Entertainment

El Nido Trip A vs Trip C: Czego można się spodziewać, co jest lepsze?

Najważniejszymi szufladami tłumu El Nido są wycieczki na wyspie, a także cztery, łatwo nazwane A-D. Niektórzy operatorzy podróży zapewniają kombinowane wycieczki po wyższych kosztach, a nawet odkryjesz takie, które mogą spersonalizować podróż dla Ciebie. Nie jestem pewien, czy te wyjazdy kombinowane są dozwolone. Wcześniej słyszałem, że regionalne władze turystyczne powstrzymały się od tego, jednak kiedy ostatni raz odwiedziłem, nadal są dostarczane przez firmy podróżne.

Jeśli odwiedzasz El Nido przez kilka dni, najprawdopodobniej zastanawiasz się, która podróż jest najlepsza. Jeśli zapytasz wielu moich przyjaciół, jest to podrzucenie między podróżami A i C., stwierdzajmy, że z jakiegokolwiek powodu musisz wybrać tylko jeden. Oto rozbicie tych dwóch opcji, więc możesz podjąć mądrzejszą decyzję.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Standardowe wycieczki: stawki i inkluzje
Tour a
Tour c
Najlepsze hotele oraz kurorty w El Nidosearch dla znacznie więcej kurortów Palawan!

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Standardowe wycieczki: stawki i inkluzje

Rząd regionalny El Nido standaryzuje operacje podróży w mieście. Żeglarze, a także firmy turystyczne powinny przestrzegać wytycznych, a także wytycznych, które ustalili na zakup, oferując gładszą, a także znacznie bardziej spójną obsługę dla turystów.

Spływ kajakowy!
Stawki. Mają stawki pułapu, których nie mogą przekroczyć, chociaż w tym roku widzieli gwałtowny wzrost.

Oto koszt każdej podróży od października 2018 r.:

Tour A – Ogromna laguna na Miniloc Island, Ssizu Island, Entula Island, Payong Payong Beach, a także 7 Commando Beach, P1200/Osoba

Tour B – Snake Island, Cudugnon Cave, Pinagbuyutan Island, Cathedral Cave, P1300/Osoba

Tour C – Matinloc Shrine, Matinloc Island, Trick Beach, Hidden Beach, Tapuitan Island, Helikopter Island, P1400/Osoba

Tour D – Nat Nat Beach, Pasandigan Cove, Paradise Beach, Ubugon Cave, Bukal Island, Cadlao Lagoon, P1200/osoba

Podczas mojej pierwszej wizyty wspólną stawką podróży A wyniosła P700.

Dwóch wielu poszło na obszary w El Nido to mała laguna, a także ogromna laguna na Miniloc Island, oba wykorzystywane do podróży A. Przez najdłuższy czas podróż A była najbardziej znaną wycieczkę na wyspie, przyciągając znacznie więcej turystów niż wszystkie pozostałe trzy o milę. W efekcie te strony są podatne na przeludnienie. Aby rozwiązać ten problem, w listopadzie 2018 r. Rząd regionalny podzielił te dwa, a także ponownie przypisał małą lagunie do podróży D.

Czas. Wszystkie podróże zaczynają się o 9 rano, a także kończą między 16:00 do 17:00. Nie jestem pewien, jak wszechstronne jest to, jeśli zarezerwujesz całą łódź, jednak dotyczy to wycieczek grupowych.

Lunch. Żeglarze przygotują lunch na jednym z przystanków podczas wycieczki. Lunch składa się z następujących: grillowanych ryb, grillowanej wieprzowiny lub kurczaka, ryżu, warzyw, a także owoców (zwykle bananów, arbuonów lub ananasów).

Tour a

Tour A zabiera Cię po wapiennym raju Miniloc Island, a także jej znanych laguny. Zabytki w MINILOC są zazwyczaj całkowicie złapane na pocztówce. Istnieje kilka przystanków na plaży: jeden na wyspie Ssizu, a także jeden na plaży 7 Commandos w kontynentalnym El Nido.

Wyspa Ssizu to typowy przystanek na lunch. Jeśli jednak stanie się równie zatłoczony, żeglarz wybiera alternatywną, zazwyczaj plażę Payong-Payong. Jeśli jednak naprawdę chcesz zobaczyć Ssizu (lub Payong Payong), po prostu pozwól żeglarze zrozumieć, żeby go nie unikał.

Poniżej znajdują się lokalizacje, które czekają na podróż A. Kliknij zdjęcia, aby uzyskać znacznie bardziej kompleksowy opis tego miejsca.

Mała laguna
Wielka laguna
Tajna laguna
Payong-Payong Beach
Wyspa Simizu
7 Commandos Beach

Tour c

Jeśli przebiecasz proszek, bunt plażowy, podróżny, Trip C może być znacznie lepszym wyborem. Jego głównymi atrakcjami są dobre, białe plaże, które przytulają postrzępioną linię brzegową wyspy Matinloc, a także wyspę helikoptera.

Najważniejszym wydarzeniem podróży jest The Trick Beach, ukryta kieszeń drobnego piasku zamknięta przez wysokie klify Karst. Jest dostępny tylko dzięki niewielkiemu otwarciu, który wymaga odwiedzających, aby pływać z nim.

Należy jednak pamiętać, że wyspa Matinloc jest nieco dalej, dlatego kosztuje więcej. Również stoi w obliczu gwałtownego Morza Zachodniej Filipińskiej, poddając się pasażerom większym falom. Jeśli Twój czas umożliwia zarówno przejście A, jak i C, upewnij się, że najpierw wybierz się na wycieczkę C, jeśli stan pogody jest przyjemny. Żeglarze znacznie częściej anulują podróż C podczas niesprzyjającej pogody, a podróż A pozostaje spokój.

Sanktuarium Matinloc
Tajna plaża
Talisay Beach (przystanek na lunch. Może to być dowolny rodzaj plaży na wyspie Matinloc)
Wyspa helikoptera
Moja preferowana lokalizacja w El Nido nie jest częścią żadnej wycieczki. Jest to plaża Nacpan-Calitang, która do niedawna była myśląca o miejscu nieokreślonym. Jednak gdybym miał tylko kiedyś w El Nido, a także muszę wybrać między podróżami A i C, najprawdopodobniej bym toWybierz podróż A.

Gdzie zarezerwować wycieczki

Możesz zarezerwować, gdy jesteś już w El Nido. Możesz również zarezerwować za postęp w Klook. Sprawdź poniższe linki.

✅ Podejdź do książki tutaj!

✅ Trip Book C tutaj!

Aby uzyskać więcej informacji, a także sugestie dotyczące El Nido, przeczytaj: El Nido Travel Guide!

Najlepsze hotele oraz kurorty w El Nido

Jak zdobyli klienci Agoda.

Duli Beach Resort. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Spin Designer Hostel – El Nido. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

The Cavern Pod Hotel & Specialty Cafe. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Angelnido Resort. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Hotel Cuna. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Szukaj znacznie więcej kurortów Palawan!

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Jak dostać się z Puerto Princesa do El Nido: zarówno autobusem, jak i van

Cliffside Cottages: niedrogie zakwaterowanie w El Nido, Palawan, Filipiny

Sunset Walk w El Nido, Palawan

Bar Bacuit Grill, a także restauracja w El Nido, Palawan

Matinloc Sanktuarium: dwie twarze porzucenia w El Nido, Palawan

Duże i małe laguony: kajakarstwo wokół Miniloc Island, El Nido, Palawan

El Nido, Palawan: Zaprzyjaźnienie się na plaży Payong-Payong

The Trick Lagoon of Miniloc Island: El Nido, Palawan, Filipiny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *