Uncategorized

Pływanie w Mekong: Zaskakujące, że nie taka brutto

Kate Kate składa się z powiązań partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Pływanie w Mekong.

Po prostu brzmi źle, prawda?

Słyszę Mekonga i myślę, że wojna w Wietnamie. Wyobrażam sobie Forrest Gump brodzący przez głęboką klatkę piersiową w pełnym sprzęcie wojskowym, a deszcz zbliża się w górę.

Nawet Lonely Planet powiadomiła, że Mekong będzie błotnisty i obrzydliwy do grudnia, nie zmieniając jasnego turkusu dopiero na początku nowego roku. Książka powiedziała, że pływanie w kanale byłoby prawdopodobnie o wiele przyjemniejsze.

Jednak tutaj, podczas rejsu o zachodzie słońca na Don Det, Si Phan Don, wśród wesołej grupy Brytyjczyków i Niemców, popijając Lao Lao i rozważając skok do szklistej, zielonej szarej rzeki.

„Zastanawiam się, czy ma te śmiertelne mikroskopijne ryby” – powiedział jeden z Anglików. „Te, które pływają w tobie, gdy siusisz, a następnie wbijasz w ciebie kolce”.

„Jestem pewien, że to tylko Amazon” – odpowiedziałem. „Nie ma pewnych ostrzeżeń o pływaniu w Mekongu, poza tym, że jest to trochę obrzydliwe”.

Co było prawdą. To nie było niebezpieczne. Było to, że mogło to być nieprzyzwoite. Dlaczego miałbym mnie to zatrzymać?

A potem mnie uderzyło.

Większość ludzi, którzy powiadomili mnie o podróży w Azji, to ludzie, którzy sami nie marzyliby o takiej podróży. Dlaczego więc miałbym pozwolić im zdecydować, co zrobiłbym, a czego nie zrobił?

Były niewinne zmartwienia: „Jak znajdziesz tampony?” I istniało o wiele poważniejsze ostrzeżenia, takie jak: „Co zrobisz, gdy Rouge Khmer znów się wzrośnie?” Dla przypomnienia, udało mi się dobrze, a Pol Pot jest martwy.

Nie zamierzałem pozwolić, aby te zmartwienia powstrzymały mnie od delektowania się podróżą moich marzeń. I ta woda wyglądała dobrze.

Zeszłem do Mekongu. Ludzie poszli w ich ślady.

Zmartwienie? Bezzasadny. Pływanie w Mekongu to świetny.

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejść subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu