Uncategorized

Czego nauczyła mnie autostopem solo jako kobiety w Chinach

: 12/10/2014 | 10 grudnia 2014

W drugą środę miesiąca Kristin Addis z Be My Travel Muse komponuje kolumnę gościnną zawierającą pomysły, a także zalecenia dotyczące podróży solo. Jest to kluczowy temat, którego nie mogę omówić, więc sprowadziłem profesjonalistę, aby podzielić się jej radą.

Był luty w Chinach i biorąc pod uwagę wysokość miasta Lijiang w prowincji Yunnan, wciąż bardzo chłodna zimowa kraina czarów. Oczekiwanie na zewnątrz nie było dokładnie tak, jak chciałem spędzić poranek. Jednak Ya Ting był tak zainteresowany koncepcją autostopu, że wybranie autobusu wydawało się w tym momencie męczące. Od miesięcy przebywała autostopem po Chinach, a także myślała o tym tak wyluzowanym, a także widocznym wyborze, że wziął na mnie problem.

Chiny były na mojej liście kontenerów, biorąc pod uwagę, że studiowanie mandarynki na Tajwanie siedem lat wcześniej. Zrozumiałem z rozmów z dobrymi przyjaciółmi, że podróżowanie po Chinach nie byłoby tak beztroskie i proste jak w Azji Południowo -Wschodniej. To, czego nie planowałem, to koszty około miesiąca, nie spotykając się z jeszcze jednym obcokrajowcem, autostopem ponad 1000 mil, a także odkrywanie o wiele więcej o chińskiej kulturze, a także gościnności, niż sądzę, że podróż autobusem lub pociągiem.

Ya Ting wziął mnie pod jej skrzydłem po tym, jak mówię, że mówię mandaryńską w akademiku hostelu w Lijiang. Była zafascynowana moją płynnością, a także chciała podróżować razem, tak dokładnie to, jak skończyliśmy na poboczu drogi, próbując znaleźć wycieczkę do wąwozu Tiger Scaping. W ciągu 20 minut mieliśmy naszą pierwszą jazdę. Zakładam, że w końcu nie zajęłoby to godzin. Nie mógł nam wziąć całej metody, a ostatecznie upuścił nas na skrzyżowaniu autostrady. Uznałem, że to będzie koniec naszego szczęścia, jednak prawie szybko mamy jeszcze jedną jazdę.

Akwiacie [okazało się] o wiele bardziej badaniem antropologii niż przerażająca, nieodpowiedzialna jazda szczęścia. To było zadziwiająco proste, a także kierowcy [okazało się] wyjątkowo świetni, a także normalnie. Jako nowy autostop, spodziewałem się, że pełzanie i seryjnych morderców musiałem walczyć z Macem. W rzeczywistości pochodzili ze wszystkich typowych środowisk: członkowie plemion mniejszościowych, studenci, a także biznesmeni powracają dom z podróży.

Nie, kiedy czułem się zagrożony lub niebezpieczny.

Nasze wiele godnych uwagi spotkania miało miejsce, gdy wybrał nas dwudziestokilkuletni młodzieniec. Nie mógł przyjąć nas całej metody, więc jego wujek przyniósł nam lunch, a także bilet autobusowy na resztę podróży. To tak, jakby czuł się zobowiązany, aby pomóc nam odkryć metodę, aby zsumować naszą podróż. Przyniósł łzy szczęścia, a także wdzięczność moim oczom. To był pierwszy raz, kiedy zrozumiałem wartość hojności, a także wysoki szacunek, jaką dowodzą goście w Chinach. Był to bezinteresowny akt, który powtórzyłby się w nadchodzących tygodniach.

Teoria Ya Tinga polegała na tym, że mieliśmy tak szczęście, ponieważ byliśmy zarówno regionalnymi, jak i obcokrajowcami, a także stymulował intrygę. Nie wierzyła, że ​​będziemy mieli szczęście, kiedy się rozdzielimy. Po kilku tygodniach podróżowania razem stwierdziliśmy, jak dobrze przetestowałem jej teorię.

Stałem za opłatą na obrzeżnym handlu autostradą w prowincji Syczuan, od niechcenia zmniejszając kciuk za każdym razem, gdy przejeżdżały samochody i ciężarówki. Byłem bardzo świadomy trudności przede mną. Ting nie był już w pobliżu, aby rozmawiać, ani nie miałem kogoś, na czym można się oprzeć, jeśli coś poszło nie tak. Teraz sama była dziwnym obcokrajowcem, który nieoczekiwanie musiał sobie poradzić z zdolnością do konwersji granicznej.

Początkowo kilka samochodów i ciężarówek zwolniło, aby uzyskać lepszy wygląd, tylko po to, by przyspieszyć. Wtedy inni po prostu nie chodzili w moim kierunku. Protokoły rozciągały się, a także czułem się pokonany. Po około 30 minutach (lub wieczności w zależności od tego, kto się liczy), miły duet wybrał mnie, a także zabrał mnie przez całe osiem godzin do Chengdu. Po drodze odbyli lunch i, jak odkryłem, było normalnie chińskiej kultury, odmówili mi zapłaty za każdy z nich. Byłem zaskoczony hojnością, która wciąż była dla mnie przedłużona, gdy sama byłem obcokrajowcem, a także nie miałem dynamicznego charakteru Ya Tinga. To wzmocniło moje przekonanie, że ludzie nie byli przyjaźni, ponieważ chodzi o to, że chińska kultura dyktuje gościnność, której często nie widzimy na Zachodzie.

Tydzień później dwóch partnerów serwisowych powracających z podróży z Tybet mnie wybrało. Jechali około dwa razy szybciej niż autobusy, a pomiędzy białym panienkiem na tylnym siedzeniu, a także zjedzając od czasu do czasu kawałek Yak Jekky (pyszne odwodnione mięso podobne do wołowiny z tybetańskimi przyprawami), omawialiśmy topografię Kalifornii jako w porównaniu do prowincji Syczuan.

Zatrzymali się po drodze na Lunch z popularnej ryby, którą kierowca, pan Li, wybrał ze zbiornika z akwarium, wraz z około sześcioma innymi dużymi potrawami, które zostaną podzielone na trzy osoby. Wyjaśnił, że ryba ma w głowie podwójnie obosieczny miecz. pod warunkiem, że zakłopotany wyraz postanowił mi pokazać, wzywając kelnerkę, a także prosząc ją o rozbicie głowy ryby.

Byłem jednak przekonany, że będę musiał zjeść rybny mózg, dopóki kelnerka triumfalnie wyciągnęła kość w kształcie miecza z głowy ryby. Następnie wyczyściła go i ukształtowała bransoletkę. Ostatecznie stało się to najbardziej ostre i śmiertelne, ale naprawdę fascynujące biżuterię modową, jaką kiedykolwiek dostarczyła. Wydawało się, że moje serce wyrosło o dwie rozmiary w tym momencie.

Chiny rozbiły wiele moich postrzegania. Wcześniej nigdy nie zrozumiałem, dlaczego jakakolwiek indywidualna autostop. Dotarcie do samochodów z nieznajomymi wydawało się niebezpieczne i głupie. W rzeczywistości nauczyło mnie życzliwości, ogromnie poprawiło moje możliwości języka, a także dostarczył pogląd poufny jako obcokrajowca w Chinach. Od jedzenia posiłków z mieszkańcami, po siedzenie w samochodach, po usłyszeniu muzyki, którą lubili najbardziej, lub czy faworyzowali workowane stopy drobiu, po suszone owoce, byłem świadkiem chińskiego życia w metodzie, której prawie nikt inny nie widzi. Bez autostopu nigdy nie zrozumiałem hojnej i wspólnotowej natury Chińczyków.

Kristin Addis jest solową kobietą podróżną, która wpływa na kobiety do podróżowania po świecie w sposób autentyczny i pełen przygód. Była bankier inwestycyjna, która zaoferowała wszystkie swoje rzeczy osobiste, a także opuściła Kalifornię w 2012 roku, Kristin podróżowała po świecie od ponad czterech lat, obejmując każdy kontynent (z wyjątkiem Antarktydy, jednak jest to na jej liście). Nie ma prawie nic, czego nie spróbuje tak dobrze, jak prawie nie odkryje. Możesz odkryć o wiele więcej jej rozważań w BE My Travel Muse lub na Instagramie, a także na Facebooku.

Zarezerwuj podróż do Chin: pomysły logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby odkryć niedrogi lot. Są to moje dwa preferowane silniki przeglądania, ponieważ przeglądają witryny internetowe, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że żaden kamień nie został obrócony. Zacznij od Skyscanner Najpierw, ponieważ mają największy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one największe zapasy, a także najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogich hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeniowe w podróży zapewni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To szczegółowe bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem z niej korzystać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszego biznesu do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz o wiele więcej informacji na temat Chin?
Pamiętaj, aby zobaczyć nasz solidny przewodnik do miejsca docelowego w Chinach, aby uzyskać nawet więcej wskazówek dotyczących planowania!