Entertainment

Bangkok, Tajlandia: Digital Nomad Guide

Bangkok jest przyjaznym, brzęczącym miastem sprawdzonym przez miliony ludzi każdego roku. Niskie ceny i obfitość wspaniałego jedzenia sprawiają, że jest to popularna baza dla cyfrowych nomadów do życia i zdalnie pracować.

Spędziliśmy 2 miesiące mieszkające w Bangkoku jako cyfrowych nomadów w północnej części miasta i okazało się, że jest to wspaniałe miejsce na oparcie się.

W Bangkoku jest wiele atrakcji, aby nie wspomnieć o wspaniałych restauracjach! Napisaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci, jeśli planujesz podróżować i pracować zdalnie w stolicy Tajlandii.

Szybkie WiFi?

Życie laptopa Lifestyle niewątpliwie wskazuje, że potrzebujesz szybkiego i renomowanego połączenia internetowego, gdziekolwiek zdecydujesz się na uderzeniu. Wspaniale jest wiedzieć, że witryna sieci Web Lista Nomad zdobywa Bangkok jako “dobry”, gdy odnosi się do szybkości internetowej i “świetna” za dostępność bezpłatnego WiFi w całym mieście.

Pierścienie to prawda z naszym doświadczeniem pracującym od mieszkania wynajęliśmy, gdzie prędkości uśrednione od 10 do 15 Mb / s. Było tylko 1 raz w ciągu 2 miesięcy, że Internet został odcięty, ale to było spowodowane ulepszeniem całego budynku i trwał mniej niż 24 godziny. To była mile widziana usprawiedliwienia, aby wyłączona i odkrywać okolicę.

Całkowicie wszystkie kawiarnie i restauracje, które zameldowaliśmy się w naszym obszarze lokalnym, a centrum byliśmy w centrum bezpłatnym WiFi. Oczywiście musisz być ostrożny podczas korzystania z tych otwartych połączeń publicznych jak w dowolnym miejscu, więc czytaj na pobyt w bezpiecznym miejscu podczas korzystania z laptopa lub smartfona, gdy out.

Życie w Bangkoku: w której dzielnicy?

Wracając do Bangkoku z zamiarem pobytu tam przez kilka miesięcy, rozpoczęliśmy badania obszarów miasta, które możemy żyć. Chcieliśmy gdzieś z dala od drogich obszarów turystycznych lub usług, ale z dobrymi linkami do centrum i Szanowane opcje żywności.

Polecamy zdobycie biletu dziennego dla BTS Skytrain (zielone linie) lub MRT (niebieska linia) i zeskocz na stacje, gdy wyruszysz z centrum miasta. W ten sposób szybko się czujesz dla różnych obszarów miasta i widzisz, jakie lokalne udogodnienia znajdują się w pobliżu.

☞ Planowanie podróży do innych obszarów w Tajlandii? Sprawdź nasze rzeczy do zrobienia w Pai i miejscach w lokalizacji Koh Phangan Posts.

Obszar North of the Victory Monument jest popularny wśród lokalnych biodrówek i expats podobnie, stają się bardziej przystępne, aby dodatkowo na północ. Nagłówek na południowy wschód lub południowy zachód (przez rzekę Chao Phraya) z centrum znajduje się również wiele wspaniałych obszarów, w tym popularnych obszarów chak na orzechów i uderzenia.

Opcje zakwaterowania i koszty

Po pozyskaniu tego obszaru, w którym chcesz się żyć, nadszedł czas, aby znaleźć pokój, apartament lub mieszkanie lub dom. W ostatnich latach nastąpiła eksplozja mieszkania (dużego apartamentu lub budynków mieszkalnych), zbudowany na Bangkoku obok starszego “niskiego wzrostu” apartamentów.

Oboje tworzą wspaniałą opcję wynajmu i znaleźliśmy najlepszą linią dochodzenia, było po prostu porozmawiać z recepcjonistką lub strażnikiem i zapytać, czy były jakieś mieszkania do wynajęcia w budynku.

W niektórych budynkach pokaże Ci, a tam, a inni dają Ci dane kontaktowe lokalnych agentów. Tak czy inaczej, nie potrwa długo, aby zbudować listę miejsc do rozważania.

Większość właścicieli będzie próbuje znaleźć minimalny pobyt 3 miesiące plus depozyt lub 2 miesiące wynająć z góry jako ubezpieczenie. Jeśli szukasz, ponieważ byliśmy, na krótszy pobyt rozważ Airbnb lub podobną stronę, aby uniknąć kłopotów depozytów i umów.

Zapłaciliśmy około 430 $ miesięcznie za mieszkanie 1 sypialni w obszarze Bang Sue w północnym Bangkoku ze wszystkimi rachunkami, a także dostęp do basenu na miejscu. Bądź świadomy, że wiele kondosów mocuje się na krótkoterminowych wynajem, więc sprawdź właścicielowi, że dostarczanie jest uzasadnione!

Jeśli wynajmuje bezpośrednio, spodziewaj się zapłacić od około 300 dolarów miesięcznie, w tym rachunki za podstawowy apartament lub mieszkanie i trochę więcej dla gdzieś nowsze z basenem, siłownią, kawiarnią i sklepem.

Pamiętaj, aby sprawdzić dokładnie, co jest zawarte przed zgadnieniem do wynajęcia w dowolnym miejscu. Energia elektryczna jest tanie, ale rachunki mogą wkrótce zamontować, jeśli pozostaniesz we wszystkich dniach, pracując z klimatyzacją na pełnym wybuchu!

☞ Patrz także:

Najlepsze atrakcje w Bangkoku – Nasza pierwsza 13!

Atrakcje w Chiang Mai – Nie przegap tych 17 rzeczy

Backpacking Tajlandia – najwyższy przewodnik turystyczny

Miejsca do sprawdzenia w Tajlandii – Nasze 15 najlepszych wyborów

Atrakcje w Tajlandii – są to najlepsze!

Jedzenie i picie

Jednym z głównych powodów, w których wybraliśmy Bangkok, ponieważ nasza baza Nomada Cyfrowa była mnóstwo smacznych, ale tanich żywności. Nawet w centrum miastaŁatwy do znalezienia pysznego posiłku za mniej niż 2 $, a ceny zwykle upuszczają się, gdy głowa od centrum miasta.

Wynajem mieszkanie lub mieszkanie zwykle daje małą kuchnię, aby przygotować kilka podstawowych naczyń, aby pozostawić koszty dalej. Mieszkaliśmy na makaronach pakietów zmieszanych z kilkoma warzywami i traktowaliśmy się na posiłek co kilka dni.

To utrzymało nasze koszty utrzymania poniżej 300 USD miesięcznie, co może być jeszcze mniejsze, gdybyśmy zakupili w lokalnym rynku świeżego jedzenia więcej.

Istnieją różne supermarkety rozrzucone wokół Bangkoku, w tym Tesco Lotus i naszego ulubionego, Big C, korzystne dla chwytania podstawowych. NIGDY nie wydajesz się być o wiele więcej niż 100 metrów od sklepu w wysokości 7-Eleven Comfort, przydatne dla szybkiej przekąsek lub awaryjnych kosmetyków.

Kawa, paliwo mnóstwo laptopa, jest również łatwy do przybycia wszędzie w Bangkoku. Filiżanka Joe kosztuje poniżej 1 USD od wielu dostawców ulicznych i od 1,50 $ w kawiarni. Popularna tajska mrożona herbata jest kilkoma cenami bardziej przystępnymi i tworzy świetne alternatywne orzeźwienie, dostępne na prawie zawsze ulicy w mieście.

Ograniczenia wiz

W momencie pisania orzeczenia Tajlandii wydaje się chętnie obniżyć tak zwaną “Visa Runs”, gdzie odwiedzający wybierają wycieczkę nad najbliższą granicą iz powrotem, aby przedłużyć ich pobyt. Dzięki temu nasze zalecenia byłyby zdobycie 2-miesięcznej wizy tajskiej w rozwoju z ambasady, która musi kosztować około 55 USD.

Można zatem zostać przedłużony w Bangkoku za 1 dużo więcej miesięcy za dodatkową opłatą, dając w sumie 90-dniowy pobyt. Skontaktuj się z lokalną ambasadą na dłuższe pobyty i pamiętaj, że zasady i wymagania zmieniają się cały czas.

Na wiele więcej na bycie cyfrowym nomadem sprawdź te artykuły:

Digital Nomad Guide do życia w Chiang Mai, Tajlandia

Digital Nomad Guide do życia na Malcie

Meksyk: Najwyższy Digital Nomad Spot dla Amerykanów Północnych

Eksporcyjne aktualizacje oszczędzające czas Każdy cyfrowy Nomad musi rozważyć

Polub ten post? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest współpracownikiem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zarabiamy prowizje, jeśli klikniesz linki na nasz blog i zakup od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *