Entertainment

Wina jesienne, na które można się zakochać – plus całkowicie bezpłatne pobieranie notatek winemakerów

To czas na wyposażony w chłodniejsze miesiące. Oto nasze najlepsze rekomendacje dotyczące czerwonego wina, które zobaczą Cię przez zimne noce – a także całkowicie bezpłatne informacje na temat pobierania informacji poufnych od każdego z winiarzy.

W miarę upływu dni i przyciągania nocy wszyscy szukamy sposobów na znalezienie czasu w domu o wiele przyjemniej. Dla Christiny i mnie oszałamiająca butelka czerwonego wina i pyszne jedzenie ustawiają scenę na romantyczny wieczór.

Chodniejsza pogoda zazwyczaj implikuje odważniejsze smaki w wybranym czerwonym winie, ale nie oznacza to, że musisz tylko wybrać wina pełnoziarniste.

Oto kilka butelek do wyboru, którą bardzo polecamy. A jeśli nam nie wierzysz, umieściliśmy notatki od winiarzy na temat każdej butelki. Istnieją nawet interesujące informacje na temat tego, jak powstało czerwone wino.

Wina jesienne do „upadku”

Dom Arras

Nie wpadaj w pułapkę ignorowania błyszczących białych opcji, gdy pogoda staje się zimniejsza. House of Arras jest jednym z-jeśli nie najlepszym szampanem w Australii, wyprodukowanej przez Eda Carra, wielu nagrodzonych wina w kraju.

Rozmawialiśmy z Edem trochę temu o piciu szampana zimą. Oto, co musi powiedzieć.

Hardys Eileen Hardy Chardonnay

Pobierz notatki degustacyjne winiarza za całkowicie za darmo.

Chardonnay widział fantastyczne odrodzenie w ostatnim czasie i z pewnością jest to czerwone wino, które dobrze pasuje do chłodniejszych wieczorów.

Eileen Hardy Chardonnay to wino pełnoziarniste, które pasowało do prawie całego jedzenia-nawet czerwonego mięsa i pieczeń. Jest tu również wystarczająco dużo słodyczy, aby dobrze ją sparować z pikantnym jedzeniem, choć sama, Eileen Hardy naprawdę się wyróżnia.

Nie kusi się jednak, aby przeciążać tę butelkę. Pozostawienie go z lodówki na około pół godziny zapewni o wiele więcej smaku. Znacznie bardziej niż nie, pijemy czerwone wino w niewłaściwej temperaturze.

Możesz kupić tę oszałamiającą Chardonnay od Dana Murphy’ego i innych butelek w całym kraju – 118 $ RRP

Grant Burge Blawling Rosé

Pobierz notatki degustacyjne winiarza za całkowicie za darmo.

Wracając do bąbelków, ten błyszczące różowe różowe z Grant Burge przynosi wszystkie odświeżające elementy i zabawę butelki szampana i łączy ją z dobrze wykonanym, eleganckim ustrukturyzowanym winem pinot noir Chardonnay Rosé.

To kolejny wspaniały wskaźnik, że czerwone wino w sezonie zimowym nie zawsze musi być duże, ocieplające się smaki i ciało. Szklanka musującego pomaga nam przypomnieć nam cały sezon zimowy nigdy nie trwa wiecznie.

Możesz kupić błyszczące różowe Rosé Grant Burge od vintage piwnice i innych butelek w całym kraju – 30 USD RRP.

St Hallett Blackwell Shiraz

Pobierz notatki degustacyjne winiarza za całkowicie za darmo.

Zakochałem się w St Hallett podczas lotu Qantas do Adelaide lata temu. Wtedy był to tylko szklanka Shiraza Gameepek – krok lub dwa w dół od Blackwell. Ale wszystko, co pochodzi z tej winnicy, jest samym ucieleśnieniem tego, czego powinieneś oczekiwać od Barossy.

Jak zobaczysz z notatek producenta, to piękne czerwone wino jest pełne smaku, który jest fachowo zrównoważony, cierpliwie starzejący się, czczony i szanowany przez jego twórcę.

Podobnie jak wszystkie arcydzieła czerwonego wina, Blackwell Shiraz starzeje się przez 10-15 lat… jeśli możesz uniknąć jego pokusy!

Możesz kupić St Hallett Blackwell Shiraz od Dana Murphy’ego i innych butelek w kraju – 42 $ RRP.

Czy masz preferowane czerwone wino, z którym można przytulić na kanapie? Jaki jest twój towarzysz Fireside w miarę upływu sezonu zimowego?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *