Entertainment

Odwiedzanie Isaan: Adventures with wiejska Tajlandia

Ostatnia aktualizacja: 05/14/20 | 14 maja 2020 r.

Isaan jest jedną z najbardziej niedostatecznych części Tajlandii. Region jest najbardziej wiejskim, a także podróżni po prostu przechodzą ze swoją metodą do Laosu lub całkowicie unikają go na korzyść lokalizacji takich jak Pai, Chiang Mai lub Wyspy Południa.

Podczas gdy Tajlandia uważa się za to, że to prześladowanie, wypełnione turystą, większość kraju ich naprawdę brakuje.

W ciągu dwóch tygodni w regionie widziałem sześciu innych podróżników. SZEŚĆ! Podróżni są tak niezwykli w tej części Tajlandii, że byłem powszechnie zadowolony z pytających wyglądów przez mieszkańców – twarzy, które wydawały się pytać: „Czy zgubiłeś się? Chiang Mai jest inaczej. ” Dziel

Po kosztach blisko dziesięciu lat podróży, a także mieszkalnej w Tajlandii, zdecydowałem, że nadszedł czas, aby zejść z ubitego toru, a także zobaczyć ten region (był to główny powód, dla którego odbyłem niedrogi lot do Tajlandii w listopadzie).

Tylko tyle razy można udać się do Chiang Mai! Chciałem zobaczyć wiejskie wnętrze – tajskie życie z dala od wpływów zachodnich, a także obiektów turystycznych – a także lepiej zrozumieć tajską kulturę.

Isaan to kraina głównie gospodarstw, a także wiosek, miast nie inspirujących architektonicznych, a także pikantnych, a także smacznych potraw (jednych z najlepszych w Tajlandii). a także przekroczyło wszystkie moje oczekiwania. Jest to jedna z tych lokalizacji, w których można zejść ze ścieżki, a także zobaczyć, jakie życie, dziewicze przez turystów, naprawdę jest w Tajlandii.

Omówiłem logistykę podróży Isaan w jednym opublikowaniu, więc dzisiaj chcę podzielić się moimi preferowanymi zabytkami i działaniami:

Korat

Isaan’s Gateway City, Korat to pseudonim przekazany Nakhon Ratchasima. Jest to największy w regionie, najbardziej zamożny miasto, a także ma ogromny uniwersytet. Podobnie jak większość tajskich miast, brakuje mu żadnej prawdziwej inspirującej architektury, jednak ma wiele uroczych świątyń, w tym Wat Ban Rai i Wat Phayap.

Miasto jest zdecydowanie warte dnia lub dwóch, ponieważ wasze metodę głębsze w Izaja. Kiedy tam jesteś, udaj się do żółtej dyni, aby uzyskać świetną kawiarnię, zatrzymaj się w Tokio Mansion, a także jedz na straganie na rogu Buarong, a także w Suranaree RDS. Jest otwarty w nocy, a także niezwykle popularny. Natknąłem się na to, a także była to najlepsza zupa z makaronem, jaką miałem w Isaan.

Phimai

Ta historyczna ruina to prosta jednodniowa wycieczka z Korat. Został rozwinięty głównie około 11. i XII wieku przez Khmerów, kiedy zarządzali tym obszarem. Piękna, a także niedostatecznie odwiedzana, ta strona zawiera środkową świątynię otoczoną kilkoma mini-smyczkami, a także kwadratową gigantyczną ścianą.

Aby dostać się do świątyni, przechodzisz przez most Naga (węże Naga byli strażnikami nieba), z rozpadającą się ścianą, a także przez pole. Kompleks wpływa na podziw, gdy się do niego zbliżasz, a także przypomniał mi wiele Angkor Wat (zostały one opracowane w dokładnie tym samym stylu), jednak bez tłumów. Widziałem tam tylko dwóch innych obcokrajowców, ponieważ ta ruina jest głównie odwiedzana przez Tajów, a także grup instytucji.

Nong Khai

Przeważnie miasto postojowe dla turystów przybywających, a także z Laosu, Nong Khai był niesamowity. Istnieją niesamowite jedzenie, a także kawiarnie (wypróbuj Macky’s Riverside Kitchen lub Cake u Toey’s), rejsy rzeczne w górę, a także w Mekong, a także świetny rynek.

Również świetne oferty świątyń: Jestem wielkim fanem Wat Pho Chi, a także Wat Phra to Khlang Nam. Choć naprawdę podobała mi się powolna prędkość życia, to, co naprawdę mnie wysadziło, była Sala Kaew Ku. Ten park rzeźby, opracowany przez Bunleua ​​Suliat w 1978 r., Ma wiele posągów (głównie Buddy) we wszystkich kształtach, a także rozmiarach. To była najfajniejsza rzecz, jaką widziałem w całym mieście, a także szczególnie podobało mi się gigantyczne Budda z wężem Naga nad nią (to dużo betonu!).

Ubon Ratchathani

Kolejne miasto postojowe dla turystów w ich metodzie do Laosu. Podobał mi się tutaj zrelaksowany charakter. Jedyni cudzoziemcy, którzy pozostają w tym mieście, albo poślubili tajską, albo uczą angielskiego.

Nie ma tu wiele do zrobienia, więc jest to świetna lokalizacja do odpoczynku. Możesz przeciążyć jedną z buddyjskich świątyń w mieście (moimi ulubionymi są Wat Tai Prachao Yai Ong Wt, a także Wat Thung Si Muang), zobacz słynny nocny targ lub zaskakująco szczegółowe muzeum narodowe, a także zjeść obiad na Rzeka, jednak nie ma nic więcej niż to! Sugerowałbym również taksówkę do Wat Nong Pah Pong przed miastem (300 baht w obie strony). Mała świątynia, pokrytą drzewami teren, a także liczne ścieżki sprawiają, że jest to niezwykle spokojna, a także w Japonii dookoła.

Planujesz wycieczkę do Azji Południowo -Wschodniej?

Uzyskaj wszystkie moje najlepsze wskazówki dotyczące podróży w Azji Południowo -Wschodniej Oprócz bezpłatnego zestawu narzędzi do planowania, który obejmuje zgodność z przewodnikami wysłanymi do skrzynki odbiorczej:61 inteligentnych wskazówek dotyczących podróży

Moja preferowana firma do korzystania

17 kroków do planowania podróży

Moja sugerowana lista pakowania

Dokładnie jak uzyskać bezpłatny przewodnik po lotach

Wyślij mi moje wskazówki!

Prasat Ta Muan

Pomiędzy Koratem i Surinem jest Prasat Ta Muan, historyczne miejsce, w tym dwie duże świątynie opracowane przez Khmerów w XI wieku. Pierwsza strona znajduje się na szczycie wzgórza i, no cóż, raczej rozczarowujące. To urocza świątynia, z dużym prasatem (świątynią) pośrodku, a także otaczającymi ją ruiny w stylu Indiany Jones.

Ta podstawowa struktura to miejsce, w którym się modlili. Istnieje duża świątynia Buddy, a także kilka świetnych dołów, a także odpływy, w których oczyściliby się podczas rytuałów. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak widok okolic. Dostajesz ten szeroki widok na wzgórza, a także gospodarstwa w okolicy. Znacznie podobał mi się mniejszy kompleks Ta Muan Toch (to około 20 minut podróży od ogromnej świątyni). Jest znacznie mniej osób (liczyłem osiem podczas mojej wizyty), a także cztery piękne stawy, a także dobrze zachowana ściana otoczenia świątyni. Sam obszar wewnętrzny jest jednak głównie stosem ruin.

Możesz postrzegać zarówno jako jednodniową wycieczkę z Korat lub Surin, jednak z większym czasem zatrzymaj się w Nang na noc, a także dzierżawić rower, aby się poruszać. Jeśli to zrobisz, zostań w Honey Inn. Jest to niedrogie, a właściciele są niesamowici (i rano jeźdzą na dworzec autobusowy).

Phu Phra Bat Historical Park

Godziną poza Nong Khai to Phu Phra Bat, narodowy park archeologiczny, który zawiera starożytne kamienne domy, a także formacje skalne. Po uroczej malowniczej przejazdu pojawi się w parku (będzie to tylko ty, a także dzieci instytucji), w którym możesz wędrować po lesie, a także zobaczyć sztukę rockową. Funkcja tego obszaru jest nadal tajemnicą zarówno dla historyków, jak i archeologów, jednak uważa się, że 3000-letnie formacje skalne zostały początkowo opracowane przez erozję rzek, a następnie dostosowane przez grupy religijne.

Kierowanie się po okolicy

Najlepszą częścią Isaan wędruje wiejską wieś, a także jest to niezwykle trudne do zrobienia, jeśli nie masz własnego transportu. Isaan brakuje szeroko zakrojonej sieci transportowej poza głównymi miastami. Moimi preferowanymi wspomnieniami były malownicze przejażdżki rowerowymi z polami ryżowymi, gospodarstwami, a także małymi miasteczkami, a także na polnych drogach. Jednak nie miałbym ich, gdybym zatrudniał kierowców, aby zabrał mnie cały czas, co było kosztowne.

I nigdy nie zaszedłem naprawdę daleko, ponieważ mogę zatrudnić tylko na cały dzień. Kiedy wędrowałem Isaan z kierowcą, chciałem, żebym miał własną technikę do poruszania się. Wynajmu rower lub samochód, idź we własnym tempie, zejdź daleko z drogi, a także ciesz się bogatymi, a także żywymi ekologicznymi ziemiami uprawnymi, przyjaznymi, a także ciekawych mieszkańców, niedrogich posiłków, a także krów blokujących twoją drogę!

***
Szkoda, że ​​niewielu ludzi widzi tę część Tajlandii, a ja kopie się za to, że nie odwiedzam wcześniej. Obszar ten może być zarówno wiejski, jak i brakuje działań innych regionów, jednak Isaan jest diamentem w szorstkim, a także See Tutaj zapewni ciekawe spojrzenie na małe miasteczko Tajlandii. Jest to obszar, aby uciec od wszystkiego, a także cieszyć się krajem.

Uzyskaj dogłębny przewodnik planu budżetowego do Tajlandii!

Mój szczegółowy podręcznik stron 350+ jest wyprodukowany podróżników planów budżetowych, takich jak Ty! Wycina puch odkryty w innych przewodnikach, a także dochodzi bezpośrednio do praktycznych informacji, które wymagają podróżowania po Tajlandii. Odkryjesz sugerowane trasy, budżety, metody oszczędzania pieniędzy, a także nieokreślone rzeczy, które można zobaczyć, a także nie turystyczne restauracje, rynki, bary, porady bezpieczeństwa, a także wiele więcej ! Kliknij tutaj, aby odkryć więcej, a także uzyskać kopię już dziś.

Zarezerwuj podróż do Tajlandii: wskazówki logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź niedrogi lot, wykorzystując Skyscanner lub Momondo. Są to moje dwa preferowane silniki przeglądania, ponieważ przeglądają strony internetowe, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że żaden kamień nie został obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz zostać gdzie indziej, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogie hotele.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ochrona ubezpieczeniowa podróżna ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To kompleksowe bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Używam światowych koczowników od dziesięciu lat. Moja preferowana firma, która oferuje VERY Best Service, a także wartość to:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Szukasz najlepszego biznesu do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży! Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze podczas podróży – a także, jak sądzę, również ci pomoże!

Szukasz więcej informacji na temat wizyty w Tajlandii?
Sprawdź mój dogłębny przewodnik do miejsca docelowego po Tajlandii z kolejnymi wskazówkami na temat tego, co zobaczyć, zrobić, koszty, metody oszczędzania, a także wiele, wiele więcej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *