Uncategorized

James James Bonda i likier gin-historia małego szkarłat

od angielskiej wsi do krain z dziedzinami Słońca z XIX-wiecznych Australii po wieczne strony najsłynniejszej historii szpiegowskiej na świecie, The Wild Little Scarlet Trawberry podróżował daleko. A teraz w formie dżinu ten smaczny owoc nabiera zupełnie nowej postaci. Oto jak wypić mały szkarłatny likier.

Co łączy Jam Strawberry Jam, legendarny bohater szpiegowski i angielska gorzelnia?

Historia rozpoczyna się ponad 300 lat temu na polach uprawnych w pobliżu południowo -wschodniego wybrzeża Anglii. W 1700 roku uprawy były zbożami i warzywami, ale w 1885 r. Właściciele gospodarstwa odwrócili rękę w uprawy owocowe, a następnie do robienia dżemów.

Na początek wszystkie te zacięcia zostały wysłane i sprzedane do Australii.

Ale brytyjska opinia publiczna wkrótce poczyniła tych pysznych konserw. I tam wchodzi szpieg.

Od tiptree z miłością

W książce Iana Fleminga z Rosji z Miłością z 1957 r. Szczegóły śniadania Jamesa Bonda są ujawnione. Wśród wielu innych komestibles 007 cieszy się „całkowitymi tostami z masłem koszulki i… tiptree„ Little Scarlet ”Strawberry Jam”, aby rozpocząć dzień.

Little Scarlet jest w rzeczywistości dziką truskawką, którą firma Wilkin Estates ‘Tiptree Jam – samotna na świecie – uprawia i zamienia się w ten pyszny rozprzestrzenianie się.

Każdy słoik ma 60 jagód i dwukrotność zawartości owoców w innych komercyjnych dżemach, co sprawia, że ​​to zachowanie jest tak popularne.

Małe, jasne jagody zapewniają znaczny smak dla ich wielkości, ale są trudne do wzrostu, a nawet trudniejsze do zbioru. Ale wynik jest tego wart.

To jest duch

Wioska Tiptree na wiejskim północno -wschodnim krańcu Essex jest nie tylko domem dla słynnej fabryki Jam. Jest to także miejsce narodzin innej krajowej ikony: gorzelni Haymana.

Od tego czasu Hayman przeniósł swoją gorzelnię do Londynu, ale nie przed współpracą z jammy sąsiadami, aby stworzyć pyszną gamę likierów dżinów, co po prostu dodaje Bonda Jamesa Bonnessa.

Ulubiony dżem 007 w formacie alkoholowym jest geniuszem.

Little Scarlet Gin Liqueur nadal utrzymuje nuty jałowca z doskonałej bazy dżinu Haymana, ale truskawki dodają słodyczy i jasnej świeżości, które sprawiają, że jest to wspaniały napój.

3 sposoby na cieszenie się małym likwiorem dżinu Truskawek Truskawek

1. Na skałach

Ponieważ jest to likier, jest trochę więcej słodyczy niż gdyby był to prawdziwy dżin. Hojne nalewanie małego szkarłatnego lodu stanowi idealny aperitif. Alternatywnie, dodanie odrobiny wody sodowej sprawia, że ​​napój dłużej i odświeża go.

2. Gin Royale

Ten klasyczny koktajl dżinu działa naprawdę dobrze z truskawkowymi smakami małego szkarłatnego. Miara likieru zwieńczona szampanem lub suchym prosecco stanowi znakomity letni sippel. Kolor likieru nadaje napojowi oszałamiający róż.

3. G&T

Kolejny orzeźwiający, lekki napój idealny na cieplejsze miesiące, uzupełniając miarę małego szkarłatnego z dobrej jakości tonicznej wody, jest pyszna. Mały szkarłat ma tylko 28%ABV, więc na froncie alkoholu jest to jaśniejsza opcja.

Firma rzemieślnicza napoje tworzy szereg naprawdę doskonałych mikserów tonicznych i myślę, że ich estetyka doskonale działa z tak bardzo brytyjskim dżemem, Ginem i Jamesem Bondem.

Mały szkarłatny likier ginowy jest wystarczająco odważny i słodki, aby stanąć na ziół i goryczy większości toników, ale mieszanka w stylu londyńskiego w stylu Artisan Drinks doskonale działa z tym trupem.

Artisan Drinks jest główną garstką gwiazdek F&B, ale także Mikey Enright, Gin Genius i właściciel Sydney’s Cocktail Apothary The Barber Shop.

Toniki pochodzące z rzemieślnicze napoje są delikatne, dynamiczne i doskonale zrównoważone.

Zmierzone przez niuansową rękę Mikeya, każda z toników – od klasycznego i chudego londyńskiego stylów po cytryny agawy i różowych cytrusów – jest z różnymi dżinami, różnymi porami roku i nawet różnymi koktajlami. Możesz po prostu pić je samodzielnie, są tak dobre.

Uważam również, że równolegle wynikają z używania toników rzemieślniczych z małym szkarłatnym, całkiem przyjemnym:

Jam Empire Wilkin Estates rozpoczął się od relacji handlowych między Wielką Brytanią a Australią przez te wszystkie lata temu. A ten tonik to kolejna panplanetarna współpraca między Australijczykami i Brytyjczykami.