Entertainment

Czy Chiny są tanie? Koszt życia w Chinach narażony

mieliśmy wiele e -maili, a także komentarze przesłane nam na temat kosztów życia w Chinach. Z praktycznie niezależnie od tego, co jest wytwarzane w Chinach z powodu przystępnego kosztu siły roboczej, a także materiałów, wiele osób uważa Chiny jako niezwykle ekonomiczne miejsce do życia. Jeśli jesteś jedną z tych osób, miałbyś rację… głównie.

Uwaga: koszt życia w Chinach jest bardzo niski, a także odkrywając zadania mentorów w Chinach, możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy. Dostępnych jest jednak wiele zadań, które umożliwią pracę z dowolnego miejsca! Sprawdź naszą legendarną listę 101 zadań podróży, aby odkryć dogłębne informacje o 101 niezwykłych miejscach pracy. Odkryj dokładnie, ile zapłaca każde zadanie, gdzie odkryć pracę (tj. W rejestrach internetowych, tablicach zadań i stronach internetowych) oprócz tego, co pociąga za sobą praca!

W Internecie w Yangzhou w Chinach, niezbyt współczesnym mieście około 5 milionów ludzi z przyciąganiem zagranicznych turystów, a także niewielu emigrantów. Tak więc koszt życia tutaj jest znacznie mniejszy w porównaniu do o wiele bardziej komercjalizowanych, metropolitalnych miast Pekinu, a także Szanghaju. W przypadku głównych miast weź te liczby, a także dodaj 50% lub więcej. Sprawdź tę stronę internetową pod kątem kosztów życia w Szanghaju, a także innych części Chin.

[Widget Id = ”skróty-supermate-2 ″]

Oto podział naszych kosztów utrzymania, podczas gdy mentor angielski w Chinach (wszystkie koszty wynoszą miesiąc, chyba że podano, a także cytowane w dolarach amerykańskich):

Dzierżawa mieszkań (88 metrów kwadratowych): 322,58 USD

Opłata za mieszkanie agenta lub Condo Finder (jednorazowa płatność, 1/2 miesięcznego czynszu): 161,30 USD

Opłata za administrację nieruchomości (1 RMB/metr kwadratowy): 14,19 USD

Internet: 16,12 USD

Narzędzia – woda: 5 USD

Narzędzia – elektryczne: 50 USD

Telefon komórkowy: 4,00 $ (Pay As Go Plan. Ta kwota umożliwia świetne oferty SMS -ów, a także niektóre regionalne rozmowy telefoniczne).

Ochrona ubezpieczenia zdrowotnego / rok (podstawowa ochrona): 242 USD

Fryzura: 5,65 USD (1,80 USD na fryzjerze)

Nowy rower: 56 USD

E-rower: 245 USD

Taryfa taksówkowa: 1,13 USD na początek plus 0,32 USD/km (po 3 km)

Autobus: 0,16 USD

Członkostwo w siłowni / rok: 240 USD

Kolacja w świetnej chińskiej restauracji z piwem: 7,25 USD

Lokalne jedzenie z przekąskami (pierogi, bułeczki na parze, zupy itp.): 0,80 USD

Świeże owoce na sprzedaż na rynku
Oczyszczona woda (dzban 18L): 0,97 USD

Butelka piwa regionalnego w sklepie (650 ml): 0,36 USD

Butelka importowanego wina: 10 USD

Owoce i warzywa z rynku (ogromna pełna torba): 3 USD

Spożywcze artykułów spożywczych (w tym importowana Western Foods): 325 USD

Masz to. Koszt życia w Chinach w skrócie. Zaskakujące jest to, że koszt uzyskania nowych odzieży nie jest tak przystępna, jak można by się spodziewać. Nowa kurtka lub para świetnych butów kosztuje około 100 USD, a także koszt marki nazw, takich jak Nike lub Levis, to dokładnie taki sam koszt, jak w zachodnim kraju.

Importowana żywność, a także produkty są również dość drogie. Rób, jak miejscowi robią tak dobrze, jak robią zakupy online, tam można znaleźć najlepsze oferty dotyczące odzieży, książek, żywności, a także innych losowych produktów. Sprawdź www.taobao.com lub www.alibaba.com w sprawie ofert.

*** Uwaga: Mamy zintegrowane zarobki w wysokości 3000 USD miesięcznie. Wyjeżdżamy na jednodniowe wycieczki do miast, często jemy w restauracjach, pijemy świetne oferty białego wina i piwa, a także otrzymujemy importowane zachodnie żywność. Jesteśmy w stanie zaoszczędzić połowę naszych dochodów każdego miesiąca. Chiny są absolutnie przystępne!

Aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnie tego, jak mogliśmy zaoszczędzić 21 000 USD w ciągu roku, podczas gdy mentor angielski kliknij tutaj.

Mam nadzieję, że ta pomocna odpowiedź Kilka obaw związanych z kosztem życia w Chinach. Jeśli coś przegapiliśmy, daj nam znać.

Nie wiesz, czy chcesz spakować swoje życie, a także krok do Chin? Jest jeszcze jeden wybór – możesz pokazywać angielski w Internecie z domu lub w dowolnym miejscu na świecie! Jeśli pochodzisz z Kanady lub Stanów Zjednoczonych, sprawdź Vipkid, a także zarabiać, aby pokazać angielski w Internecie chińskim studentom. Jeśli nie jesteś z Ameryki Północnej, nie martw się, nadal możesz pokazywać online. Sprawdź nasz post, aby uzyskać szczegółowe informacje:

☞ Pokaż angielski online: zarabiać na tych 5 najlepszych firmach

Mentor angielski w Chinach

China Travel Blogs

Lubię to? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *