Entertainment

Najważniejsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia na Madagaskaru

zaktualizowane: 31.03.20 | 31 sierpnia 2020

Madagaskar, kraj słynny z lemurów, drzew baobabu, ptaków i dżungli, zapewnia odwiedzającym bogatym placu zabaw do zwiedzania. Zafascynowało mnie jego piękno: zamiatające kaniony i gorges, wielkie wodospady i czystą różnorodność krajobrazu.

Pewnego dnia jesteś w tropikalnej dżungli, następnej jesteś na suchej równinie, a kilka godzin później jesteś w lesie subtropikalnym! Ponadto naprawdę istnieją pozornie nieograniczone odmiany lemurów.

Chociaż Madagaskar jest odległe, a znalezienie tanich lotów jest trudne, z zaledwie 350 000 odwiedzających rocznie, dostajesz dużo kraju! (I zawsze lepiej jest iść do miejsca wcześniej niż później, ponieważ nigdy nie wiesz, gdzie będzie następne miejsce docelowe „IT”!)

Chociaż nie spędziłem tam tyle czasu, ile bym chciałbym (drogi są okropne; przejście 250 km zajmuje osiem godzin), oto niektóre z cudów, których można się spodziewać podczas wizyty:

1. Avenue of the Baobabs

Drzewa Baobab są ogromnymi drzewami, które mogą rosnąć o wysokości 98 stóp i 36 stóp szerokości i mogą żyć do 1000 lat (to mniej więcej wysokość ośmiopiętrowego budynku). Powód, dla którego stają się tak szerokie, aby mogły wchłonąć i przechowywać wodę, ponieważ klimat jest tak suchy (aż 1000 galonów wody można przechowywać na jednym drzewie).

Podczas gdy w rodzaju podobne są drzewa, baobaby są całkowicie odmienne od Madagaskaru. Są wybitnym widokiem, zwłaszcza gdy twój przewodnik od niechcenia wspomina, że ​​ogromny, który przytulasz, to tylko dziecko – w wieku 400 lat. Niestety drzewa są gatunkiem zagrożonym ze względu na clearcuting i rolnictwo.

Podczas gdy drzewa można znaleźć w całym kraju, ta droga wyłożona nimi (zaledwie godzinę poza Morondavą) – i prosto z pocztówki – jest jednym z tych znanych zdjęć Madagaskaru. Najlepszy czas na zdjęcia to wschód słońca lub zachód słońca. Najgorszy czas dla tłumów? Te same czasy. Wybierz swoją truciznę.

2. Tsingy

Ten park, który został ogłoszony miejscem światowego dziedzictwa UNESCO w 1990 roku, znajduje się w pobliżu zachodniego wybrzeża i nie jest łatwym miejscem do odwiedzenia. Dotarcie tam zajmuje jeden dzień przez napęd na cztery koła po bardzo szorstkim terenie. Jest bardzo odległe, z niewielką liczbą turystów.

Strona plus? To jedna z najbardziej niesamowitych witryn w kraju.

Woda i wiatr spędziły ponad 200 milionów lat, rzeźbiąc wapień na postrzępione szczyty, które wyglądają jak rząd niekończących się noży (stąd nazwa Tsingy, która implikuje „gdzie nie można chodzić boso”). Aby się poruszać, używasz mostów linowych, drabin i stałych kabli. Obszar ten ma również dużo jaskini i zazwyczaj ludzie łączą tutaj wycieczkę z powolną łodzią rzeką Tsiribihina (wysyłaj zdjęcia, jeśli pójdziesz, bo niestety, z powodu czasu, przegapiłem rzekę!).

3. Park Narodowy Isalo

Utworzony w 1962 roku i położony w południowo-środkowej części kraju, park ten zawiera wiele surowych szlaków turystycznych (przynieś wodę i kapelusz, ponieważ jesteś narażony przez wiele czasu); klify, wąwozy, gorgie i kaniony; i obfita fauna (tutaj jest ponad 100 gatunków ptaków). To park podobny do Westworld i wysadził mnie w powietrze. To było moje ulubione miejsce na Madagaskaru.

Istnieją trzy wodospady, w których można niesamowite po spacerach i różnorodne gatunki Lemur (zbliżają się, gdy są odczuleni ludziom, więc zobacz swoje jedzenie!). Jesteś zobowiązany do zatrudnienia przewodnika (znajdują się one przy wejściu), ale były to wspaniałe wytłumacze ziemi i lokalnej kultury.

Dodatkowy bonus: czyste niebo i brak zanieczyszczenia światłem sprawiają, że niesamowite zachody słońca i noce wypełnione gwiazdami. Nigdy nie widziałem Mlecznej Drogi.

4. wścibski be

Nosy BE to miejsce, w którym można wybrać cechy towarowe Madagaskaru. Nosy, położone pięć mil u wybrzeży głównej wyspy, to wulkaniczna wyspa, która obejmuje ponad 120 mil kwadratowych (310 km kw.). Chociaż jest to wyspa wulkaniczna, w historii nie wystąpiły erupcje.

Tutaj znajdziesz plaże białych i znacznie bardziej ekskluzywne, zachodnie środowisko. Istnieją drogie restauracje, duże kurorty oraz wiele par i rodzin (które zazwyczaj sprawdzają Madagaskar). W każdą niedzielę wybuchały imprezy plażowe, a do nurkowania, wędkowania i oglądania wielorybów jest niesamowite, nurkowanie, łowienie ryb i wieloryby (wody wokół wścibskich są domem dla humbaków i karłowców). Jest to kwintesencja tropikalnej wyspy raju – z kwintesencją kosztów (ale jest to najlepsza plaża w kraju!).

5. île Sainte Marie

Podczas gdy wszyscy chodzą do Nosy, aby uzyskać lepsze plaże i bardziej wymyślone kurorty, jeśli chcesz czegoś bardziej lokalnego, taniego i zrelaksowanego, sprawdź île Sainte Marie u wschodniego wybrzeża.

Znana jako Nosy Boraha, była była piracka stolica (kapitan Kidd, XVII-wieczny szkocki pirat, zatonął w pobliżu) jest niesamowitą wyspą pełną małych zatok, pirackiego cmentarza, pysznych owoców morza i wyluzowanej karaibskiej atmosfery. Jest domem dla ponad 26 000 osób i obejmuje ponad 85 mil kwadratowych (220 km kw.). Podczas gdy plażNie są tak dobre jak wścibskie, ale na południu wyspy na lotnisku jest piękna, piękna biała plaża na lotnisku. Jest to również najlepsza część kraju do oglądania wielorybów (humpback wieloryby przybywają tutaj, aby rozmnażać się między lipcem-wrześniem).

Kiedy tu przyjeżdża, lataj. Powolna łódź jest praktycznie spóźniona i ląduje w pobliżu dużego miasta na kontynencie. Biorąc łódź marnuje cały dzień.

6. Park Narodowy Ranomafana

Ranomafana był doskonałym przykładem tropikalnego lasu chmurowego, było moje drugie ulubione miejsce po Isalo. Jest to jedno z najlepszych miejsc w kraju, które można zobaczyć lemurów, ponieważ obejmuje dwanaście gatunków.

Oprócz lemurów istniały dobrze znane chrząszcze żyrafy i mnóstwo ptaków, kameleonów i innych przyrody. Spośród wielu dostępnych szlaków (musisz tu również zdobyć przewodnik), zrobiłbym poranną wędrówkę, a potem po południu i nocne wędrówki przy drugorzędnym wejściu, ponieważ większość wycieczek pomija to i dostajesz znacznie więcej parku dla siebie. (W pobliskim mieście znajdują się również gorące źródła, w których można się zrelaksować.)

Ze względu na popularność parku istnieje codzienny limit liczby osób, które mogą odwiedzić, więc najlepiej jest wybrać się w niskim sezonie. Podczas gdy park obejmuje 161 mil kwadratowych (415 km kw.), Możesz zobaczyć tylko kilka mil kwadratowych, więc nadal może być zatłoczony, szczególnie rano, gdy nadejdą autobusy wycieczki.

7. Park Narodowy Andasibe-Mantadia (wyspa Lemur)

Położony między stolicą a wschodnim wybrzeżem, obszar ten jest dobrze znany z Indri Lemur, co brzmi jak warczący nietoperz diabelski, który ech echem w dżungli. W pobliżu znajduje się również znana wyspa Lemur (wstęp 3 USD), która ma 4 lemery gatunkowe, które zostały uratowane przed byciem zwierząt domowych.

Założony w 1989 r. Park obejmuje ponad 155 kilometrów kwadratowych (60 m2) i jest obszarem chronionym. Otrzymuje średnio ponad 210 dni deszczu. Tutaj lemurowie pozwalają ci zbliżyć się i osobiście, ponieważ zostały udomowione. Jednak zostają również zwolnieni z powrotem do swojego naturalnego siedliska, aby znów być dzikie, gdy są gotowi. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie mogą się dostosować, żyją swobodnie w parku i są bezpieczni od zewnętrznego ryzyka, ponieważ pozyskiwanie drewna i rolnictwa izolowały park od pobliskich naturalnych krajobrazów, grożąc dzikiej przyrody, która nazywa parkiem domem.

8. Toliara

Na Zachodnim Wybrzeżu to małe miasto portowe jest znane z emigrantów, którzy tam przeprowadzają, pizzę (jest to naprawdę popularne danie w kraju) oraz z tego, że jest padającą podkładką do nurkowania na wspaniałe na morzu. Nie ma wiele do zrobienia poza siedzeniem przy plaży lub wchodzenia do wody.

Miasto zostało założone w XVII wieku przez francuskie Buccaneers (Pirates) do komercyjnych celów handlowych, a miasto rozszerzyło się podczas okupacji francuskiej.

Podejście do N7 (jedyna autostrada północ-południe) jest również niesamowita, ponieważ możesz wziąć udział w Ranomafanie, Isalo i innych miejscach po drodze!

9. Antananarivo

Antananarivo, domem dla ponad 1,6 miliona ludzi, jest stolicą kraju i największym miastem na Madagaskaru. Przed kolonizacją francuską w 1897 r. Miasto było już kwitnącym centrum kulturalnym. Po tym, jak kraj uzyskał niepodległość w 1960 r., Populacja miasta wzrosła.

Dzisiaj jest to chaotyczne miejsce, w którym nie ma wiele do zrobienia, ale dobrze jest zobaczyć park Lemur i Rova (stary pałac), poczuć międzynarodową scenę w mieście i użyj go jako padu startowego dla zatrzymania jeszcze bardziej.

10. Przeciążenie na Zebu

Zebu jest rodzajem krowy z dużym garbem na plecach. Pochodząca z Azji jest to znacznie bardziej robocza krowa, jak wołu, a zobaczysz je w całym kraju. Są nie tylko niezbędne do rolnictwa i żywności, ale przekształciły się w symbol kultury dla kraju. Są one nawet używane jako posmaki na weselach. Jest to jedyny rodzaj wołowiny w kraju i zawsze jest w menu (wraz ze zdrowymi częściami ryżu).

Jednak mięso jest naprawdę trudne, dzięki całej pracy, jaką wykonują zwierzęta na polach, a więc najlepiej w gulaszu lub jako stek. Nie mogę powiedzieć, że to mi się podobało. Ale zazwyczaj był to albo ten, albo makaron. Miałem tyle Zebu, że jestem dobry do końca życia.

11. Prowadź N5

Kierowanie się na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża od Toamasina do Maroantsetra, ta droga-i używam tego słowa luźno-jest wyprawą wypełnioną dziurami przez niektóre z najczęstszych i pięknych obszarów Madagaskaru i najlepszą szansą na znane Aye-Aye lemur. Droga tutaj wije się przez gęstą dżunglę, nad rzekami i przez małe miasta w jednej z najbardziej nierozwiniętych części kraju. Rozciągając się 250 mil (400 km), mówi się, że Route Nationale 5 (N5) jest najgorszą drogą w kraju. Jestem skłonny się zgodzić!

Naprawdę jesteś tutaj poza ubraną ścieżką. Liczne sekcje są zazwyczaj nieprzejezdne, więc budżet dużo czasu. Droga szybko zmienia się poza Tamasinę i nie jest znacznie lepsza w miarę postępu. Mówią, że prowadzenie całej „drogi zajmuje ponad 24 godziny.„Jestem zdumiony, że jest nawet tak szybko!

12. Idź do oglądania wielorybów

Między czerwcem a listopadem znacznie ponad 7 000 humbaków migruje z Antarktydy do Madagaskaru, aby wyróżnić (mogą co roku migrować w górę o 25 000 km/15 500 MI!). Oglądanie wielorybów jest jednymi z najlepszych na świecie. Kiedy zabieraliśmy łódź do Sainte Marie, zobaczyliśmy parę naruszającą wodę i było to spektakularne.

Dorośli mogą dorastać do 16 m (52 ​​stóp) AD waży ponad 30 ton metrycznych (6,00 funtów). W Madagaskaru można również znaleźć mniej powszechny (i niedawno odkryty) Omura Whale (karłowatkowy wieloryb).

Co najlepsze, przy tak mało turystów w kraju, nie jesteś jednym z 9 384 732 łodzi walczących o zdjęcie!

13. Rozkoszowanie się długich dysków i widoków

Ponieważ drogi są takie złe, spędzisz dużo czasu w samochodzie. Jak powiedziałem, przejście około ośmiu godzin zajmuje zaledwie 250 km (155 mil)! Zaletą jest to, że zachwycisz się długimi przejazdami po pięknych widokach gór i wąwozów, bujnych lasach deszczowych i dolinach wyłożonych czołami ryżowymi na taras. Chciałem dużo czytać, ale zazwyczaj zostałem oderwany przez widoki. Madagaskar był po prostu zbyt ładny!

Chociaż nienawidzę długich dysków, z przyjemnością wyciągałem co kilka minut, aby zrobić zbyt liczne zdjęcia każdej góry i doliny, które widziałem.

***
Madagaskar ma wiele do zobaczenia i zrobienia. Pomimo lat degradacji środowiska (która pozostaje poważnym, poważnym problemem), nadal można zobaczyć wiele fantastycznych rodzimych roślin i egzotycznych zwierząt, które są tubylcze do trzeciej co do wielkości wyspy na świecie. Chociaż Madagaskar jest dość podróżą, do której można się dostać, te atrakcje dadzą ci wycieczkę do zapamiętania.

Zarezerwuj swoją podróż na Madagaskar: Logistyczne sugestie i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby znaleźć tani lot. Są to moje dwa ulubione wyszukiwarki, ponieważ wyszukują strony i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony. Zacznij od Skyscanner najpierw, ponieważ mają najważniejszy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one najważniejsze zapasy i najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i tanich hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to obszerna ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszych firm, z którymi można zaoszczędzić pieniądze?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz więcej informacji na temat Madagaskaru?
Pamiętaj, aby sprawdzić nasz solidny przewodnik do miejsca docelowego na Madagaskaru, aby uzyskać jeszcze znacznie więcej wskazówek dotyczących planowania!

UWAGA: Poszedłem na Madagaskar z nieustraszonymi podróżami w ramach naszego trwającego partnerstwa. Zapłacili za podróż i moje wydatki podczas podróży. Zapłaciłem za loty do i z Madagaskaru. Aby uzyskać zniżki na wycieczki, sprawdź ich stronę internetową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *