Entertainment

Jak zrobić najbardziej australijską przekąskę na ziemi

Czy jesteś gotowy na australijską przekąskę stulecia? Tylko jeśli podałeś to w woreczkach kangurów lub zrównoważony na bumerang, może ta smaczna przekąska, aby uzyskać znacznie więcej australijskiego. To sprawiedliwy przepis na Dinkum Rippa!

Kiedy po raz pierwszy martwiłem się Australią, nie mogłem się doczekać wypróbowania lokalnych przysmaków – kuchni, której nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie. O to właśnie chodzi w podróży, prawda? Znalezienie czegoś szczególnego w swoim miejscu docelowym.

Odkryłem, że ciasto mięsne było tutaj i powinienem przyznać, że byłem trochę zdezorientowany. Mogę to dostać w Anglii.

Poznałem panią Romance, która zapoznała mnie z czymś zwanym „bajkowym chlebem”. Byłem jeszcze znacznie bardziej zdezorientowany.

Spojrzałem głębiej w australijski leksykon kulinarny i znalazłem coś o nazwie przegrzebek ziemniaczany. Nieźle, pomyślałem. Ale czy jest coś znacznie więcej Australijczyków?

Zdecydowałem się iść buszem.

Głęboko w sercu czerwonego ośrodka narodowego podróżowałem, polując na ten smak Australii. Jadłem na kangura, nawet w przerażającym wiedźminie.

Ale dopiero niedawno odkryłem, że potężna Macadamia – najtrudniejszy na świecie orzech – w rzeczywistości pochodzą z Australijczyków.

Orzech Macadamia pochodzi z Nowej Południowej Walii i Queensland, a poniżej jej praktycznie kuloodpornej skorupy mieszka jądro tak smaczne i maślane.

Oto nasz najnowszy przepis na rzeczy do zrobienia przy użyciu tego prawdziwego niebieskiego orzecha w połączeniu z innym klasycznym smakiem australijskim: serem i warzywem.

Wiele australijskich przekąsek na Ziemi: Macadamia, Vegemite i Cheese Scrolls

Robi 10-12

Oto, czego potrzebujesz

500 g mocnej mąki chlebowej

1 suszone drożdże saszeczkowe

1 łyżeczka soli

1 łyżka oliwy z oliwek

325 ml ciepła woda

2-3 łyżki Vegemite-lub do smaku

2 szklanki (125 g) smaczny ser, tarto

1 szklanka surowych makadamias, z grubsza posiekane

Oto, co robisz

Połącz mąkę, drożdże i sól w dużej misce. Zrób studnię w centrum. Połącz wodę i oliwę z oliwek i stopniowo wlej do studni.

Użyj noża, aby połączyć mieszaninę, aż opracuje szorstką kulkę, a następnie wyjść ją na lekko posypaną mąką powierzchnię.

Zagniadaj przez 10 minut, dodając znacznie więcej mąki, jeśli stanie się zbyt niechlujna.

Umieść ciasto w lekko naoliwionej misce, przykryj plastikową opakowaniem lub ręcznikiem herbacianym i stań w ciepłym miejscu przez około godzinę, aż zostanie podwojony.

Uderz ciasto, wyrzuć je i ugniataj przez kolejne 5-10 minut. Umieść go z powrotem do miski, przykryj i mam na myśli kolejne 30 minut.

Uderz go ponownie i użyj wałków do toczenia, aby zwinąć ciasto w kwadrat, nie więcej niż 1 cm grubości. Im kwadrat jest lepiej, więc gdy masz grubość w prawo, użyj rąk, aby ciągnąć i rozciągnąć ciasto do kształtu.

Rozłóż wegemite na ciasto, a następnie posyp serem i makadamiami.

Rozwiń ciasto w długi zwoju i pokrój w „monety” nie więcej niż 3-5 cm grubości.

Umieść zwój odcięty po stronie na papierowej tacy do pieczenia i piecz w 180 ° C przez 15-20 minut, aż złoty.

Ciesz się herbatą Billy na swoim łup, podczas gdy dingos wycie na Księżycu, a Farnsie i Barnsie pompują melodie Rippa.

Australijskie Macadamias

Uwielbiam gotować z Macadamias – i to nie tylko ze względu na ich australijskie korzenie (usprawiedliwić kalambur). Dodają wyjątkową strukturę i maślany smak do potraw, takich jak te bezglutenowe ciasteczka Macadamia i Macadamia Dukkha.

I sami są jedną z najbardziej bardziej bardziej przekąsek, jakie kiedykolwiek znajdziesz. Sprawdź te przepisy na orzechy piwa Macadamia.

Aby uzyskać bogactwo przepisów na Makadamia, historie o historii i początkach tego smacznego rodzimego orzechu oraz Aborygenów Macadamias, sprawdź stronę australijskiego branży Macadamia Australian-Macadamias.org.

Czy gotujesz z orzechami makadamii? Czy masz preferowany orzech? Czy możesz omówić sugerowanie bajkowego chleba? Powiedz nam w komentarzach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *