Uncategorized

10 wskazówek dotyczących podróży po Europie

Planowanie podróży do Europy? Nie ma znaczenia, jak zamierzasz odkrywać Stary Świat – na własnym lub z przewodnikiem – te wskazówki pomogą Ci mieć niezapomnianą podróż i zaoszczędzić trochę pieniędzy.

1) Przeczytaj o miejscu docelowym

Może to wydawać się oczywiste, ale zacznij swoją podróż, zanim wybierzesz się, dowiadując się o kulturze i zwyczajach kraju, który zamierzasz odwiedzić. A jeśli chodzi o komunikację niewerbalną, pamiętaj, że czasami nawet najpopularniejsze gesty mają zupełnie inne znaczenie w innej części świata.

2) Zaopatrz się w lokalną walutę

Często lepiej jest zabezpieczyć lokalną walutę w swoim kraju pochodzenia. Zaoszczędzi to konwersji i potencjalnych opłat za gotówkę. Jeśli jednak wolisz płacić za pomocą plastiku, pamiętaj, aby użyć karty kredytowej, która nie pobiera opłaty za granicę. Przynajmniej powinieneś zawsze mieć przy sobie trochę gotówki dla wygody i sytuacji kryzysowych.

3) Przynieś leki z domu

Jedną z głównych wskazówek dotyczących podróży do Europy jest zabranie ze sobą zestawu pierwszej pomocy podróżnika. W Europie kupowanie pigułek bez recepty jest prawie niemożliwe, nawet jeśli wiesz, jak się leczyć.

4) Naucz się języka

Nawet jeśli znasz angielski i podróżujesz do Niemiec, nadal lepiej jest nauczyć się co najmniej dziesięciu najczęstszych słów i fraz. Miejscowi będą mile zaskoczeni, a nauczysz się czegoś nowego. Najważniejsze jest nie bać się popełnienia błędu.

5) Surf na kanapie

Jeśli podróżujesz z ciasnym budżetem, CouchSurfing pozwala pozostać w czyimś domu za darmo. A dla tych z nas z ekstremalnym poczuciem przygody, Couchsurfing zapewnia możliwość poznania nowych ludzi i masz wrażenia z miasta lub miejsca docelowego, którego inaczej byś nie zobaczył.

6) Hostel zamiast hotelu

Mniej niż koszt hotelu, hostele zapewniają bardziej ustrukturyzowany system rezerwacji niż Couchsurfing. Korzyści z pobytu w hostelu to spotkanie z innymi podróżnikami, dostęp do Internetu i picie kawy. Zwykle hostele to przyjazne placówki, w których z pewnością znajdziesz pomoc osób podobnie myślących i personelu.

7) Przeczytaj recenzje hotelowe

Jeśli na kanapie i hotele nie są Twoją rzeczą i wolisz pozostać w tradycyjnym hotelu, pamiętaj, aby szukać lokalnych rabatów i, co najważniejsze, przeczytać recenzje innych turystów w kilku różnych miejscach rezerwacji i silnikach rezerwacji. Często recenzje patronu obejmują wskazówki dotyczące lokalnych wycieczek, restauracji lub które pokoje mogą oferować najlepsze wrażenia z zakwaterowania.

8) Wypróbuj dystans

Chcesz zmniejszyć ilość gazów spalin w atmosferze i jednocześnie zaoszczędzić trochę pieniędzy? Dziesiątki witryn Carpooling na duże odległości pomogą Ci znaleźć innych podróżników, a prawie każdy kraj ma co najmniej jedną opcję. Podstawową zasadą tego sposobu podróży jest to, że następnie pomożesz pokryć część kosztów podróży i skończyć w miejscu docelowym za część ogólnego kosztu transportu.

9) Użyj tanich linii lotniczych do podróży w kraju do kraju

W całej Europie tanie regionalne linie lotnicze, które oferują transport bez dodatkowych usług. Najczęściej znaną linią lotniczą jest Ryanair; Pamiętaj, aby przeczytać wszystkie informacje na odpowiednich stronach internetowych linii lotniczych, aby znać to, co otrzymujesz (lub nie) za mniej.

10) Spróbuj jeść poza centrami miasta

Aby uzyskać regionalne i kulturalne doświadczenie kulinarne z tańszym rachunkiem, spróbuj posiłki w restauracjach i kawiarniach z dala od głównych muzeów i atrakcji miasta. Zazwyczaj restauracje w bardziej popularnym okręgu pobierają dwa do trzech razy więcej za przedmiot niż w miejscach znajdujących się przy ubocznej ścieżce.

Kredyt zdjęciowy:

Związane z

Jak zaoszczędzić benzynę na europejskiej rodzinnej drodze, zwłaszcza w Europie, paliwo z pewnością nie jest tanie, a wycieczki mogą okazać się dość drogie. Aby zaoszczędzić na kosztach benzyny, załaduj samochód za pomocą gier, muzyki, przekąsek i koców i postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby zaoszczędzić zużycie paliwa, gotówkę i jednocześnie pomoc.…
19 lipca 2017 r. „Post gościnny”

Przydrożne atrakcje w Europethe Joys of the Open Road, dzień pełen przygód i swobodę odkrywania w Will: The Holiday Avents, których nie można pokonać. Jednak radość może być nieco wyczerpana, jeśli masz dzieci lub młodych ludzi w pojeździe, którzy nie podzielają twojej miłości do szeroko otwartej…
23 lipca 2017 w „Europie”

3 sposoby przygotowania się do bezpiecznej podróży, czy kierujesz się po mieście, czy w kraju, wycieczki to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi lub znaczącymi innymi. Wycieczki na drodze pozwalają podróżnikom zobaczyć różne części kraju, a może nawet świat. Ale zanim wyjdziesz, konieczne jest, aby upewnić się, że…
25 października 2022 cali „Post gościnny”