Uncategorized

Aktualizacja RTW: Dokładnie jak Heather podróżuje z planem budżetowym

Wysłany: 11/12/18 | 12 listopada 2018

W grudniu ubiegłego roku Heather wygrał nasz konkurs na światową podróż, a także otrzymała podróż dookoła świata o wartości 50 USD dziennie! W styczniu zaczęła plecakować swoją metodę z Ameryką Południową z ograniczonym budżetem. Dzisiaj napisała blog, publikując dokładnie o tym, jak była w stanie pozostać w planie budżetowym przez ostatnie 36 tygodni, a także lekcje, które odkryła jako nowy podróżnik!

Po ponad dziesięciu miesiącach w drodze nadszedł czas, aby ponownie zaktualizować okolicę podczas mojej podróży! Ponieważ ostatnia aktualizacja spędziłem dwa tygodnie w Brazylii, miesiąc sprawdzał Maroko, a także dwa miesiące w Europie, oglądając Puchar Świata.

Teraz jestem w Tanzanii, sprawdzając Afrykę!

Po tak długiej drodze uważam, że nadszedł czas, aby odpowiedzieć na troskę, która naprawdę doprowadziła do konkursu na pierwszym miejscu:

„Czy podróż planu budżetowego jest możliwa w zaleceń Matta w wysokości 50 USD dziennie?”

Jednym z powodów, dla których Matt sponsorował tę podróż, było od czasu, gdy chciał pokazać wszystkim, że podróże jest możliwe w jego sugerowanym planu budżetowym w wysokości 50 USD dziennie. Poszukał badania w sytuacji życiowej dla koncepcji w swojej książce!

Po śledzeniu wszystkich moich kosztów – w tym moich lotów, ubezpieczenia podróży, a także incydentów – do tej pory wydałem 14 450 USD lub 56 USD dziennie. Odkryłem, że nie tylko pozostanie w planowaniu budżetowym Matta możliwego, ale nie wymagające (szczególnie przy odrobinie kreatywności).

Po Afryce będę latał do Azji Południowo -Wschodniej, gdzie zakończę podróż. Podejrzewam, że jeszcze bardziej obniży moje ogólne koszty!

Jak pozostałem w budżecie

Na początku mojej podróży poszedłem na Wyspy Galapagos, które nie są przyjazne dla turystów, więc miałem trochę pracy, aby wrócić do budżetu.

Zaoszczędziłem koszty mieszkaniowe poprzez Couchsurfing, a także pozostając z przyjaciółmi. W Chile mieszkałem z kumplami, które zadowoliłem w Kolumbii. W Paryżu mieszkałem z kumplem, który zadowolony w Brazylii. Byłem przytłoczony liczbą osób, które oferują mi pomoc, szczególnie w przypadku zakwaterowania, gdy podróżuję, nie oczekując niczego w zamian. Dzielnica podróży jest niezwykle ciepła, a także otwarta. To sprawia, że ​​kumple nieznajomych.

Wyrównuję inne koszty, również utrzymując niskie koszty transportu. Zdecydowałem się na dłuższą, tańszą metodę, aby dostać się z A do B. w Brazylii i Europie, wykorzystałem Blablacar, aby zaoszczędzić pieniądze.

W Maroku i Ameryce Południowej autobusy były moim wyborem-były niedrogie i łatwe. Zarezerwowałem ograniczoną liczbę lotów, a także śledzone koszty, aby mogłem zarezerwować je w najlepszym momencie, jeśli to możliwe.

Jedzenie było jedyną lokalizacją, której nie ograniczyłem. Jestem smakoszem i, jak zawsze mówi Matt, jaki jest sens podróży, jeśli nie jesz regionalnego jedzenia! W Ameryce Południowej było to zazwyczaj łatwe. W okolicy było mnóstwo specjalnych lunchów, a także niedrogie regionalne jedzenie, więc mogłem jeść z ograniczonym budżetem.

W Europie było znacznie trudniejsze. Jedzenie było zdecydowanie moim najważniejszym kosztem, ale nie żałuję. Dziewczyna musi jeść!

Oto moje koszty uszkodzone przez region:

Czas trwania

Całkowite wydatki

Średnia dziennie

Ameryka Południowa

115 dni

5 215 USD

45 USD; 32 USD*

Ekwador

14 dni

600 USD

42 USD

Galapagos

8 dni

1700 $

212 USD

Peru

63 dni

1800 USD

28 USD

Chile

7 dni

210 USD

30 USD

Argentyna

4 dni

146 USD

36 USD

Iguaçu Falls

Trzy dni

225 USD

85 USD

Brazylia

16 dni

534 USD

33 USD

Afryka

63 dni

3 904 USD

62 USD

Maroko

22 dni

748 USD

34 USD

Tanzania

31 dni

3156 USD

76 USD

Europa

78 dni

4 757 USD

60 USD

Portugalia i Hiszpania

5 dni

368 USD

74 USD

Francja

22 dni

1650 USD

61 USD

Niemcy

7 dni

500 $

42 USD

Włochy

14 dni

839 USD

59 USD

Francja (część 2)

30 dni

1700 $

56 USD

*Łącznie dla Ameryki Południowej, jeśli wykluczasz galapagos

Oto podział moich kosztów według kategorii:

Mieszkalnictwo: 2874 USD

Transport: 2632 USD

Jedzenie: 4687 USD

Ubezpieczenie podróży: 1040 USD

Działania: 3217 USD (takie jak wycieczki do Machu Picchu lub Sahara, nurkowanie, safari, zakupy itp.)

Nie oznacza to jednak, że wszystko było bardzo łatwe. Popełniłem mnóstwo błędów debiutantów. Mimo że sprawdziłem wiele artykułów, a także książki na temat podróży, kiedy jesteś w drodze, masz tendencję do złapania w tej chwili. Jedną rzeczą jest sprawdzenie o tym, to jeszcze jedna rzecz, aby to zrobić!

A to może spowodować wiele szybko zapobieganych błędom! Na przykład kilka momentów „DOH”, które miałem:

Spędziłem 16 EUR na kawę, gdy chodziłem z kumplem, który zadowoliłem w Rzymie. Było tak gorąco, jak tylko chcieliśmy zejść z nóg przed udaniem się do Watykanu. ogromny błąd! Nawet nie pamiętaliśmy, aby zapytać o ceny. Ponieważ było tak blisko atrakcji (coś, czego zazwyczaj nigdy nie robię), każde cappuccino było 8 EUR – a także dostałem dwa! Och, facet byliśmy wkurzeni.

Kiedy byłem w Maroku, tuż przed pójściem na pustynię, poszedłem do supermarketu, aby kupić przekąski na lunch. Słyszałem, że lunch nie został uwzględniony w kosztach podróży (już śmieszne, o 86EUR przez trzy dni!) Oczywiście przewodnik podróży zabiera tylko kosztowne lunch. Kupiłem wiele artykułów spożywczych – 130 Dirhamów (14 USD). Jednak i tak skończyłem jeść w restauracjach, ponieważ czułem się równie dobrze, nie jedząc ze wszystkimi, a także zwabiłem kupić dobrą taginę drobiu zamiast jedzenia ścieżki.

Patrząc wstecz, zrobiłbym samozwańczą podróż Sahary. Zrozumiałem, że zanim zrobiłem wycieczkę, jednak byłem leniwy i zmęczony, a także chciałem wydostać się z Maroka. Leniwe to szybka metoda zrzucania pieniędzy – a także często szybka metoda posiadania mniej szczególnego doświadczenia.

Zadowolniłem naprawdę fascynujących ludzi w Buenos Aires, którzy zaprosili mnie na obiad. Jednym z nich był regionalny emigrant, który był podekscytowany pokazaniem nam, że Buenos Aires „nie jest już wszystkim mięsem”. To było fantastyczne miejsce, jednak obiad miał około 25 USD, co było praktycznie moim planem budżetowym na cały dzień! Potem też wypiliśmy napoje.

Moje wskazówki dla innych: dokładnie jak zaoszczędzić pieniądze podczas podróży

Plecak nie przypomina podróży ucieczki. Podczas podróży na wakacje masz trochę czasu, ale znacznie więcej pieniędzy. Kiedy plecak, jest odwrotnie: masz czas, jednak trochę pieniędzy. Jeśli szukasz tak samo wygody, jak i udogodnień, osiągniesz swój plan budżetowy, a także będziesz musiał wcześnie iść!

Gdybym miał podać wskazówki innym, moim głównym wskazówką byłoby poświęcenie minut przed podróżą, aby uwierzyć o koszty, które oczekujesz, a także o tym, czego jesteś gotowy wydać. (Matt wiele o tym mówi.) Zapytaj o najlepsze koszty doświadczeń, jedzenia, a także zatytułowane, aby zapewnić, że masz najdokładniejsze informacje. Czas poświęcony na badania pomoże ci znacznie lepiej zaplanować pieniądze.

Na drodze sugerowałbym robienie dwóch rzeczy: po pierwsze, to komponowanie wszystkiego, a po drugie, rezygnacja z wygody.

W swojej książce Matt mówi: „To ludzie, którzy nie komponują swoich kosztów, które będą wcześnie domowe”.

Mówiąc za siebie, mogę stwierdzić, że jest to całkowicie prawda. Było tu kilka dni, a także tam, gdzie byłbym tak pochłonięty doświadczeniami, których miałem, że całkowicie nie pamiętałem, aby opanować moje wydatki. Później, kiedy usiadłem, aby przypomnieć sobie, co spędziłem, zdałem sobie sprawę, że nie wierzę o te koszty, a także dokładnie, jak kształtują się w moim budżecie.

Pisanie ich wszystkich pomogło mi uważać dokładnie, jak bardzo wydawałem. Umożliwiło mi to dokonanie korekty moich kosztów w miarę upływu czasu. Od tego czasu nie zabrakło mi jeszcze pieniędzy!

Jeszcze znacznie bardziej niezbędne jest wygoda. Plecak nie jest podróżą wysokiej klasy. Przez większość czasu nie ma kogoś, kto mógłby przenieść bagaż, poprowadzić cię bezpośrednio do zakwaterowania lub zorganizować codzienną wycieczkę lub wycieczkę. Jednak chodzenie, kiedy możesz, dzieląc się podróżą z innymi podróżnikami, prosząc o pomoc od miłego nieznajomego lub organizowanie własnego harmonogramu – wszystkie są całkowicie bezpłatne lub prawie bezpłatne.

***
Pozostanie w planie budżetowym stało się dla mnie drugą naturą. Nie jest to trudne, gdy internalizujesz technikę, a także odkryjesz, że wierzysz poza pudełko. Kiedy to robisz, możesz wydać energię na to, dlaczego podróżujesz na pierwszym miejscu: w przypadku nowych doświadczeń, a także nowych przyjaciół.

Mam dziesięć miesięcy po mojej całorocznej podróży. Niektóre chwile śmignęły. Inni czuli się, jakby trwały wiecznie. Ale ogólnie rzecz biorąc, tak naprawdę miałem nadzieję, że tak było – a także w przeciwieństwie do wszystkiego, czego się spodziewałem.

Gdy Heather wciąż wybiera swoje podróże, będziemy przestrzegać, aby uzyskać znacznie więcej szczegółów na temat jej podróży, doświadczeń, blokad dróg, budżetowania, a także pomiędzy! Możesz przestrzegać jej podróży na jej blogu Heather-dannyelle.com, oprócz Instagrama. Będzie również dzielić się tutaj kilkoma swoimi doświadczeniami!

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój „New York Times Times” bardzo popularny przewodnik w miękkiej oprawie po podróży na świecie poinstruuje, jak opanować sztukę podróży, aby upewnić się, że zejdziesz z ubocznej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze, a także będziesz miał głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników planów budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby odkryć znacznie więcej, a także zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź niedrogi lot, korzystając z Skyscanner. To mój preferowany silnik przeglądania, ponieważ wyszukuje witryny, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że nie ma żadnego kamienia.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeniowe w podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także mogąKomellikacje. To obszerne bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepszymi w klasie, ponieważ nie możesz się pomylić, korzystając z nich podczas podróży.