Entertainment

Rozbijanie się z Amerykaninem: Częste emisja podróżnika w budżecie

Zaktualizowano: 10/10/19 | 10 października 2019

Ja to zrobiłem. Przez długi czas poszedłem na decyzję. Jak ktoś, kto po prostu nie mógł puścić, kontynuowałem związek, nawet jeśli wiedziałem, głęboko, to się skończyło.

Ale zawsze jest punkt przewijania, gdy trzeba stawić czoła rzeczywistości – a ten punkt był kiedy zdałem sobie sprawę, że nie będę latać tym wszystkim w tym roku.

Zrobiłem to: W końcu rozstałem się z amerykańskimi liniami lotniczymi.

Po latach poświęconych im i sojuszu oneworld, płacąc dodatkowo za loty, aby upewnić się, że trzymałem mój status i chodzę ich w sieci, nadszedł czas, aby stawić czoła prawdzie: zrujnowali swój raz-gwiezdny program lojalnościowy i dał mi (Generalnie wszyscy inne) Brak zachęty do leczenia ich nad innymi (kiepską domową) linią lotniczą.

Kilka lat temu, zarówno Delta, jak i Zjednoczone zdewaluali swoje wykresy nagrody – przyznanie mniejszych mil na lot (chyba że dostałeś wysoko cena bilety), wymagając znacznie więcej mil podczas odkupienia ich do lotu, minimalizowania korzyści i wymagających klientów, aby wydać pewna ilość pieniędzy na utrzymanie ich statusu elitarnego. Ich przesłanie było jasne: “Cenimy tylko, jeśli spędzasz z nami dużo pieniędzy”.

Jednak (częściowo ze względu na ich połączenie z US Airways) Amerykanin wyciągnięty – często pobudzając korzyści. Amerykańska inacząca była lśniącym klejnotem w branży linii lotniczych, pochwalona przez dziennikarzy, insiders i konsumentów.

Wyszedłem z drogi do lotu Amerykanów, ponieważ poczułem, że moja lojalność była ceniona. Zostałem często ulepszony, ich pracownicy byli przyjaźni, problemy z obsługą klienta były często naprawiane szybko, łatwo było znaleźć fotele nagrodzone, a były często hojni w ich korzyściach.

Ale w ostatnim roku pozwolą, aby ich program iść do piekła.

Co jest nie tak z amerykańską inaczącą?

Teraz wymagają elit-kwalifikujących się dolarów (EQD), ale w przeciwieństwie do United and Delta, nie oferują żadnych zwolnień, jeśli spędzasz dużo na markowych kartach z markowymi kartami kredytowymi w Ameryce.

Podwyższyli kosztów biletów nabywczych – dużo.

Poważnie zminimalizowali dostępność wygaszacza nagrody. Na ogół niemożliwe jest znaleźć nagrody wygaszacza w tych dniach.

Potwierdzone ulepszenia dla każdej osoby, ale najwyższe elity są ogólnie niemożliwe. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz dostałem aktualizację.

Slassali mil dochody na lotach ich partnera.

Teraz priorytetowo aktualizuje się na podstawie statusu i wydatków (Weźmy, że ludzie milionów milowych ludzi!).

Jak obliczają EQD, są nieprzezroczyste i nie proste. Jeden Dollar Sped to nie jeden zarobiony EQD, nawet jeśli kupisz pełną usługę taryfy i bilety pierwszej klasy.

I tak dalej. Było tak wiele artykułów na blogu napisane o upadku programu lojalnościowego AA, że po prostu powiązuję się z nimi tutaj, tutaj tutaj, tutaj, tutaj i tutaj. I tutaj też i tutaj.

Amerykańska inacząca była jedyną rzeczą, którą Amerykanin naprawdę na to idzie. To był jedyny powód, dla którego ich poleciałem. Jasne, ich nowe samoloty 777 i A321T są ładne, ale nawet gdy odnawiają swoje stare samoloty, nadal mają wiele odmian, których nigdy nie wiesz, jaki samolot wchodzisz. Może to być wspaniałe i nowe wnętrze lub może być coś ostatnio odnowiony w 1987 roku Jest okropny (jak również samych salonów), ich partnerzy nie są tak wspaniałe jak United’s, a ich obsługa / fotele / jedzenie nie są tak dobre jak Delta. Odkupiłem mil za lot biznesowy z Paryża z AA i to jest jedzenie, które mam:

Co to do diabła jest? Wskazuję poważnie. McDonald’s byłby lepszą opcją. (Dostosowany jako obrzydliwy, jak wygląda!)

Letnij dużo – ponad 100 000 mil na ponad 50 lotów w zeszłym roku. (Może więcej. Tracę tor.) Jestem częstym podróżnikiem – ale jestem taniym częstym podróżnikiem. Zawsze dostaję bilety tanich klasy ekonomicznej i używać mojego statusu i milach do aktualizacji.

To sprawia, że ​​jestem ulotnikiem o niskim przychodach. Prawdopodobnie spędzam 6 000-10 000 $ rocznie na loty. To dużo przez codzienne standardy, ale kiedy jest twoja praca, aby podróżować, wyruszasz na konferencje przez cały czas i masz członków zespołu, aby zarezerwować loty, myślę, że faktycznie przychodzę dość niski. I rozprzestrzeniłem się również wokół wielu linii lotniczych.

Amerykanin wymaga teraz, aby spędzić 6 000 $ rocznie na sam amerykanin, aby uzyskać status Platinum o średnim poziomie (rodzaj, który dostaje międzynarodowy dostęp do salonu). Nie pamiętam, kiedy ostatni raz spędziłem dużo pieniędzy na jednej linii lotniczej.

A zatem obecny dylemat: Jeśli jesteś niskim wydatkowaniem, ale wciąż często podróżnikiem, czy sensuje, że pobyt poświęcony linie lotniczemu w tym dniu?

Odpowiedź to rozbrzmiewa nr.

Jako ktoś, kto lubi koncepcję i przywileje lojalności, zasmuca mnie do powiedzenia, ale chyba że spędzasz dużo pieniędzy na jednej linii lotniczej, lojalności – przynajmniej do linii lotniczych – jest przestarzała koncepcja.

Główne linie lotnicze w Stanach Zjednoczonych nie cenią już swojej lojalnościowej. Oni tylko satysfakcjonująKlienci o wysokim wydatku z głębokim kieszeniami – nie ich częstymi klientami. Podróż 100 000 mil rocznie, ale na kilka tanich biletów? Świetnie – to zarabimy na plecach. Wydaj 20 000 $ na kilku biletach o wysokim cenie? Czerwony dywan jest rozwijany dla Ciebie!

Czemu? Ponieważ (a) latają pełniejsze samoloty, więc nie muszą radzić sobie z klientami jak najwięcej, (b) ludzie są ostrzegawcze na korzyści, a (c) są dupkami i nie dają F ** k … Wiedzą, że nie masz żadnych wielu opcji, i (d), gdy X% zysków pochodzi z wyższych wydatków, dlaczego muszą dbać o niskimi spodnią?

Mówiłem, że jeśli możesz latać 50 000 mil lub więcej, warto skupić się na jednej linii lotniczej i sojuszu, ponieważ profity są warte dodatkowej ceny (zwłaszcza międzynarodowych salonów). Ale teraz, z podwyższonym wymogami wydatkowymi, zminimalizowane korzyści i ogólnie “F U” Airlines Airlines mają, nie ma sensu być poświęcone linii lotniczej, jeśli nie jesteś wysokimi podróżnikami.

Jak zbliżamy się do punktu w połowie Roku, zdaję sobie sprawę, że po raz pierwszy od dłuższego czasu zakończę się w tym roku bez statusu elitarnego. Wiele moich lotów na resztę roku to loty międzynarodowe Long-Haul – rodzaj zawsze używam, więc mogę latać na bezpłatne w klasie serwisowej. Wiele z moich płatnych, zarabiających statusu lotów będą tanie loty domowe. Dzięki nowym wymaganiom wydatkowania po prostu nie będę mógł spełnić wymagań statusu – dla żadnej linii lotniczej.

Zmieniło to, jak latam.

Teraz chodzi o cenę.

Nie będę zawracać sobie głowy spędzając dodatkowe 20 $, 50 $ lub 100 $ za lot, aby utrzymać mój status elitarny. Dlaczego mam? Linie lotnicze nie dają mi tego powodu.

Daj mi najtańszy lot.

Latam Alaska / Virgin, JetBlue i Southwest o wiele więcej więcej. Te linie lotnicze nie mają opłat bagażowych, mają przyjaźń, a lepsze produkty w locie (Hello, bezpłatna brama do bramy Wi-Fi na JetBlue!).

Nadal wierzę w sztukę hakowania podróży, a ponieważ tak będzie nadal zbierać punkty kart kredytowych i mile linii lotniczych, tak że kiedy nadszedł czas, aby latać za granicą, mogę odkupić te mile za wspaniałe miejsca na zajęcia biznesowe. To znaczy, kiedy latasz premia, jesteś potraktowany dobrze płatnym biletem, czy nie!

Dodatkowo, zachowam wszystkie karty z wyników kredytów linii lotniczych, biorąc pod uwagę, że są one wyposażone w korzyści z podstawowego statusu elitarnego, jak priorytetowe zameldowanie i pokład i bezpłatne sprawdzanie torby. Kiedy jesteś oskarżony o torebki i wymagane, aby przejść wszystkie gry głodowe na przestrzeń nad głową, te korzyści są warte rocznej opłaty za kartę kredytową.

Linie lotnicze zawsze mówią, że biorąc pod uwagę, że konsumenci latają w cenie, nie mają zachęty do oferowania lepszej obsługi lub udogodnień. I to prawda w pewnym stopniu. Wiele osób podróżujących w wolnym czasie latają tylko w cenie. Po prostu chcą iść od A do B na najtańszej taryfie i najczęściej przyjęli, że usługa będzie straszna.

Ale kiedy wycinasz programy lojalnościowe, często tworzysz często podróżujących, jak ja również dbają o cenę i strzelasz do stopy.

Ponieważ teraz nie mam motywacji, aby wyjść z mojego sposobu, aby cię latać. I pierwszą polityką służby jest zawsze bardziej przystępne do utrzymania klienta niż nabywanie nowego.

Więc po prostu umieść, w dzisiejszych czasach, nie ma powodu, aby być poświęconym jednej linii lotniczej. Zbieraj częste punkty Flier i Miles na fotele Premium na tych loty długopistewskie (bezpłatne loty to najlepsze loty) i loty na krótkie loty na podstawie ceny. Wybierz cokolwiek jest tanie!

Chcesz dowiedzieć się więcej o punktach i milach?
Przestań płacić pełną cenę za lotnictwa! Pobierz nasz bezpłatny przewodnik po hakowaniu podróży i dowiedz się:

Jak wybrać kartę wyników kredytowych

Jak zdobyć mil za bezpłatne loty i hotele

Czy podróżuje hakowanie naprawdę oszustwa?

Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny przewodnik

Jak podróżować po świecie w wysokości 50 USD dziennie

Moje New York Times najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie do podróży World Travel pokaże, jak opanować sztukę podróży, aby wysiądziesz z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze doświadczenie w podróży. To Twój przewodnik Planistyczny z Z, że BBC zwana “Biblią dla podróżnych budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zacząć czytać ją już dziś!

Zarezerwuj podróż: Pomysły logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ przeszukuje strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, dzięki czemu zawsze nie wiesz, że kamień nie pozostaje bezwarunkowy.

Zarezerwuj nocleg
Możesz zarezerwować hostel z HostelWorld. Jeśli chcesz zostać gdzieś inny niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróżne zabezpieczenie cię przeciwko chorobie, obrażeniom, kradzieżowi i odwołaniu. Szczegółowa ochrona w przypadku, gdy wszystko idzie nie tak. Nigdy nie chodzę na wycieczkę bez tego, jak musiałem korzystać z wielu razy w przeszłości. Moje ulubione firmy oferujące najlepszą obsługę i wartość to:

SAFETYWING (najlepiej dla każdego)

Ubezpiecz moją podróż (dla tych ponad 70)

Medjet (do dodatkowego pokrycia ewakuacyjnego)

Gotowy do rezerwacji podróży?
Sprawdź stronę mojej zasobów dla najlepszych firm do korzystania podczas podróży. Wymień wszystkie, których używam, kiedy podróżuję. Są najlepiej w klasie i nie możesz pójść źle za pomocą ich podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *