Entertainment

10 najlepszych rzeczy do wykonania na Filipinach

Filipiny to niesamowity archipelag, w tym ponad 7000 wysp. Oczywiście nie będziesz w stanie zobaczyć tak dobrze, jak robić wszystko, co tam podczas jednej wizyty, jednak oto lista naszych 10 najlepszych rzeczy do wykonania na Filipinach:

1. Idź do nurkowania

Podwodny świat na Filipinach jest oszałamiający. To jak bycie w akwarium. Zakładaj maskę, a także płetwy, a także wejść tam. Możesz zobaczyć wszystko, od rekinów po puffer ryby, po węgorze Moray, a także węże morskie. Z pewnością upewnij się, że przynieś podwodną kamerę wideo, aby złapać magię. Nurkowanie na Filipinach jest światowej klasy.

Nick idzie na nurkowanie na Filipinach
2. Wysp Hop

Jak powiedziałem, na Filipinach jest ponad 7000 wysp. Zatrudnianie łodzi, a także sprawdzenie różnych wysp jest jedną z głównych atrakcji podróży na archipelag. Każda wyspa ma coś wyraźnego do zaoferowania podróżnikom, a także wiele z nich jest domem dla najlepszych plaż Filipin. Nie przegap plaż wokół Palawan, Boracay, a także na Wyspach Panglao.

Zobacz także: 8 najlepszych najlepszych lokalizacji do Manili

3. Podróż w jeepney

Te urządzenia są przezabawne! Są to resztki samochodów z II wojny światowej, które zostały teraz przekształcone w najbardziej widoczny sposób transportu na Filipinach. Przygotuj się na niedrogą i wyboistą jazdę.

Wiele wybitnych rodzajów transportu na Filipinach, Jeepney
4. Spędź noc na opuszczonej wyspie

Naszym zdaniem jest to najważniejszy punkt podróży na Filipiny. Zrzucanie na opuszczoną wyspę przez żeglarza, a także wybrane kilka dni później, jest naprawdę poza uboczem! Przynieś swoją sieć komarów, niektóre fundamentalne jedzenie, mecze, sprzęt do rurki, a także zachwycaj swoją upadłą przygodę. Nie chcesz spać na piasku? Sprawdź te najlepsze ośrodki Palawan, aby uzyskać nieco więcej luksusu!

Spektakularna pusta plaża! Wszystkie nasze przez 2 dni

5. Jedz regionalne jedzenie

Filipiny mają wiele zachodnich łańcuchów szybkiego jedzenia, jednak mają również smaczne autentyczne potrawy. Wypróbuj Pancit Bihon, drobi Adobo i cokolwiek BBQ. Świeże mango są wyjątkowe, a świeże owoce morza należy umrzeć! Nie będziesz rozczarowany.

Świeże i smaczne regionalne mango
6. Snorkel z rekinami wielorybów

Wiele osób przyjeżdża na Filipiny na to szczególne doświadczenie. Widzenie tych goliatów szybujących pod wodą to moment, którego nigdy nie zapomnisz. Wskazówka poufna: staraj się nie krzyczeć w rurkę, bo odstraszycie zwierzę! Upewnij się, że wybierzesz szanowaną firmę, która jest odpowiedzialna i przyjazna EcoFr.

☞ Kliknij tutaj, aby porównać koszty, a także sprawdzić oceny zakwaterowania na Filipinach na Booking.com

7. Mieszkane napoje w wodzie o zachodzie słońca

Ahh, zachody słońca na Filipinach to niektóre z najlepszych na świecie. Zdobądź mieszany napój, a także zanurz się w morzu, podczas gdy słońce zachodzi nad horyzontem, idealnym zakończeniem do idealnego dnia.

Ciesząc się idealnym zakończeniem do idealnego dnia na Filipinach
8. Idź do najnowszego naturalnego pytania świata

Podziemna rzeka w pobliżu Sabang na wyspie Palawan jest piękna. Weź łódź z systemem rzeki, spaceruj po dżungli, a następnie sprawdź również bliskie namorzyn.

Wejście do rzeki Undgerground w Sabang
9. Podróż z tarasami ryżowymi

Tarasy ryżowe wokół Banaue, Batad, a także Bontoc są wspaniałe! Wybierz spacer między wioskami lub po prostu spójrz na tarasy z podziwem. Zostały zbudowane niezliczoną ilość lat temu. To zdumiewające, że ludzie byli w stanie sumować to fantastyczne osiągnięcie inżynierii bez użycia maszyn.

Nas z naszym filipińskim kumplem spacerującym po tarasach ryżowych w Banaue
10. Zrób strzał z miejscowymi

Z jakiegokolwiek powodu Filipińczycy lubią robić zdjęcia „skoku”! To jest przezabawne. Kiedy stoisz nadal dobrze, pozując do strzału, miejscowi skakają z radości.

Jeden, dwa, trzy, skok! Miejscowi lubią ich strzały
Na Filipinach jest tak wiele rzeczy do zrobienia, że ​​może to być lista 100 najlepszych! To taki fantastyczny kraj ze wspaniałą scenerią, spektakularnymi plażami, przyjaznymi mieszkańcami, chłodnym transportem i smacznym jedzeniem. Przyjdź i sprawdź sam.

Aby uzyskać więcej informacji na temat podróży z tym niesamowitym archipelagiem, sprawdź nasz przewodnik plecakowy planu budżetowego po Filipinach.

Czy byłeś kiedyś w Filippines? Jakie są twoje preferowane rzeczy do zrobienia? Zostaw komentarz poniżej!

Lubię to? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupisz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *