Uncategorized

7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Banjul, Gambia @cantravwilltrav

Małe miasto portowe Banjul, jest stolicą Gambii w Afryce Zachodniej. Znajduje się w południowej części ujścia rzeki Gambia na wyspie Saint Mary’s, odciętych od kontynentu przez serię potoków wyłożonych namorzynami.

Zdjęcie Greg Walters
Banjul jest stosunkowo nietknięty przez turystów, którzy mają tendencję do kierowania się prosto na plaże. Sandy ulice spryskane budynkami kolonialnymi wybielonymi w słońcu mają historyczne poczucie, że brakuje znacznie bardziej nowoczesnych nadmorskich ośrodków. Jest to także dom ruchliwego portu i rynku, który prezentuje to, co najlepsze w Afryce Urban.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Czy Afryka jest bezpiecznym miejscem dla kobiet podróżnych?

Jak podróżować po Afryce dla Filipińczyków – przewodników wizowych i najlepszych tras lotów z Manili do Afryki

9 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o malarii

Pełna lista krajów wolnych od wiza dla Filipin Paszport Paszportowy (i wiza po przybyszach)

Na całym świecie podróż: Filipina Backpacker Visa Doświadczenia (wymagana wiza, wymagana wiza i wiza)

Spis treści

Bezpieczeństwo w Gambii
Co robić w Gambii

Oto 7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Banjul, Gambia1. Arch 22
2. Rynek Albert
3. Centrum edukacji i umiejętności dla dorosłych Josepha
4. Wędkarstwo sportowe
5. Całkowity dzień Gambian Home Cooking wrażenia
6. Muzeum Narodowe Gambii
7. Oglądanie ptaków
8. Znajdź zakwaterowanie w Banjul, Gambia

Gdzie zatrzymać się w Banjul, gambiaabout pisarza
Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

Bezpieczeństwo w Gambii

Wiele osób kwestionuje bezpieczeństwo Banjul, szczególnie niedawno ze względu na ryzyko niestabilności politycznej po tym, jak prezydent Yahya Jammeh odmówił przyznania władzy po wyborach. Jednak ta niestabilność ustąpiła, była prezydent Yahya Jammeh, ustąpiła i opuściła kraj, a nowo wybrany prezydent Adama Barrow powinien wkrótce wrócić do Gambii.

W rezultacie biuro zagraniczne i Wspólnoty Narodów podniósł teraz swoje rekomendowanie przeciwko podróży. Sytuacja jest teraz stabilna i nie ma już możliwości interwencji wojskowej.

Zdjęcie autorstwa armii amerykańskiej Afryka

Po uboczu politycznej aktualizacji mogę śmiało powiedzieć, że tak, można bezpiecznie sprawdzić Banjul w Gambii. Jak w każdym kraju, powinieneś podjąć typowe rozsądne, bezpieczeństwa, takie jak nie noszenie kosztownej biżuterii, niosące duże sumy pieniędzy lub gadżety, takie jak iPhone’y lub kamery na wystawie. Kieszonka w ruchliwych miejscach, takich jak Albert Market, nie jest niespotykane, więc bądź ostrożny. Staraj się także trzymać z dala od słabo oświetlonych ulic i w razie wątpliwości weź hotel lub pobliską restaurację, aby nazwać cię wiarygodną taksówką. Oprócz tych normalnych środków ostrożności jest całkiem bezpieczny.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać (zwłaszcza jako kobieta), która jest znacznie bardziej nieznośna niedogodność niż niebezpieczeństwo, jest rozpowszechnienie „Bumsters”! Są to młodzi mężczyźni z Gambii, którzy chcą być twoim przyjacielem, twoim przewodnikiem, twoim chłopakiem itp. Zbadają cię, szczególnie na plaży i na rynku. Jednak są one zwykle nieszkodliwe i dziewięć razy na 10 zostawi cię w spokoju, jeśli powiesz im, że poszedłeś wcześniej lub że masz małżonka lub chłopaka. Nie pozwól, aby cię to odłożyło z wspaniałego miejsca docelowego.

Co robić w Gambii

Wielu turystów, którzy latają do Banjul, jest zadowolonych z samego opalania, z tanimi (ish) napojami i pysznymi owocami morza na jednej z licznych pobliskich plażach. Kololi, Kotu i Senegambii są najpopularniejsze z różnych powodów. Nieco bardziej odważne może zapuścić się na jedną z pobliskich wysp na jednodniową wycieczkę lub kilka nocy w konwencjonalnym okrągłym domu. Jednak dla tych, którzy zdecydują się zanurzyć się znacznie w kulturę kraju, istnieje również znaczna różnorodność rzeczy do zobaczenia i zrobienia poza Banjul, po obu stronach rzeki Gambii.

Wszystkie z nich można osiągnąć z Banjul i chociaż są one niezależnie wykonalne (jeśli masz dużo czasu, z powodu złej infrastruktury), wiele osób wybiera wycieczkę, od 1 do kilku dni. W mieście znajdują się różne agencje podróży, ale jednym z nich mogę polecić, jest Ecotours Gambia, który zaoferował nam wyjątkową i rozsądną cenę z uboją trasy w obie strony.

Oto 7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Banjul, Gambia

Wróćmy więc do zazwyczaj przydatnego banjul. Pomimo tego, że rzadko chodził wielu turystów, nadal jest tam kilka wspaniałych rzeczy do zrobienia, jeśli masz czas. Oto siedem niesamowitych rzeczy do zrobienia w Banjul.

1. Arch 22

Ten 36-metrowy wysoki łuk wieże nad niepodległością Drive, droga do Banjul. Został zbudowany w 1996 roku, aby świętować zamach stanu w dniu 22 lipca 1994 r.

Arch 22 autor: Dorothy.voorhees
Najwyższe piętro łuku zapewnia wspaniałe panoramiczne widoki na miasto, skąd można uzyskać lepsze wyczucie, że jest wyspą. Możesz zobaczyć otaczający go Ocean Atlantycki, rzekę Gambia i niektóre z namorzynów Tanbi.

Na górnym poziomie (do którego można dotrzeć do windynullnull