Uncategorized

Siwa Oasis dla planu budżetowego Backpackers

Siwa jest o wiele więcej niż oaza w doskonałym piaszczym morzu, jest oaza w morzu nowoczesności. Jedna z niewielu lokalizacji na Ziemi, gdzie świat zewnętrzny nie ma jeszcze całkowicie skorumpowany, a także zniszczyć. Niebieskie wydruki zostały wykonane, a także nieuniknione wkroczenie naszego świata na ich świat.

Wkrótce zostanie zbudowany terminal lotu, hotele wybuchną z piasku, a także drogi utwardzone wymieniają ścieżki brudu w całej oazie. Jednak na razie pozostaje prawie tak jak na tysiąc lat. Osłony wciąż przewyższają samochody i ciężarówki tutaj, a także widziane są wózki, podczas gdy głośno jęcząc ich skargi.

Fort, rozwinięty 800 lat z powrotem z błota, a także sól, pobyt w centrum miasta Siwa. Starożytna struktura, która może mieć urok, a także szczegół Dejenne, miasto błota w Mali.

Gorące, a chłodne sprężyny wydają się być wszędzie wokół oazy, a także do doskonałego piaszczystego morza, który go otacza. Znaczne jezioro na skraju miasta jest oprawione na jednej krawędzi przez doskonałe diuny pustynne, jeden z największych, a najmniej badanych regionów piasku na naszej planecie. Urocza Palm Grove siedzi w centrum Oasis z 300 000 palm, a także 70 000 drzew oliwnych, wszystkie drzewa oliwne, ciągnące wyżywienie z 300 sprężyn w okolicy. Jak również wśród wszystkich tego są kilku najmilszych ludzi, w których kiedykolwiek natknąliśmy się w nasze podróże.

Mud fort w mieście Siwa z oazą w tle
Nick idąc z fortem w mieście Siwa
Nasze dni wydawały się głównie właśnie sprawdzając obszar, a także zrozumieć mieszkańców. Należyśmy spędzić dzień w doskonałym morzu piaszczystym w 4WD. Chauffeur był niezwykle świetny w nawigowaniu wydmach z prędkością.

Kilka razy wierzyliśmy, że zamierzaliśmy przerzucić jednak, gdy będziemy zarządzać, gdy luelowaliśmy duże wydmy. Zatrzymaliśmy się również, jak również wypróbowali piasek na pokładzie wydm, które pokazały niemal niemożliwe do stania, pod warunkiem, że kawałek sklejki zostały dostarczone na tablicę. Kiedy wreszcie podajemy, jak również wybrać, by usiąść na nim polecieliśmy wydm, a także zazwyczaj spadł na dole.

USA z naszymi dobrymi przyjaciółmi – Toni & Bernie – przygotowany do wyjścia 4 × 4’ing w doskonałym piaszczystym morzu

Niesamowite wydmy z doskonałego piaszczystego morza, Siwa Oasis, Egipt
Nick próbuje wyciągnąć piasek na doskonałym morzu piaszczystym
Kozy na drodze przy doskonałym piaszczym morzu, Siwa Oasis, Egipt
Inne dni właśnie zbadaliśmy kilka uroczych gorących, jak również chłodnych sprężyn w okolicy. Jeden zlokalizował się obok pięknego jeziora, więc spieniamy, a następnie oglądaliśmy słońce na rundę Sheesha (egipska wodna rura z tytoń o smaku jabłko).

Wynajęliśmy rowery praktycznie codziennie, a także nie mogliśmy być niezwykle daleko bez kogoś, kto zaprasza nas do swojego błota do domu na herbatę. Nie kiedy dostaliśmy postrzeganie, że chciali coś więcej niż naszej firmy. Było to tak orzeźwiające, aby być traktowanym jako ludzie, a nie znaki dolara. Z naszym ograniczonym językiem arabskim, a także ich ograniczonym angielskim, możemy mówić tylko o tym, gdzie byliśmy, a także w jaki sposób nasze gospodarstwo domowe było jednak wystarczające, aby zachwycić się herbatą, a także zacytować nasze pożegnania.

Robienie świeżym obiadu w Oasis, Siwa Oasis, Egipt

Kozy na drodze ciesząc się zachodzie słońca w Siwa Oasis, Egipt
Zachód słońca nad Oasis, Siwa Oasis, Egipt
Rura Sheesha o zachodzie słońca – Siwa Oasis, Egipt
Ludzie Egiptu są tak bardzo hojni. Mają tak wiele, a także zaoferować tak wiele. Kilku domów ludzi jest w rzeczywistości tylko błoto z kilkoma kocem, czajnikiem, a także kilkoma kubkami.

Jednak tak szybko zaoferują ci filiżankę herbaty, a także masz do swoich domów. Nigdy nie czuliśmy się tak pożądani w obcym kraju. Jeden facet, którego spotkaliśmy, Ahmed, nawet zaprosiliśmy nas do jego lokalizacji, więc może uczynić nas konwencjonalną kolacją egipską.

Zrozumiał nas tylko kilka dni, jednak był tak zachwycony, że przygotowuje się do wszystkiego dnia. Zrobił smaczny pieczony drobiu ze wszystkimi mocowaniami, zapiekanką ziemniaczaną, sałatką, ryżem, a także zupą … Niesamowite!

Był wszystkie uśmiechy, gdy ustawił stół, a także w całym posiłku, rozmawialiśmy o życiu w Siwa, dokładnie tak, jak kobiety są traktowane, co chce w życiu, a nawet nawet dotarł do tego, dlaczego przynosi prezerwatywę w kieszeni! Niezwykle nieoczekiwany dokładnie, jak podobny jest uroczystość kolacji pustynnej może być w porównaniu z jednym w Kanadzie. To była jedna z naszych preferowanych doświadczeń turystycznych w historii.

Nick cieszy się trochę herbaty, a także rozmowy z przyjaznymi regionalnymi ludźmi Siwa Oasis, Egipt
Nasz nowy przyjaciel, Ahmed, gotujący amerykański obiad w swoim domu. Siwa Oasis, Egetpt.

Smaczny posiłek Ahmed gotowany dla nas. Siwa Oasis, Egipt
Ciesząc się jednym z wielu gorących źródeł w Oasis – Siwa Oasis, Egipt

Dolnicy ciesząc się zanurzeniem w Cleopatra Hot Springs, Siwa Oasis, Egipt
Siwa naprawdę jest oazą. To wszystko, co wyobrażaliśmy oazę, a także więcej. Odkryliśmy tyle tutaj o egipskich ludziach, a także wiarę islamską.

Rzeczy zmieniają się w tych krajach arabskich, a także nawet metodę w Siwa. Jednak ludzie są zawsze tak samo. Są przyjaźni, miły, jak również hojny poza zrozumieniem. To jest rajem, to jest oaza w Siwa w Egipcie.

Blogi podróży Egiptu.

Plan budżetowy Przewodnik do Egiptu

Polub ten post? Przypiąć!

Zastrzeżenie: Kozy na drodze są partnerem Amazonki, a także podobnym partnerem dla innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że dokonujemy prowizji, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także zakup od tych sprzedawców.