Entertainment

Tanjong Rhu Beach: Brak Bluesa w Langkawi, Malezja

Nasza taksówka była wręczona rzadkim wiecznie zielonym lasem, aby dotrzeć do tego odległego zakątka na wyspie Langkawi. Widok metody był odświeżający, aby co najmniej stwierdzić. Na brzegach, z których niektórzy obozowicze rozbili namioty, było małe, prawie stagnalne jezioro, których niektórzy obozowicze rozbili namioty. Pochodząc z Kilim Geoforest Park, w którym ponure warunki pogodowe zaczęły nalewać rzeki, martwiłem się, że deszczowcy wysysają całą radość z tej podróży. Na szczęście nie padało na plażę, kiedy przyjechaliśmy, jednak chmury, bardziej przyjazne, nie-buzzkill, pozostały nad głową, połykając niebieskie niebo.

Lokalizacja nazywa się Tanjong Rhu (lub Tanjung Rhu). Tanjong w Malajach oznacza pelerynę, a także Rhu odnosi się do rodzajów wiecznie zielonego drzewa wiecznie zielonego rozumianego jako drzewo Casuarina lub, bardziej popularnie, morskie drzewo sosny. To te Casuarinas, stojące zarówno wzdłuż plaży, jak i w wielu częściach wyspy, pochodzi od Cape.

Stary metalowy ekologiczny wskazanie oznacza metodę w zatoce. Godzina, jak i minutowe ramiona miały się spotkać na szczycie zegara, kiedy tam dotarliśmy, a także nasze brzuszki zasygnalizowały, że nadszedł czas na lunch. Na szczęście przy zatoce znajdowała się mała, niedroga restauracja, serwująca dania malezyjskie i tajskie. Jeszcze zanim wyskoczyłem z taksówki, było już nieustanne narzekanie mojego żołądka, desperacko błagając o coś, co można strawić. Czekając na podanie jedzenia, skorzystaliśmy z okazji, aby spacerować przy plaży, aby zaoszczędzić czas.

Małe wysepki krasowe, które natychmiast wzrosły z spokojnej wody, natychmiast zaskoczyły moje zainteresowanie. Założę się, że pomagają oswoić i tak już nieśmiałe fale, które nie zmieszają jednak ostrożnie wzdłuż kanału, który oddziela Langkawi od reszty Zachodniej Malezji. Tanjong Rhu leży na północno -wschodnim krańcu podstawowej wyspy Langkawi. Nie twarzą w twarz z Morza Otwartego Andamańskiego, jak to z Azji Południowo -Wschodniej Azji Południowo -Wschodniej. W rzeczywistości z Tanjung Rhu możemy zobaczyć słabą sylwetkę górskich grzbietów, które biegają, jak kręgosłup śpiącego giganta, od Malezji po Tajlandię. Tak, Tajlandia jest stąd widoczna. Żywo, gdyby nie chmury.

Tanjong Rhu Beach!
Tanjong Rhu Sand
Zatoka jest zaśmiecona mlecznym białym piaskiem. Kiedy przyjechaliśmy, wydawało się, że zostało przeczesane olbrzymim czystym, ponieważ piasek miał na sobie liniowe wzory. Jest to trochę zatoczki, nawet krótsza niż anawangin w Zambales. Jednak podobnie jak Anawangin, wiecznie zielone drzewa rosną dumnie na skraju zatoczki, a ich wąskie, lotnicze liście przekonują ostrożnie wiatrem. Było też tylko kilku turystów, kiedy tam byliśmy, zdecydowanie plus. Dzieliliśmy małą plażę z pięcioma innymi małymi grupami, z których wiele było na wyspie Hopping Tour, gdy pojawiły się na osobistych łodziach. Niektórzy pozostali, aby robić zdjęcia, podczas gdy inni wybrali się do kąpieli w wodzie, a także w słońcu.

Kiedy wróciliśmy do restauracji, nasze jedzenie już na nas czekało. Nie było trudno zrozumieć, dlaczego koszt tutaj był niski; Rozmiar porcji był smutny. Wspaniała wiadomość jest taka, że ​​smakowały dobrze.

Kurczak w kurkumie
Pewnego świeżego kokosa później wróciliśmy na plażę, aby zrobić zdjęcia, a także odkryliśmy jedną rzecz, która nigdy nie przestaje działać, aby poczuć się lżejszy. Och, niebieskie niebo, dokładnie tak, jak za tobą tęskniłem! Szarość wreszcie utwardzona metodą jasnoniebieskich nieba, pozostawiając tylko cienkie arkusze chmur Cirrus, które unosiły się tak, jakby one również chcieli się zgubić w bluesie.

Podczas gdy druga strona wyspy, na której leżą Pantai Cenang, a także Pantai Tengah, pozostaje najważniejszym białym piaskiem w Langkawi, jest niezaprzeczalne, że Tanjong Rhu Beach sprzyja bardziej relaksującym, bardziej uroczym środowisku niż reszta – chmury lub nie chmury.

Jak się tam dostać: z Kuala Lumpur w Malezji możesz latać do Langkawi, a także zabrać taksówkę do Kilim Geopark. Możesz również pomyśleć o zabraniu nocnego pociągu z KL Sentral do Arau (10-godzinny czas podróży, RM 54). Na stacji Arau weź taksówkę do Kuala Perlis (RM 25), a następnie wejść na prom do Kuah Port w Langkawi (18 RM). Weź taksówkę do Tanjung Rhu.

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Pantai Cenang, a także przestępstwo entuzjazmu w Langkawi w Malezji

KILIM Geoforest Park: The Winging Spirits w Langkawi, Malezja

7 rzeczy do wykonania w Langkawi, Malezja: Północi

Tropical Resort: gdzie zostać w Langkawi w Malezji

Panorama Langkawi Carmel, Malezja: 6 rzeczy do oczekiwania

Półwysp Malezja: próbka 1-tygodniowa trasa

Langkawi, Malezja: Przewodnik po planie budżetowym

Jak dostać się do Langkawi z Kuala Lumpur pociągiem śpiącym, a także promu – Malezja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *