Entertainment

Czy planowanie podróży może uratować Twój związek?

Jednym ze sposobów, w jaki pary zawsze były w stanie zarządzać szczęściem i zadowoleniem w ich związku, był czas. Nawet randka raz w miesiącu, podczas gdy babcia i dziadek cieszą się z dzieci. To pozwala mamusi i tatusiu spędzić czas z domu, obowiązków i dzieci przez co najmniej krótki czas.

Planowanie dłuższych wakacji, takich jak wycieczki samochodowe lub wycieczki świąteczne do miejsc z oszałamiającymi ośrodkami, takimi jak Hawaje, były zazwyczaj snami, które utrzymywały relacje. Badania wykazały, że akt planowania podróży (Cornell University 2014). . . Tylko akt przewidywania tego. . . Zasadniczo zwiększa szczęście osoby, nawet o wiele więcej niż oczekiwanie na dostanie towarów materialnych. Wcześniejsze badanie, opublikowane przez University of Surrey w 2002 roku, wykazało, że ludzie są najszczęśliwsi, gdy planują wakacje.

Planowanie podróży zwiększa szczęście

Jeden z autorów badania Cornell powiedział, że kiedy ludzie planują wycieczkę, mają tendencję do tego, że o tym rozmawiają. Pytają, jakie były doświadczenia innych ludzi, proszą o radę, dzielą własne doświadczenia. Innymi słowy, łączą się znacznie więcej z ludźmi.

Jednym z wielu wyzwań pandemii, które na nas rzuciło, jest bardzo minimalizowanie naszej zdolności do łączenia się z innymi ludźmi. Ale jednocześnie pragniemy tych połączeń o wiele bardziej niż kiedykolwiek. Może być kuszące, aby teraz zacząć planować idealną podróż. W końcu gaz jest tani, a hotele i loty używają lepszych ofert niż kiedykolwiek. Ale wydawanie pieniędzy i czasu na planowanie podróży i wydawanie pieniędzy na coś, czego nie jesteś pewien, może być stresujące. Czy korzyści płynące z przewidywania czegoś zabawnego naprawdę pomogłyby teraz tak bardzo idealnie?

Potrzebujemy dużo więcej dni podróży

Ponieważ dorośli nadal pracują w domu w bardziej stresujących sytuacjach, codziennie trzymaj dzieci w domu i zajmują mniej dni świątecznych, relacje między wszystkimi w domu z pewnością ucierpią. Jedno z ostatnich badań z 2015 r. W Journal of Travel Research (poważne… kto wiedział, że istnieje cały czas badań poświęcony studiom podróży? Nie zrobiłem tego. Zminimalizuj ryzyko zakończenia relacji u dorosłych par. ” To brzmi jak fantazyjny sposób powiedzenia: „Chcieliśmy zobaczyć, jak podróże mogą powstrzymać pary przed zerwaniem”. Oczywiście było to przed pandemią, ale stwierdzili, że spełnienie związku jest dobrym predyktorem zaangażowania w relacje. Odkryli również, że spełnienie w święta pomaga opisać zaangażowanie w relacje pary.

Nie jestem terapeutą, ale jestem tutaj, aby powiedzieć, że nie chcę planować podróży lub kłócić się o planowanie podróży, może wskazywać na większe problemy w twoim związku. Jeśli uważasz, że twój związek mógłby skorzystać z poradnictwa par, a nawet indywidualnego poradnictwa, sprawdź Respan już dziś, aby dowiedzieć się więcej.

Związane z

Jak odkryć amerykańskie parki narodowe: solidne zalecenia od doświadczonych rodzinnych blogerów podróży, jeśli planujesz sprawdzić jeden z parków narodowych rozproszonych po USA, Samoa American Samoa lub na Wyspach Dziewiczych, poświęć chwilę na zeskanowanie tej listy i sprawdzenie, czy twój park (s) znajduje się na liście. Napisane przez niektórych z najbardziej doświadczonych blogerów rodzinnych i dziennikarzy z…
3 lipca 2015 r. „Parki narodowe”

Top 10: Najlepsze strony internetowe podróży w Troku jest nad nami, a wiele osób korzysta z podróży internetowych i blogów do planowania letnich wakacji. Chociaż staramy się polecać szerokie miejsce przyjaznych dla rodziny miejsc, restauracji, parków, festiwali i zakwaterowania, wiemy, że wiele innych stron internetowych dąży do tego samego celu. W rzeczywistości my…
27 maja 2016 r. „Top 10”

Zdrowe wycieczki drogowe Tipsfamily to tradycja uświęcona. Ale mogą również męczyć, frustrujące i skutkować zbyt dużą ilością krachów na tylnym siedzeniu. Jak zachować komfort, zdrowy i dobrze karmiony na drodze? Poprosiliśmy Melanie Haiken, o świadomość zdrowia, aby dać nam kilka wskazówek.
20 września 2010 w „Goście”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *