Uncategorized

Kambodża’s Coastal Region: Przewodnik turystyczny

The South-Western Coastal Region Kambodży jest szybko jednym z najpiękniejszych lokalizacji, które sprawdziliśmy w Azji Południowo-Wschodniej. Od nocy pływanie w morzu z Bio-Luminescencyjnym Planktonem do przygód dżungli Treks, aby dotrzeć do zacisznych doskonałych plaż, ten region Kambodży jest koniecznością zapoznania się z plecakiem w plecaku z krajem.

Ze względu na burzliwą obok Kambodży tylko w ostatnich latach, naprawdę zaczęło się otwierać tyle, ile to jest jednak szybkie zakończenie, że jest to niezwykle wybitny wakacyjny gorący obszar, a także miejsce docelowe backpacker.

Będąc krajem ustanawiającym, który jest zaśmiecony lądami pozostało z wojny w Wietnamie, nadal istnieje wiele obszarów nie przejść zarówno pod względem dostępu do uzyskania dostępu, jak i bezpieczeństwa. Jednak region przybrzeżny jest niezwykle wolny od ryzyka, a także poprawia swoje obiekty turystyczne, a jednocześnie zachowując kilka swoich o wiele bardziej naturalne, a także niezabudowane odwołanie.

Poza niezrównaniymi krajobrazami ludzie są tak przyjmującym, że jest proste, że region jest widoczny wśród ex-kit, z dużą ilością pensjonatów, a także hostele są obsługiwane przez narodowości z całego świata.

Cały obszar ma taki schłodzony, a także orzeźwiający klimat, którego nie możesz pomóc jednak wślizgnąć się do wolniejszej prędkości życia tutaj, kopiąc na jego wspaniałe plaże, a także ciesząc się kilkoma wieloma różami rumami, ciesząc się wspaniałymi zachodami słońca .

Kontynent

Plaża Sihanoukville & Otres

Sihanoukville nie jest najładniejszym lokalizacjami z powodu dokładnie tego, jak rozwinął się przypadkowo, jest to jednak wyjątkowe wprowadzenie podkładka na rewelacyjne wyspy położone w ciągu godziny od lądu. Istnieje jednak wiele wspaniałych plaż, z radą radnialną, a także ochheutal, a także najbardziej ruchliwe. Miasto ma wiele wyborów jedzenia, a także późne nocne bary. Niestety, są niekorzystne obszary miasta, w których odbywają się zajęcia z siewką.

Dzięki doskonałym długim odcinkom złotym piaskiem, a także schłodzoną wibrację Bohemian, najprawdopodobniej najlepszą lokalizację na pobyt na plaży Otores, prosta 10-minutowa wycieczka Tuk-Tuk od centrum. Istnieje wiele atrakcji, gdzie rzeczywiście będziesz żyć ideałem na plaży, a także środowisko jest o wiele więcej kopnięte, co czyni go haven dla typów backpacker, a także tym podobne.

Kampot & Kep.

Trochę dodatkowo na południe wokół linii brzegowej są dość miasteczko Kampota oraz KEP. Śródlądowy Kampot jest większy, a wiele więcej się dzieje, podobnie jak najlepsza lokalizacja, aby oprzeć się, aby sprawdzić okolicę. Możesz to zrobić osobno, wynajmując motocykl lub przez czarterowanie Tuk Tuk na cały dzień, albo metoda pensjonat będzie w stanie zasugerować niezawodną usługę.

Trip up Bokor Mountain jest wspaniałym dniem, przy użyciu obu niezwykłych poglądów idealnych do linii brzegowej, a także otaczających wysp. Góra trzyma wiele opuszczonych francuskich budynków kolonialnych, w tym dużej rezydencji, która choć niesamowita jest naprawdę fajna do zbadania.

Kampot pieprz stworzony właśnie tutaj jest czczony jako jedna z najlepszych papryki na świecie, a także fantastyczna plantacja, którą możesz udać się o wiele więcej, a także spróbuj niektórych próbek.

Mała nadmorska wioska rybacka Kep znajduje się zaledwie około 30 minut, a także warte podróży. Nie ma dużo czasu, ale jest wielki odcinek plaży, aby kopnąć, a także tętniący życiem świeżego rynku owoców morza jest koniecznością widzenia. Istnieje pewne spór dokładnie, jak zrównoważony krab został złapany w morzu tutaj, jest jednak nawet jeśli nie ma tam, aby jeść jakikolwiek rodzaj tego jest nadal interesującym środowiskiem do wzięcia, jak również owoce morza jest niezwykle wycenione.

Podobnie jest ogromny park narodowy rozciągający się za miastem z dużą ilością przyjemnych szlaków pieszych, przewodniki można zatrudnić z miasta.

Wyspy

Koh Rong.

45-minutowa wycieczka łodzią z Sihanoukville, ta ruchliwie backpacker Island jest największym, a także dużą ilością siedzibą w okolicy, a także szybki kończący się na scenie uroczystości. Istnieje duża różnorodność opcji zakwaterowania dla wszystkich budżetów, a także wspaniałe plaże produkują leniwe dni po nocy imprezowej.

Bądź przygotowany do ssania w środowisku, a także trochę dzikie właśnie przez kilka dni. Tam też są jakieś duże kosztowne, jak również specjalne ośrodki przerywane wokół wyspy catering dla elity.

KOH RONG SAMLEOM.

Ta mniejsza wyspa rodzeniowa jest jeszcze raz zaledwie 45 minut od Sihanoukville, a także metoda mniej ustaleniaed o wiele bardziej intymnych wyczuć. Wschodnia strona wyspy jest o wiele bardziej atrakcyjna strona o wiele bardziej kosztownych opcji zakwaterowania, podczas gdy zachodnia strona ma bardziej przystępne opcje backpacker.

Na zewnątrz małej wioski na wyspie, energia elektryczna jest ograniczona, a także nie ma Wi-Fi. Zrozumiałe dla jego doskonałej nurkowania, a także plamy snorkelingowe, może główna atrakcja jest jednak bio-luminescent Plankton, który wytwarza nocne doświadczenie pływania jak żadne inne.

Koh Ta Kiev.

Dostęp do łodzi z Sihanoukville, ta mała wyspa ma podobny klimat, a także jest obecnie tylko garść hosteli, każda na oddzielnych bokach wyspy, jak również połączona tylko przez Trek z bujną, ekologiczną ścieżkami dżungli.

Zasilany przez generatory, a także panele słoneczne są niezwykle ograniczone energię elektryczną na wyspie. Plaże są całkowicie nietknięte, a także gdy byliśmy tam w niskim sezonie, błogowaliśmy, mieliśmy całkowitą mil złotych odcinków piasku. Wybór wyboru odmiany pomiędzy hamakiem spaniem na plaży, a także osobiste bungalowy bambusowe.

Koh Tonay.

Nazywał “wyspa królika” od jego kształtu, pozostając w standardowym bambusowym domku na tym osobisku, jak również spokojnej wyspie, jest fantastyczną metodą spędzenia spokojnego kilku dni. Szybko jest łatwo dostępny, a także 25 minutowa wycieczka łodzią z portu w KEP. Jeśli lubisz świetny zachód słońca, jest to lokalizacja dla ciebie, ponieważ są ogromne. Udogodnienia są fundamentalne, a także istnieje ograniczone oświetlenie na wyspie, więc upewnij się, że wziął latarkę. Możesz wędrować po całej wyspie w około 3 godziny.

Koh Sdach.

To cenione fundusze wędkarskie wód Kambodżańskiej jest preferowany od jego wspaniałego kolorowego korala. Istnieje kilka mniejszych wysp uzupełniających archipelag Koh Sda Sda (Ko Sami, Koh Samot, Koh Chan & Koh Totang), które wszyscy robią podobnie świetne plamy z rurką.

Zakwaterowanie różni się znacznie, z kilkoma niezwykle fundamentalnymi pensjonatami, a następnie ekskluzywnym ośrodkiem z ogrodami krajobrazowymi oraz osobistą plażą. Zaledwie 15 minut od wybrzeża z wioski Poi Yopon na kontynencie, ta wyspa jest najlepsza dostęp do drogi, a następnie łódź, a nie 6-godzinny wybór wycieczki łodzi z Sihanoukville.

Typowe koszty

Pomimo oczekiwań nie odkryliśmy Kambodży jako niedrogiego jak Sąsiedzi South Wschodniego Oriental. Ponieważ kraj oferuje zarówno w dolarach amerykańskich, jak i Khmer za mniejszą zmianę, często czuliśmy, że rzeczy były właśnie zaokrąglone tak samo jak dolar dla turystów. Na przykład kawa nie byłaby równowartością 60.centów, to tylko 1 $. Mimo to region jest nadal niezwykle niedrogi, aby podróżować wokół.

Na typowym zapłaciliśmy 10-15 $ za podwójną przestrzeń ze wspólną łazienką z prysznicem na kontynencie, a także 2 $ za noc każdy na hamak na plaży. Hostele, a także pensjonaty na wyspach trwały między 6-12 USD w zależności od tego, jakie obiekty były w ofercie. Nie oczekuj żadnego rodzaju gorącej wody, chyba że rozpraszasz się w eleganckich ośrodkach z niczym 500 $ za noc.

Łodzie na wydatki na wyspy między 5-10 USD za podróż powrotną w zależności od tego, do którego jedziesz. Regionalne piwo piwa jest niezwykle niedrogie w 50 centów podczas zachwyconych godzin, a także hurtowe butelki rumu są niezwykle niedrogie w około 8 USD za butelkę. Typowe koszty posiłków wynoszą około 5-6 USD za osobę, jednak można odkryć więcej przystępnych wyborów, jeśli szukasz znacznie więcej miejsc regionalnych.

Inne notatki

Istnieje wiele zasięgu żywności wokół tego regionu Kambodży zarówno pod względem standardowych przysmaków Khmer, jak i zachodniej żywności z dużą ilością wegańskich, a także opcji wegetariańskich.

Nie ma też przygotowywania bankomatu na żadnym rodzaju wysp, a także upewnij się, że spełniają z tobą wystarczające pieniądze, ponieważ nie mają obiektów, aby zapłacić kartą.

Piasek leci to ogromny szkodnik na wielu wyspach, więc weź z tobą kilka wysokiej części. Zmierzch to czas gryzienia.

Na kilku wyspach znajdują się jakieś problemy ze szczurami – nie zostawiaj żadnego rodzaju żywności w plecakach lub niebezpieczeństwie nieświadomych niepożądanych otworów.

Nie ma aptek ani urządzeń medycznych w dowolnym opisie na każdym rodzaju wyspach innych niż podstawowe centrum w Koh Rongu.

Z tego powodu wziąć dodatkową opiekę, aby cieszyć się doniczkami, wężem, a także skorpionami. Na wyspach są śmiertelne na wyspach.Polub ten post? Przypiąć!

Zastrzeżenie: Kozy na drodze są partnerem Amazonki, a także podobnym partnerem dla innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także zakup od tych sprzedawców.