Entertainment

Balkans Regional Cuisine: 10 rodzajów dań z Czarnogóry, które musisz wypróbować

Czy wierzysz o różne rodzaje dań z Czarnogóry, które musisz wypróbować? Pomimo jego małego rozmiaru Czarnogóra ma niezliczoną liczbę zasobów naturalnych. Region zachodni na Morzu Bałkanów ma obfite, a także świeże owoce morza, a także kontynent z górami oferuje specjalne przyprawy. Wyjazd do tego kraju nie będzie całkowitego bez degustacji specjalnych posiłków. Na poniższej liście mamy listę składa się z 10 rodzajów dań z Czarnogóry, które musisz wypróbować.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

13 pomocnych stron, w których możesz odkryć otwory zadań [jak odkryć zadanie w Czarnogórze]

Nurkowanie w Czarnogórze – nasze podwodne doświadczenie w Boka Bay, Herceg Novi

6 dni harmonogram Herceg novi – co zobaczyć, czy masz 6 dni w Czarnogórze w sezonie letnim

12 powodów, dla których powinieneś uwzględnić Herceg Novi, Czarnogóra do listy podróży

Jak ubiegać się o wizę Czarnogóry dla Filipin Paszportowych – Traveller Visa dla Filipińczyków

Spis treści

Lista dań z Czarnogóry, które musisz wypróbować

1. Cevapi
2. Prosciutto
3. Burek
4. Czarne risotto
5. Ispod Saca
6. Buzara
7. Sałatka Octopus
8. Sałatka sklepowa
9. Priganice
10. Baklava

Lista dań z Czarnogóry, które musisz wypróbować

1. Cevapi

Ponieważ zarówno Czarnogóry, jak i Chorwacja są sąsiednie, oba kraje dzielą podobne przepisy, jednak z różnymi ziołami. Jednym z menu Czarnogórek, które również widoczne w Chorwacji jest Cevapi.

Cevapi jest przetworzonym mięsem, które wydaje się jednak kiełbasami lub kebabami bez skóry. Jest wykonany z wołowiny, wieprzowiny lub mieszanki obu. Ten posiłek jest niezwykle znany w Czarnogórze, a także uważany za danie narodowe. Franczyza o imieniu Cevabdzinicas stworzyła to menu swoje charakterystyczne danie. Podali Cevapi wraz z pomidorem, a także sałatką ogórkową.

2. Prosciutto

Zdjęcie Jun Seita CC przez 2.0

W stylu Contenegro w Prosciutto pochodzi z wioski Njegusi, która jest najlepszym miejscem do zrobienia prosciutto. Prosciutto był niezwykle widoczny zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Prosciutto zajmuje to dużo czasu. Całe tylne nogi świń solone przez trzy tygodnie, a następnie suszone przez napowietrzanie, aż uzyskasz minimalną wodę. Kolejnym krokiem jest palenie przez cztery miesiące z zakończeniem, płonie. Nogi wieprzowe pokrojone cienko, a także mieszkańcy, zwykle serwują ją z serem lub robili je jako nadzienie kanapkowe.

3. Burek

Zdjęcie Alpha CC By-SA 2.0
Jednym z rodzajów potraw z Czarnogóry jest Burek. Jest to wspólny chleb z Czarnogórki wykonany z ciasta filum, a także zwykle pełen sera, mięsa, warzyw lub ziemniaków. Ten chleb zazwyczaj ma w kształcie spirali, plasterków lub rur. Jako menu śniadaniowe możesz rozkoszować się Bukiem razem ze zwykłym jogurtem. Oprócz tego, że jest menu śniadaniowym, możesz go rozkoszować w dowolnym momencie, nawet jako przekąska między posiłkami.

Wiele sklepów streetowych, piekarni, a także restauracje serwują to menu w cenach przyjaznych kieszeni, jednak nadal z boskim smakiem.

4. Czarne risotto

Zdjęcie Mikel Otaegi CC By-NC 2.0
Nie tylko Chorwatowie, którzy podziwiają czarne risotto, jednak Montenegrin podobnie jak to menu. Świetne czarne risotto wysokiej jakości ma subtelny smak, który wynikał z połączenia białego wina, liści laurowych, czosnku, a także gałki muszkatołowej. Co więcej, czarny kolor risotto pochodzi z atramentu kałamarnicy, więc nie ma wątpliwości, że po zjedzeniu zęby mogą być czarne.

Wiele przybrzeżnych obszarów Czarnogóry serwuje to menu. Oprócz oryginalnego Czarnego Risotto, tutaj możesz również uzyskać czarne risotto zmieszane z różnymi owocami morza.

5. Ispod Saca

ISPOD SACA to przetworzone mięso (cielęcina, jagnięcina lub koza), które przez długi czas pieczone w garnku otoczonym węglem. Miejscowi zazwyczaj gotują to mięso z warzywami, takimi jak marchew, ziemniaki, cebula, pomidory, a także w niektórych przypadkach, również papryka. Od czasu długiego procesu gotowania mięso staje się znacznie bardziej delikatniejsze, a także łatwe do rozerwania. Aby rozkoszować się tym daniem, powinieneś również kupić chleb, a także zanurzyć go w gulaszach. Smak tej kombinacji nie będzie łatwy do zapomnienia. Możesz szybko odkryć ten posiłek w regionie gór w Czarnogórze.

6. Buzara

Kolejnym wybitnym produktem przetworzonym owocami morza jest Buzara. Ten posiłek wykorzystuje krewetki, a także małże jako główny składnik, a także gotowany z sosem z wina, cebuli, pomidorów, a także innych specjalnych przypraw. Istnieją dwa rodzaje Buzara, czyli czerwona Buzara, a także biała Buzara. To, co się różni, to rodzaj czerwonego wina wykorzystywanego do smaku owoców morza.

Miejscowi zazwyczaj gotują te posiłki w dużych ilościach, które są odpowiednie do gromadzenia wydarzeń z krewnymi. Możesz również odkryć ten posiłek na wybrzeżu Czarnogóry.

7. Sałatka Octopus

Zdjęcie Arnold Gatilao CC przez 2.0
Sałatka jest zazwyczaj podobna do menu wegetariańskiego. W Czarnogórze możesz odkryć bardzo kochaną sałatkę ośmiornicy. Ośmiornica może być przetwarzana na różne sposoby, Sucknull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *