Entertainment

5 najlepszych malowniczych podróży w Irlandii

, mimo że jest drugą najbardziej zaludnioną wyspą w Europie z ponad 6 milionami ludzi, Irlandia wciąż ma wiele dziewiczych krajobrazów i różnorodnych krajobrazów do odkrycia. Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie toczących się wzgórz, skalnych wybrzeży i lśniących krajów jezior, niż zatrudnienie samochodu i prowadzenie się (sprawdź oferty Alamo.com).

Podobnie jak w przypadku każdej ogólnokrajowej podróży, najlepiej jest zaplanować kilka tras przed wyjściem. Oto 5 podróży w Irlandii, których po prostu nie można przegapić.

1. Dziki atlantycki sposób

Ta długość 2600 km prowadzi cię przez dramatyczne wybrzeża, dziesiątki historycznych punktów orientacyjnych, zapomniane pola uprawne i do najbardziej malowniczego terenu, które Irlandia ma do zaoferowania.

Wild Atlantic Way łączy Donegal z Cork, kręcąc się z półwyspu Inishowen na północy, do malowniczego miasta Kinsale na południu. Znany jako najdłuższa na świecie trasa koncertowa, ten dysk przyjmuje także wspaniałą kulturę po drodze. Możesz zatrzymać się w czarujących wioskach i poznać miejscowej ludności, posmakować regionalnych potraw i cieszyć się piwem rzemieślniczym w pubach.

Zdjęcie przez: en.wikipedia.org
Gęsta mgła czasami pokrywa drogę na tej jazdzie, ale tylko dodaje czarującej tajemnicy tej czarującej części kraju. Nie przegap tego!

Drive: 2600 km

Czas trwania: 5 dni +

Najlepsze miejsca na pobyt: w Kinsale, w Donegal, w Cork

2. Piękno Burren

Ta 86-kilometrowa trasa, znana również jako „Purple Drive”, znajduje się w północno-zachodnim rogu hrabstwa Clare i graniczy zarówno przez szorstki, jak i dziki Ocean Atlantycki oraz bardziej uspokojone wody Zatoki Galway.

Zaczniesz w Kilfenory, przechodząc przez Lisdoonvarnę, gdy kierujesz się po postrzępionej linii brzegowej w kierunku Czarnej Głowy, zanim ostatecznie zapętlisz się w kierunku Carran, a następnie wrócisz do Kilfenory.

Burren to fascynujący krajobraz ogrodów skalnych i bezlitosnych klifów, które rozbijają się w morze obok autostrady. Obszar rozciąga się ponad sto pięćdziesiąt kilometrów kwadratowych i prawie wszystko składa się z jałowego, kredowego wapienia.

Nie przegap małej latarni morskiej tuż pod drogą poza Black Head, gdzie można rzucić okiem na mgły w Connemara, które leżą po drugiej stronie zatoki Galway.

Drive: 68 km

Czas trwania: 2 godziny (4 godziny z zatrzymaniem)

Najlepsze miejsca na pobyt: w Lisdoonvarna

3. Dublin do Galway

Wspaniałą pierwszą jazdę dla każdego, kto ląduje w stolicy kraju, ten napęd jest naprawdę magiczną trasą po Irlandii. Pierwszym przystankiem będzie Martello Tower w Dublinie, a następnie przejdziesz do zamku z XIII wieku, który zdecydowanie warto odwiedzić. Twoim ostatnim przystankiem będzie urocze miasto Galway, ale upewnij się, że zatrzymasz się w zamku Atarny i czarującym miasteczku, które go otacza przed zakończeniem podróży.

Zdjęcie przez: en.wikipedia.org

Drive: 208 km

Czas trwania: 4 godziny

Najlepsze miejsca na pobyt: w Athenry, w Dublinie

4. Sally Gap

Ta stara droga wojskowa była kiedyś miejscem, w którym brytyjskie siły zbrojne zarmuły buntowników na wzgórza, ale dziś jest znana jako jeden z najbardziej malowniczych dysków w całej Europie. Możesz rozpocząć jazdę w Dublinie i pętli po powrocie po wykonaniu przepustki na 552 m.

Cały napęd oferuje spektakularne panoramiczne widoki kocowego torfowiska i imponujących gór Wicklow. Trasa mija góry i obok doliny Glencree, atramentowe wody Lough Tay, Glenmacnass Waterfall i Kippure Mountain.

Zdjęcie przez: en.wikipedia.org
Upewnij się, że zatrzymasz się w Centrum dla odwiedzających Glencree, budynku pierwotnie zbudowanego dla żołnierzy, którzy pilnowali przepustki, oraz Cmentarz Wojny Glencree, cichym miejscem spoczynku dla niemieckich żołnierzy, którzy zmarli na irlandzkiej ziemi.

Drive: 70 km

Czas trwania: 3 godziny

Najlepsze miejsca na pobyt: w Dublinie

5. Wybrzeże miedziane

Przygotuj się na przeżycie panoramicznych morskich padów, nierównych klifów, dziewiczych zatok i zapomnianych zatoczek podczas tego niesamowitego nadmorskiego jazdy. Zaledwie 40 km długości i łącząc miasta Dungarvan i Tramore w Waterford, przejdziesz przez osobliwe wioski, takie jak Batatrand i Dunhill, zanim przybywa do nadmorskiego kurortu Tramore.

Wybrzeże miedzi i jego zastraszające formacje skalne zajęły ponad 450 milionów lat, a rozległa i nieodkryta topografia zasługuje na wiele przystanków, aby to naprawdę docenić. Daj sobie dużo czasu na pullower i zrobienie zdjęć, jest to naprawdę jeden z ukrytych klejnotów w Irlandii.

Drive: 40 km

Czas trwania: 2 godziny

Najlepsze miejsca na pobyt: w Dungarvan, w Tramore

Daj sobie dużo czasu…

Irlandia jestDream w traperze z dosłownie dziesiątkami niemożliwie malowniczych dysków do wyboru. Nie będziesz w stanie trafić na wszystkie najlepsze drogi w jednej podróży do kraju, ale z pewnością możesz odebrać mapę, skorzystać z porady od mieszkańców i spróbować zbadać jak najwięcej mglistej okolicy.

Zastanów się również nad zdobyciem GPS. Większość dróg jest dobrze podpisana, ale jeśli próbujesz wykonać wiele dysków w krótkim czasie, system nawigacji może zaoszczędzić frustrację.

Jedź bezpiecznie!

Lubię to? Przypiąć! ?

Oświadczenie: Goats On the Road jest współpracownikiem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupujemy od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *