Uncategorized

VILANCULOS DO NAMPULA, Mozambik-wyjątkowo długi dzień zaczepu

Wszyscy wstaliśmy o 6:00 (co wkrótce zostało rozumiane jako „śpiące”), spędziliśmy szybkie śniadanie, podnosił nasze plecaki nad naszymi ramionami, a także wystartował z brudnych dróg, a także w wioskach w kierunku miasta.

Udaliśmy się zarówno do Beiry, jak i ostatecznie Nampula. Biorąc pod uwagę, że harmonogramy autobusów w Mozambiku są wyjątkowo niewiarygodne, a także kiedy prosimy mieszkańców, każdy z nich mówi nam inny czas, w którym autobus rzekomo opuścił, wszyscy podejmowali decyzję, jak to robią miejscowi: Hitch Hike. Wskoczyliśmy z tyłu pickupu, aby zabrać nas na podstawowe skrzyżowanie, gdzie wszystkie pół ciężarówki, a także inne przejeżdżające samochody na północ.

nas z tyłu pick-up, aby zabrać nas na skrzyżowanie, Vilanculos, Mozambique

Raz na skrzyżowaniu wszyscy mieliśmy pracę: Nick, a także Henry rozmawiał z każdym, a także każdym kierowcą na pół ciężaru, którzy próbują ustalić sprawiedliwy koszt jazdy, Alice, a także na zmianę cieszyłem się plecakami , Otrzymałem opłatę za woda, a także przekąski na podróż, a także w razie potrzeby, Alice próbowała się zrównać (mówiła trochę hiszpańskiego, co często zajmowało się portugalskimi mozambikanami), a także nas wszystkich Na zmianę powstrzymując naszą wskazówkę „Beira”, którą zbudowaliśmy z tektury.

Jeden kierowca pół ciężarówek zgodził się nas zabrać, ale wtedy zaczęliśmy wierzyć o to, o której godzinie pojawimy się w Bejrze… pół ciężarówki nie jeździ tak szybko, jak to było prawie dwanaście południa w tym momencie. Odrzuciliśmy więc ofertę, a także trzymaliśmy kciuki za ładną, nową ciężarówkę, aby znaleźć naszą drogę.

W ciągu kilku minut od odrzucenia poprzedniej oferty, piękna, Nissan Navara z 2011 roku, która była skrzeczeniem, gdy zobaczył nasz znak! Wszyscy się podeszliśmy, a także zachwyceni odkryciem, że nie tylko jedzie do Bejry, ale jechał do Nampula, który był naszym ostatecznym celem.

Natychmiast powiedzieliśmy, że podziękuj ci, a także uścisnęli sobie ręce z naszą nową przyjaciółką, Butty, a także tak zachwycona, że ​​nawet nie wierzę, że miał możliwość zaoferowania nam jazdy, ogólnie stwierdziliśmy: „Jesteśmy przyjeżdża z tobą! ”

Rozmawianie z kierowcami z pół ciężaru, aby zabrać nas do Nampuli, Vilanculos, Mozambique

Świetna nowa ciężarówka pick-up, która zabrałaby nas do Nampula, Vilanculos, Mozambique
I tak zaczęła się przygoda. Ciężarówka była tak przestronna, że ​​mieliśmy świetną przestrzeń z tyłu, że była to gładka podróż, a także wszystko, co było idealne. Henry poruszał się z mapą z przodu, a my trójka byli z tyłu, ciesząc się naszymi przekąskami.

Uderzyliśmy naszymi pierwszymi władzami Checkstop tylko około godziny… To byłby pierwszy z 5 po drodze. Władze korupcja jest naprawdę biedna w Mozambiku, a także ciągną jakąkolwiek osobę bez powodu, a także próbują znaleźć łapówkę. Zwłaszcza gdy widzą białe twarze w pojeździe, niezwłocznie wierzą $$.

Pierwszy przystanek nie był taki zły, po prostu poprosił o nasze paszporty (na szczęście Nick, a także miałem kopię, a także notarialnie w mieście finansującym na taką okazję), więc wręczyliśmy mu nasze papierowe kopie i czekaliśmy aby o coś poprosił. Szokująco ten gliniarz tylko zapytał nas o pewne obawy, a my byliśmy w drodze.

Zatrzymaliśmy się tylko wtedy, gdy na szybki lunch, a następnie na benzynę, a także poza tym, że byliśmy Nampula. Około połowy metody na popęd było oczywiste, że za jednym razem nie zamierzamy sprawić, by wszystko było metodą do Nampuli. Jechaliśmy do około 21:00 tej nocy, a także podjęliśmy decyzję o spędzeniu nocy w wyjątkowo małym miasteczku Chaia w wyjątkowo podstawowym, niezwykle przystępnym hostelu. Zjedliśmy smaczny obiad z natychmiastowym makaronem, a także chleb, a także nazwaliśmy go nocą. Następnego ranka wstawaliśmy o 3:50 rano, aby wcześnie wyruszyć w drogę.

Gdzie jest Henrik? Przechodząc od Vilanculos do Nampula, Mozambique

Do drugiego dnia jazdy usłyszeliśmy albumy Tracy Chapman, Michaela Boltona, a także Phila Collinsa około 3 razy. Wierzę, że rozumiem każde słowo „When a Guy lubi kobietę”, a także „rewolucję”! Tak losowy wybór muzyki, jaki grał kierowca.

Drugi dzień był płynny, tylko 4 władze zatrzymuje się w tym czasie, ponieważ musieliśmy tylko zapewnić 2 pomarańcze. Policjanci pytali nas o wszelkie obawy dotyczące dokładnie tego, ile zapłaciliśmy kierowcy za podróż do Nampula, gdzie się poznaliśmy, itp. Historia Butty dla policjantów była zupełnie inna niż moja, NickZarówno Henry’ego.

Zapytany, co płacimy, wszyscy powiedzieliśmy rzeczywistości, a nawet stwierdziliśmy, że zapłaciliśmy za jego lunch oprócz miejsca hotelowego poprzedniej nocy.

Błąd.

Następnie policjanci pragnęli pieniędzy / obniżki tego, co płaciliśmy za przejażdżkę. Kontynuowaliśmy, a także dokładnie o tym, jak wszyscy jesteśmy stażystami, a także nie mamy dużo pieniędzy (co naprawdę nie kłamie, ponieważ Henry, a także Alice są studentami), a także wszystko, co możemy zapewnić, to pomarańcze. Na szczęście zgodzili się po prostu wziąć pomarańcze, a także w ostatniej próbie poprosili nas o napoje gazowane.

Butta wierzyła, że ​​wszyscy jesteśmy idiotami! Powiedział im, że wszyscy jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, a także, że zapewniał nam wycieczkę do bezpłatnego, a także tutaj, a także o tym, ile dokładnie płacimy, a także wszystkie dodatkowe rzeczy jest coraz!

Ups, zakładam, że właśnie to dzieje się, gdy nie jesteś wykorzystywany do korupcji władz, a także umieszczany na okolicy przez faceta z bronią. W naszej obronie byliśmy oszukani. Policjanci stwierdzili, że nie ma metody, którą płacimy taką ilość pieniędzy, a także wydawało się, że zerwaliśmy Buttę, a także oskarżając nas o okłamywanie ich, więc po prostu broniliśmy się, głupio!

Nasz nowy przyjaciel, Butta, Mozambique
Nie mogę sobie wyobrazić życia w kraju, w którym nie ma nikogo, na czym możesz polegać na asystę, a także w przypadku, gdy władze próbują pobierać pieniądze od ludzi, którzy nie mają dużo pieniędzy. ekstremalnie smutny. Słyszeliśmy pogłoski o policjantach, które proszą o paszporty turysty, a następnie stwierdzając, że coś jest nie tak z ich wizą, a także musieliby zapłacić tyle, ile odzyskanie paszportu lub udanie się na stację władz.

Właśnie dlatego notarialnie notarialnie nas paszporty, więc nigdy nie musielibyśmy przekazać oryginałów. Kilka razy poprosili oryginały, jednak nalegaliśmy, aby papierowy kopia była w porządku. Później w podróży, która miała miejsce do Henry’ego, wzięli jego zakładnika paszportowego, a także stwierdzili, że „coś jest nie tak z wizą”, a także ostatecznie musiał zapłacić im łapówkę, aby odzyskać… albo to, albo autobus był na nim, odejdzie bez niego.

Po punkcie kontrolnym władz byliśmy bardzo blisko Nampuli, jednak podjęliśmy decyzję o zatrzymaniu małej wioski, aby zdobyć benzynę. Wspaniała rzecz, którą zrobiliśmy, gdy zauważyliśmy, że była płaska opona! Świetny. Wszyscy wyszliśmy, zamknęliśmy drzwi, a także próbowaliśmy dowiedzieć się, jak modyfikować oponę na ciężarówce. W samochodach i ciężarówce nie jest problemem, ale zajęło to nawet trochę czasu, aby dowiedzieć się, gdzie jest zapas. Wierzę, że Butta odczuła ulgę, że byliśmy z nim, ponieważ był nieświadomy. Nick, a także Henry, wsiadł na plecy, a także wykonał całą brudną pracę… podczas gdy Alice, a także starałem się zapobiec pijanemu wiosce, która trwała frustrowanie wszystkich.

„Stacja benzynowa”, mała wioska o metodzie do Nampula, Mozambique

na stacji benzynowej w wiosce o metodzie do Nampula, Mozambique
Gdzie jest opona zapasowa?! Mozambik

Po około 28 godzinach dość solidnej jazdy pojawiliśmy się w Nampula. Minęło trochę czasu, aby oficjalnie „przyjechać”, ponieważ musieliśmy odebrać brata Butty, a następnie iść do biura, w którym pracuje jego menedżer, Butta musiał z nim porozmawiać itp. Podziękowaliśmy naszemu nowej dobrej przyjaciółce, a także nad Po zabraniu nam całej metody do Nampuli… podróży, która kosztowałaby nas przynajmniej potrójną to, co mu zapłaciliśmy, a także zajęliby dni, a także dni na wyjątkowo niewygodnych, przepełnionych chapach. Był ratownikiem.

Wszyscy byliśmy głośni po zjedzeniu tylko chleba, a także natychmiastowego makaronu na jeden dzień, a także połowy, a także pożeraliśmy grillowanego kurczaka, zaopatrywanie się na jedzenie na następny ranek, a także nazywani nim noc. Wszyscy zemdlamy idealnie w naszym hotelu, a także przestrzegaliśmy poranka o 3:45 rano, aby złapać autobus do północnego miasta Pemba. Gdy tylko opuściliśmy południe Mozambiku, wstawanie między 3:00, a także 4:00 rano. Nie rozumiem jednak, dlaczego wtedy wszystkie autobusy wychodzą na północy… i zawsze wydaje się, że jest tylko jeden dziennie!

Polub ten post? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.