Entertainment

Moje preferowane nowe miejsca docelowe z 2020 r.

KADE KADE zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

2020 był rokiem, który podróżuje dla większości ludzi. Podczas gdy większość ludzi w tym roku nie podróżowała, czuję się wyjątkowo szczęście, że mogłem doświadczyć tak samo jak ja.

Jak mogłem doświadczyć tyle podróży w 2020 roku? Zacząłem rok na Kubie i do końca marca miałem być w Meksyku. Covid nie zaczął wpływać na codzienne życie w Meksyku do połowy marszu, a ja pozostałem do kwietnia, a potem poleciał do Stanów.

W czerwcu Charlie i ja nadal byliśmy zakazani sobie nawzajem i postanowiliśmy zadowolić się w Serbii, ponieważ wydawało się, że Czechowie zamierzali pozwolić partnerom Czech na powrót do Czech. Spędzaliśmy czas w Serbii, dopóki nie dostałem odprawy do powrotu.

Jednak po kilku tygodniach w Serbii otrzymaliśmy złe i wspaniałe wieści: tylko partnerzy czeskich obywateli mogliby wrócić (Charlie jest długoterminowym rezydentem, a nie obywatelem)… ale Chorwacja wita Amerykanów z odpowiednią dokumentacją.

To było oczywiste. Przeszliśmy do Chorwacji i spędziliśmy tam dwa miesiące, czekając na aktualizacje. Następnie przeprowadziliśmy się do Włoch, którzy powitali Amerykanów, którzy spędzili ostatnie 14 dni w UE (Chorwacja jest jednak częścią obszarze Schengen). Potem Charlie wrócił do Pragi i zatrzymałem się we Włoszech. 21 września Czechowie ujawnili, że partnerzy czeskich mieszkańców mogą powrócić.

Wróciłem do Pragi 26 września i od tamtej pory jestem tutaj. Pozostawiłem tylko granice miasta, aby odebrać moje kotki w ich domu zastępczym.

To był nieprzewidziany rok i pomimo trudności, przed którymi stoi nasz ceniony rynek, jestem wdzięczny za każdą minutę podróży w tym roku.

Co zatem uczyniło listę moich preferowanych miejsc docelowych?

W 2012 roku wybrałem lokalizacje takie jak Islandia, Czarnogóra i Południowa Afryka.

W 2013 roku wybrałem lokalizacje takie jak Japonia, Berlin i szkockie wyżyny.

W 2014 roku wybrałem lokalizacje takie jak Sri Lanka, Nowy Orlean i Skellig Michael, Irlandia.

W 2015 roku wybrałem lokalizacje takie jak Nikaragua, Albania i Chicago.

W 2016 roku wybrałem lokalizacje takie jak Puerto Rico, Alzace i Australia Zachodnia.

W 2017 roku wybrałem lokalizacje takie jak Ukraina, Florida Keys i St. Petersburg, Rosja.

W 2018 r. Wybrałem lokalizacje takie jak Antarktyda, Hokkaido i St. Croix.

W 2019 r. Wybrałem lokalizacje takie jak Nowa Fundlandia, Georgia i Lake Orta, Włochy.

Przypominając, że lokalizacje, które odwiedziłem przed 2020 r. Nie zostaną uwzględnione – aby zapewnić, że wyklucza lokalizacje takie jak Mérida (po raz pierwszy odwiedzone w 2019 r.), Ferrara (po raz pierwszy odwiedzone w 2013 r.) I Rovinj (po raz pierwszy odwiedzone w 2012 r.) Z listy. Z jednym wyjątkiem, z niezwykłego powodu!

Oto moje preferowane nowe miejsca docelowe z 2020 roku.

Spis treści

Bacalar, najlepsze sugestie Meksykokatu dotyczące Bacalara

Vis, najlepsze sugestie Chorwaakate dotyczące VIS

Oaxaca, najważniejsze sugestie Meksykatów w Oaxaca

Novi Sad, najważniejsze sugestie Serbiakate dotyczące Novi Sad

Korčula (poza miasteczkiem Korčula), najważniejsze sugestie Chorwaakatu dla Korčuli

Viñales, najlepsze sugestie Cubakate w Viñales

Pelješac, najważniejsze sugestie Chorwaakate dotyczące Pelješaca

Najważniejsze sugestie Meksyku Citykate dla Mexico City

Po raz trzeci nagroda: Najważniejsze sugestie Wenecekate dla Wenecji

Gdzie mam nadzieję dodać w 2021

Bacalar, Meksyk

Czy Bacalar jest moim preferowanym miejscem docelowym w 2020 roku? Wierzę, że to może być! Podczas gdy Meksyk jest krajem o niesamowitej różnorodności i tak wielu interesujących lokalizacjach do odwiedzenia, wydaje mi się, że Bacalar jest jedną z najbardziej specjalnych lokalizacji w kraju.

Położony na dalekiej południu stanu Quintana Roo, w pobliżu granicy Belizean, Bacalar jest małym miasteczkiem na skraju ogromnego jeziora słodkowodnego – jeziora siedmiu kolorów, odcienie wody zmieniające się z akwamarynowej na turkus do atramentu. Bacalar jest jednym z meksykańskich Pueblos Magicos, miasteczka uhonorowane za ich wpływ kulturowy.

Spędzasz dni na wodzie-wybierając się na jezioro, pływając w bliskich cenotach, pływając w dół rzeki w Los Rapidos. To niesamowicie chłodne i fantastyczna lokalizacja, aby spowolnić.

Wiele ludzi stwierdza, że ​​Bacalar dzisiaj jest tym, czym był Tulum-niegdyś patrzona i dziwaczna wioska, która stała się rozdęta, droga i zdefiniowana przez „scenę”. I szczerze mówiąc, widzę pierwsze oznaki, że Bacalar również porusza się w tym kierunku.

W tej chwili bylibyśmy mądrzy, aby udać się do Bacalar, rozumiejąc, że ta cenna lokalizacja może ogromnie modyfikować w przyszłości.

Powinienem dodać, że moja podróż do Bacalar zajęła miejsce z wieloma moimi kumplami w połowie lutego 2020 r. To moja ostatnia wspomnienie podróży „przed czasami”, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że wpływ Covid miałby świat. Moje wspomnienia z Bacalara są do tego słodszenullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *