Uncategorized

Wietnamskie Muzeum Kobiet w Hanoi

Wytyczne Women the World. W ten sposób widziałem świat, zanim po raz pierwszy wyszedłem z naszego domu. Jako dziecko byłem zdezorientowany i zszokowany uczeniem się w szkole o zmaganiach, z którymi zmagały się kobiety z czasem. W naszym domu kobiety stanowią zasady. Moja matka była żywicielem rodziny i zawsze miała ostatnie mówienie o czymkolwiek. Mój ojciec czasami podejmował decyzje, ale zawsze potrzebował aprobaty mojej matki. Moja siostra zastraszała; Wyprzedała mojego brata praktycznie wszystko. Malowali moje pierwsze zdjęcie kobiet i było to dość potężne tandem.

Najwyraźniej tego samego nie można powiedzieć o wszystkich rodzinach. Kobieta przetrwała wiele bólu – dyskryminacji na szczycie sterty. Mimo to kobiety wielokrotnie udowodniły, że ten świat też jest ich, i są równie zdolni do robienia rzeczy, które mężczyźni mogli.

W Hanoi znaczenie i osiągnięcia kobiet w Wietnamie są zapisane w muzeum. Wietnamskie Muzeum Kobiet zostało uznane przez rząd i Związek Kobiet Wietnamu w 1987 r. W celu zaprezentowania artefaktów i plików, które podkreślają wkład kobiet w kulturze, polityce i budowaniu narodu.

Wietnamskie muzeum kobiet w Hanoi
Znalezienie budynku zajęło mi sporo czasu. Ulice Hanoi mogą być nieco mylące, szczególnie dla osób niebędących lokami. Wyszedłem z hotelu, myśląc, że wszystko, co musiałem zrobić, to dostać się do okolicy i znaleźć budynek z niesamowitą fasadą, ale przyszło mi do głowy bardzo wcześnie, że wiele struktur w mieście jest oszałamiających. Po godzinie spaceru po mieście powitano mnie głośnym, słodkim „Cześć!” To pochodziło z stoiska biletowego. Kobieta miała szeroki uśmiech na twarzy i miała wokół siebie bardzo pozytywny blask. W ciągu kilku minut, które zabezpieczyłem bilet, mogliśmy porozmawiać o wielu rzeczach.

Wewnątrz ponad 25 000 obiektów rozłożonych na 1500 metrów kwadratowych i pięć pięter, rzucając znacznie więcej światła na historię i kulturę Wietnamu. W przeciwieństwie do wielu muzeów, do których poszedłem wcześniej, ten dotyczył bardziej prezentacji niż faktycznych artefaktów. Większe niż życie zdominowały wiele pokoi, wraz z angielskimi podpisami dla zagranicznych gości. Istnieją trzy stałe eksponaty: kobiety i rodzina, kobiety i społeczeństwo oraz moda kobiet. Każda eksponat wykorzystuje inny kolor i motyw.

Kobiety i rodzina zawierają swoją rolę w rodzinie w różnych tubylczych subkulturach Wietnamu. Kobiety i społeczeństwo przedstawiają liczne znane kobiety i części, które odbyli w historii kraju i współczesnym społeczeństwie. Na najwyższym piętrze znajduje się moda damska, dynamiczny pokaz konwencjonalnej i nowoczesnej odzieży, tekstyliów i biżuterii. W muzeum ustawiane są również specjalne eksponaty.

Znalazłem się sam w środku. Jedyny raz, kiedy dzieliłem pokój z innymi ludźmi, był, kiedy byłem na wystawie Women and Society, gdzie dwie podróżne oglądały stary film grający w jednym rogu. Ta część muzeum ukradła tam wiele czasu i pozostawiła najgłębszy odcisk mojej pamięci. Był pełen przekonujących historii o osobowościach, które odbyły piętno podczas wojen przeciwko Francji i wspieranym przez USA Wietnamie Południowym. Dziewczęta w wieku 14 lat przyczyniły się do znacznego wkładu podczas wojny, a prezentowane zdjęcia były niczym innym jak aresztowaniem.

Po ponad godzinie opuściłem muzeum i pożegnałem się z przyjazną damą na stoisku biletowym. „Bardzo fajnie, prawda?” – zapytała pewnie.

„Super”, odpowiedziałem z uśmiechem. Stałem przy imponującej bramie i celowałem w kamerę wideo na gmach. Jego jasne okna wyróżniały się w białej fasadzie. Ten budynek to nie tylko muzeum, które oświeca, pomyślałem, patrząc przez mój wizjer. Jest to oklaski, hołd dla matek, sióstr i córek Wietnamu. Coś, co musimy również mieć w Manili.

Wietnamskie muzeum kobiet
36 LY Thuong Kiet Street, Hanoi
Numer telefonu: +(84) 438259937
Opłata za wstęp: 30 000 VND

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Autobus z piekła

Placking w Hanoi w Hanoi w Hanoi w Wietnamie

10 całkowicie bezpłatne i tanie rzeczy do zrobienia w Hanoi w Wietnamie

Hoan Kiem Lake: The Legend of the Fearded Sword of Hanoi, Wietnam

Przewodnik podróży Hanoi: plan planu budżetowego, rzeczy do zrobienia

Przykładowe trasy Hanoi: 1-7 dni

Ubirr Rock Art Walk w Kakadu National Park, Australia

Azja Południowo -Wschodnia: DIY Packpacking Pstanszczowe trasy i trasy (2 tygodnie)