Uncategorized

Czy introwertycy mogą z powodzeniem podróżować solo?

Wysłany: 05/02/19 | 19 maja 2019

Kristin Addis z Be My Travel Muse pisze naszą regularną kolumnę na temat solo kobiet. Jest to niezbędny temat, którego nie mogę odpowiednio omówić, więc przyniosłem ekspertowi, aby podzielić się jej wskazówkami dla innych podróżujących kobiet, aby pomóc w oparciu o te niezbędne i szczególne dla nich! W artykule z tego miesiąca pokazuje nam, jak podróżnicy solo mogą radzić sobie z podróżowaniem jako introwertyk!

Niedawno pojechałem do Oakland, aby wziąć udział w urodzinowym brunchie. Nie znałem nikogo oprócz urodzin. Jako introwertyczne sytuacje, w których nie wiem, że ktokolwiek jest dla mnie trudny.

Zwykle byłem na początku dość nieprzyjemny, decydując się trzymać się blisko jednej osoby, którą znałem, i zabijać czas, powoli nalewając kawę i jedząc talerz owocowy przy prędkości żółwia.

Ale w miarę upływu czasu zacząłem rozmawiać z jedną nową osobą, potem drugą, a potem praktycznie wszystkim, którzy tam byli. Spotkałem naprawdę interesujących i przyjaznych ludzi, a pod koniec byłem tak szczęśliwy, że poszedłem i zostałem.

Kiedy jestem w domu, mam tendencję do odkładania, aby robić łatwe rzeczy, które obejmują osobiste interakcje, takie jak zakupy spożywcze, aż do ostatniej chwili. Szczerze mówiąc, może być dość śmieszne.

Jednak na drodze o wiele prostsze jest wyjście i odkrywanie, a zwłaszcza poznawanie nowych ludzi. Dlaczego?

Jednym słowem: dopamina.

Według profesorów Daniela Z. Liebermana i Michaela E. Long w cząsteczce większej liczby dopaminy, która odgrywa ważną rolę w zachowaniu zmotywowanym nagrodą, zmusza nas do wypróbowania nowych rzeczy. Ponadto naukowcy Nico Bunzeck i Emrah Düzel znaleźli poprzez skany MRI, że centrum nagrody naszego mózgu jest znacznie bardziej stymulowane przez nowość niż znajomość.

Dlatego jesteśmy zmuszeni do odkrywania i pragnienia nowości. To oczekiwanie na nieznane – i jak ekscytujące może być – zachęca nas do wyjścia poza nasze strefy komfortu.

Tak więc, choć introwertycy może być trudne do metody metody i zapuszczanie się na zewnątrz, aby robić rutynowe rzeczy w domu, gdzie wszystko jest znajome, kiedy jesteśmy na drodze, mamy dopaminę po naszej stronie.

To naukowe wyjaśnienie ma dla mnie sens. Kiedy podróżuję i doświadczam chwili prawdziwej nowości, czuję, że jeżdżę na naturalny high, coś o wiele przyjemniejszym niż mogłem spróbować produkować. Nowość czuje się dobrze, więc podróżowanie czuje się dobrze, a bycie ekstrawertycznym w tych momentach przychodzi naturalnie.

Po prostu wiedz, że nawet jeśli jesteś nieśmiały i niezainteresowany chodzeniem na losowe imprezy domowe lub nawet sklep spożywczy w domu, może się okazać, że odnowiłeś energię na spotkanie z ludźmi (i karmisz się) na drodze. To ogromnie pomaga, że ​​wiele innych osób również czuje, że dopamina pędzą z podróży, więc są one również w znacznie bardziej przystępnym stanie.

Kiedyś żartowałem, że w domu w Południowej Kalifornii nie miałem pojęcia, jak nawiązać nowe przyjaciół. Czy po prostu podchodzę do nich w kawiarni i pytam, co lubią robić w całkowitym wolnym czasie?

Prawda jest taka, że ​​na drodze odpowiedź brzmi „tak”. To często takie proste. Podróżni są znacznie bardziej otwarci i bardziej przyjaznymi niż wielu z nas jest prawdopodobnie przyzwyczajonych do domu. Ponieważ wszyscy otrzymujemy nagrody dopaminy za spotkanie z nowymi ludźmi i odkrywanie nowych miejsc, łatwiej staje się o wiele bardziej otwarte na drodze.

Martwiłem się, że martwię się o zbliżanie się do nowych ludzi, ale rzadko muszę rozpocząć rozmowę. Jeśli wszystko inne zawiedzie: „Skąd jesteś?” To całkowicie akceptowalny sposób na przełamanie lodu, łatwe pytanie, na które każdy ma odpowiedź. Miałem losowe rozmowy autobusowe, hostelu i kawiarni, które zamieniły się w przyjaźnie na całe życie, i miałem innych, którzy służyli mi rozrywki na popołudnie; Oba mają wartość i nigdy nie wiem, co mogę dostać.

Uwielbiam nie mieć harmonogramu i nie ustalonych planów. To jeden z prezentów podróżowania solo. To powiedziawszy, z wyprzedzeniem rezerwacji i płacenie pewnego rodzaju depozytu mogą być pomocne dla introwertyków, którzy w przeciwnym razie mogliby znaleźć powody, dla których powinni zostać w środku. Jestem pewien, że moi inni introwertycy rozpoznają scenariusz budzenia się w dniu podróży, którą zarezerwowałeś, żałując, że nie możesz anulować, ale ponieważ już zapłaciłeś, masz najlepszy czas. Posiadanie skóry w grze sprawia, że ​​jesteśmy o wiele bardziej prawdopodobne, że uhonorujemy nasze zobowiązania.

Osobiście kuszące jest anulowanie, nawet jeśli jest to coś fajnego, co szczerze chcę. Gdybym nie zarezerwował rzeczy w życiu, nigdy nie ćwiczyłbym, nurkować ani nie odkrywać. Zbyt łatwo byłoby je odkładać.

Na przykład zarezerwowałem wycieczkę na wyspie na Penidzie NUSA i lekcja gotowania w Chiang Mai i poprowadziłem grupową wycieczkę Torres del Paine w Patagonii, na którą uczestnicy opowiedzieli się nad kobietami. Wiele z nich było znacznie bardziej introwertycznych, ale w takiej działaniach grupowych inni podróżnicy solo zwykle się pojawiają, co pomaga wszystkim być bardziej towarzyskim i otwartym.

Odkryłem również, że pobytZakwaterowanie z natury, takie jak rekolekcje jogi lub medytacji, lub udanie się do miejsc znanych z aktywności, które uwielbiam, takie jak nurkowanie w Indonezji, może uprościć introwersję. Wiedząc, że inni będą też w aktywności, w której się interesują, daje nam wspólną płaszczyznę, coś do rozmowy, a sama aktywność pozwala nam nawiązać kontakt przez tydzień lub dwa. Niektórzy z moich ulubionych ludzi to ci, których spotkałem na łodzi nurkowym lub tygodniu głębokiej praktyki duchowej.

Chociaż wszystkie z nich są „hackami”, aby stać się znacznie bardziej ekstrawertycznym podróżnikiem, my introwertycy zwykle dostaje naszą energię spędzoną samotnie. W pewnym momencie potrzebujemy trochę czasu „ja” – i dlatego podróż solo może być tak cudowna. Częścią uroku podróży solo jest czas, który możesz spędzić ze sobą. Nie zawiedziesz nikogo, potrzebując czasu samotnie, ani nie będziesz musiał odepchnąć nikogo ani zmusić się do działania, którego tak naprawdę nie czujesz.

Kiedyś spędzałem się na sobie, gdybym poszedł kilka dni bez spotkania z nowymi ludźmi. Nagrywałam przez chwile, które czułem, że „zmarnowałem”, czytając w łóżku lub relaksując się na cały dzień. Teraz zdaję sobie sprawę, jak ważne są te dni. Mogę ładować się, ułatwiając i ćwicząc samoopiekę. I to jest ważny powód, dla którego też podróżujemy, prawda? Chcemy się traktować.

Więc proszę, nie czuj się źle, jeśli podróżujesz i po prostu nie masz ochoty wychodzić tego dnia, nie chcesz być towarzyski ani nie masz ochoty na obsługę pokoju. W porządku, aby robić te rzeczy, jeśli tak są, czego potrzebujesz.

W każdym razie słuchanie siebie jest najważniejszą częścią podróży solo. Tego nauczyłem się jako podróżnik solo w wieku 30 lat, i bardzo mnie to zachwyciło.

Wiedząc, że będziesz mieć dopaminę po swojej stronie, że poznasz ludzi znacznie łatwiej na drodze i że będziesz mógł podejmować decyzje w czasie rzeczywistym dotyczące tego, co jest dla Ciebie najlepsze, lepiej będzie zrobić Skocz i podróżowanie solo.

Kristin Addis jest solową ekspertką podróżną, która inspiruje kobiety do podróżowania po świecie w autentyczny i pełen przygód sposób. Była bankier inwestycyjna, która sprzedała wszystkie swoje rzeczy i opuściła Kalifornię w 2012 roku, Kristin od ponad czterech lat podróżowała po świecie, obejmując każdy kontynent (z wyjątkiem Antarktydy, ale jest na jej liście). Praktycznie nic nie spróbuje praktycznie nigdzie nie odkryje. Możesz znaleźć znacznie więcej jej rozważań w My Travel Muse lub na Instagramie i Facebooku.

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje witryny i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to obszerna ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.