słońcu przez cały dzień, nurkuj i spróbuj!

Nie wahaj się zapytać hotelu lub personelu hostelu o porady uliczne lub restaurację. Bez wątpienia będą mieli smaczne-i wolne od ryzyka-wybory do wypróbowania.

Planujesz wycieczkę do Ameryki Południowej?

Zdobądź wszystkie najlepsze pomysły na podróż do Ameryki Południowej oprócz bezpłatnego zestawu narzędzi do planowania, który obejmuje moje 61 najlepszych wskazówek dotyczących podróży, preferowane firmy, listę kontrolną planowania krok po kroku oraz przewodnik po tym, jak uzyskać bezpłatne loty!

Wyślij mi moje wskazówki!

Czy woda z kranu w Brazylii jest bezpieczna?

Woda w Brazylii jest zwykle wolna od ryzyka do picia, choć wielu Brazylijczyków nadal korzysta z filtrów lub wody butelkowanej. Woda z kranu zwykle ma coś dziwnego smaku, ze względu na proces oczyszczania, więc chociaż jest w porządku do mycia zębów, może smakować dziwnie, jeśli tylko pijesz ją, gdy jesteś spragniony.

Jeśli pozostanie w hostelu lub Airbnb, prawdopodobnie będziesz mieć dostęp do filtra, ale zawsze jest to świetna koncepcja, aby przynieść własne. LifeStraw i Steripen to dwa doskonałe produkty, które pomagają utrzymać ryzyko wodne i pitne.

Czy taksówki w Brazylii są bezpieczne?

Taksówki w Brazylii są wolne od ryzyka i obfite. Wykorzystują również liczniki, choć zawsze jest to świetna koncepcja, aby zapytać hotel lub personel hostelu o przybliżoną taryfę przed wyjściem. Zawsze jest kilka złych jabłek, które spróbują cię oderwać, więc pamiętaj, aby zwrócić uwagę na miernik i upewnij się, że nie jest on nienormalnie szybki.

Ponadto zawsze jest najlepsze, aby zadzwonić do taksówki z wyprzedzeniem. Nigdy nie oznaczaj taksówki na ulicy (jest to szczególnie prawdziwe w nocy).

Czy Brazylia jest wolna od ryzyka dla podróżników solo?

Brazylia jest wolna od ryzyka dla podróżników solo, choć sugerowałbym, że podróżnicy solo widzą tutaj, jeśli mają już doświadczenie w podróżowaniu solo. Zgodnie z powyższymi pomysłami, podróżnicy solo będą mogli spędzić wyjątkowy czas w Brazylii, zachowując bezpieczeństwo.

Jeśli martwisz się jako podróżnik solo, spróbuj spotkać się z innymi podróżnikami w hostelach. Podróżując razem, możesz się nawzajem trzymać i powstrzymać wszelkie potencjalne drobne kradzieże lub napady.

Czy Brazylia jest wolna od ryzyka dla kobiet podróżnych?

Brazylia stoi w obliczu prawdziwych problemów związanych z trudnościami i przestępczością, więc solo podróżnicy będą wymagać od straży. To nie jest miejsce dla nowych podróżników i sugerowałbym, że solo podróżujące widzą tutaj, jeśli są doświadczonymi podróżnikami solo. Nawet wtedy będziesz chciał upewnić się, że podejmiesz wszelkie możliwe środki ostrożności.

Skontaktuj się z personelem hostelu lub hotelu, aby odkryć, jeśli musisz unikać określonych obszarów. Odkryj także, że język regionalny, ile możesz, aby się nie wyróżniać.

***
Czy Brazylia jest bezpieczna?
Brazylia to niesamowity, żywy kraj. Ale nie jest to bez ryzyka. Podróżni tutaj będą wymagać od straży i zachowania rozumu o nich. Drobna kradzież i rabunki są powszechne, ale jeśli przestrzegasz powyższych pomysłów, musisz być w stanie mieć niezwykłą widzenie, jednocześnie zachować bezpieczeństwo.

Zaufaj jelita, wykorzystaj zdrowy rozsądek i upewnij się, że masz szerokie ubezpieczenie podróży. Zrób to, a będziesz w stanie pozostać wolnym od ryzyka w Brazylii mieć niezapomniane sprawy dla tego energetycznego kraju.

Udasz się do Brazylii? Użyj poniższego widżetu, aby uzyskać bezpłatny cytat ubezpieczenia podróży od World Nomads! To firma, którą korzystam, biorąc pod uwagę, że zacząłem podróżować w 2003 roku!

ubezpieczenie podróżne. Podstawowe i elastyczne.

Do jakich krajów lub regionów podróżujesz?

np. Tajlandia, Wietnam

Afganistan

Afryka

Wyspy Alandzkie

Albania

Algieria

Samoa Amerykańskie

Andorra

Angola

Anguilla

AntarktykaAntarktyda

Antigua i Barbuda

Krąg arktyczny

Argentyna

Armenia

Aruba

Azja

Australia

Wody australijskie

Austria

Azerbejdżan

Bahrajn

Bali

Bangladesz

Barbados

Białoruś

Belgia

Belize

Benin

Bermudy

Bhutan

Boliwia

Bonaire, Sint Eustatius i Saba

Bośnia i Hercegowina

Botswana

Wyspa Bouvet

Brazylia

Terytorium Brytyjskiego Oceanu Indyjskiego

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Brunei

Bułgaria

Burkina Faso

Burundi

Kambodża

Kamerun

Kanada

Wyspy Zielonego Przylądka

Karaiby

Wyspy Caroline

Kajmany

Republika Środkowoafrykańska

Ameryka środkowa

Chad

Chile

Chiny

Wyspa Bożego Narodzenia

Wyspy COCOS (Keeling)

Kolumbia

Comoros

Kongo

Wyspy Cooka

Kostaryka

Cote d’Ovoire

Chorwacja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *