Uncategorized

Od Cairns po Airlie Beach, Australia

Kiedy się obudziłem, myślałem, że wciąż śnię. Obrazy, które błysnęły przed moimi oczami, były zarówno znane, jak i dziwne. Znane, ponieważ były to rzeczy, które wypełniły moje dni dorastające na filipińskiej wsi: farmy bananowe, pola trzcinowe i inne zielone morza. Dziwne, ponieważ nie spodziewałem się ich tutaj, w Australii.

Kiedy myślę o Australii, myślę o szkarłatnych pustyniach, dynamicznych rafach i świecących krajach miejskich. Żaden z Australijskich pocztówek, które chwaliłem się bardziej zielonymi pastwiska. Głupie nieporozumienie, biorąc pod uwagę, że Australia sama jest kontynentem, a zatem zawiera szeroki zakres krajobrazów.

Mój cel: Airlie Beach. Małe miasteczko wzdłuż wschodniego wybrzeża Queensland, Airlie Beach jest najlepszym miejscem plażowym w Australii, najbardziej znanym jako brama na Wyspy Whitsunday i punkt wyjścia do Wielkiej Rafy Koralowej. Pochodząc z miasta Cairns, na północ od stanu, dotarcie do słynnej plaży zajęło nam około 10 godzin.

Latać lub nie latać

Moglibyśmy latać. Istnieje kilka opcji lotu dla tych, którzy chcą tego szybko, szybki, szybki. Hamilton Island (HTI), jedna z większych wysp Whitsunday, ma własne lotnisko. Qantas leci bezpośrednio z Cairns (CNS) do Hamilton. Virgin łączy się w Sydney lub Brisbane; i Jetstar w Sydney. Z wyspy trzeba zabrać prom na plażę Airlie.

Ale podobnie jak w przypadku wielu rzeczy szybko, wiąże się z ceną. Jedyna droga Cairns-Hamilton Fare o bezpośredni lot odtwarza się między 400 a 500 AUD. Jeśli masz pieniądze, ale nie czas, jest to mądry wybór.

Jednak lot bezkretny z jednym przystankiem znajduje się w zakresie 250-400 AUD, a całkowity czas podróży (głównie czas oczekiwania) może potrwać tak długo, jak siedem do 27 godzin (na prawdziwe).

Długie przejażdżki autobusem

Podróż autobusem jest o wiele bardziej przyjazny dla portfela. Jest to najlepsze dla tych, których kieszenie nie są tak głębokie, ale mają cały czas na świecie. Na przykład Greyhound pobiera tylko AUD85, jeden sposób na 10-godzinną podróż.

Ale jeśli jest jeden dziwactwo o sobie, które odkryłem w ciągu ostatnich lat, nie mam nic przeciwko długim przejażdżkom autobusowym. Zdrap to. „Nie mam nic przeciwko”, nie do końca go nie ogranicza. Właściwie szczerze się z tego zachwycam z wysokiego stosu powodów. Oprócz kopca: daje mi to wystarczająco dużo czasu na bycie z moimi myślami. Liczne moje pomysły – strategie marketingowe, historie filmowe i osobiste projekty – zostały pomyślane między przejściem a oknami skromnego autobusu. Naprawdę nie mogłem się doczekać długiej jazdy.

Wyjazd został zaplanowany o 8:15. Już w 7:30 byłem już na zatrzymaniu terminalu floty rafy, zaledwie 10 minut spacerem od Central Cairns Yha Hostel. Red Greyhound Autobus przybył na kropkę, zawsze świetną rzeczą, zwłaszcza, że ​​tego ranka było trochę zimno i mżawiące. Wpadłem w kolejkę, gdy szofer wyskoczył, a następnie zebrał cały bagaż. Kiedy nadszedł czas, aby wskoczyć, powitały mnie dobrze utrzymane wnętrza. Żadnych dziwnych zapachów ani śmieci.

Nie otrzymałem przydziału miejsca, co trochę mnie pomyliło. „Czy po prostu siedzę gdziekolwiek?” Zapytałem kierowcę, który z radością odpowiedział: „gdziekolwiek oprócz szofera”. Poszedłem pomiędzy rzędami czterech siedzeń, wszystkie wyglądające schludnie i wygodne. Najlepsza część, Wi-Fi. Rzeczywisty działający Wi-Fi. Przestań mnie zepsuć, Australia!

Znajduję wiele emocji z rzucania okiem na małe miasteczka, gdy nasz autobus przechodzi przez ziemię. Zawsze patrzyłem na miasteczka i wioski jako postacie, z których każda ma wyraźną osobowość i atrakcyjność, a oglądanie ich pojawiających się i znikania w rozmyciu kolorów może być dość zabawne. To jest jak seria krótkich romansów. Na przykład Townsville wyglądało na cholernie interesujące, ponieważ nasz autobus zwolnił na szybki przystanek. To mnie ciekawi. Sprawiło, że chciałem odwiedzić następnym razem.

Widok plaży z autobusu
Zgląda na Townsville
Spotkałem także dwie filipińskie kobiety, kiedy zatrzymaliśmy się na posiłek w Cardwell, jedną z najbardziej pamiętnych momentów przez całą podróż.

Nawet sceneria nie zawiodła. Szklane okno obok mnie stało się ekranem, migającym fantastycznym oprawionym obrazami krajobrazu w nieograniczonej sukcesji: Virid Plains, Brzeżków Kości Słoniowej i rustykalnych wiosek. W pewnym momencie zostałem potraktowany majestatycznym widokiem, kiedy droga wspięła się i biegła nad gęstym baldachimem lasu deszczowego. W drugiej pojawiła się idealna tęcza, łukowata nad drogą. To było tak, jakbym wszedł w sen. I tym więcej o tym myślę, zrobiłem. Dla mnie Queensland był snem i w końcu go żyłem.

Greyhound Australia codziennie przenosi trasę plażową Cairns-Airlie. Aby zarezerwować lub wyświetlić znacznie więcej informacji, odwiedź: www.greyhound.com.au

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

4 Najważniejsze informacje o naszej wycieczce Kakadu National Park Day, Australia

Mindil Beach Sunset Market w Darwin, Australia

Darwin z ograniczonym budżetem: całkowicie bezpłatny harmonogram i przewodnik po podróży

Alice Springs Yha Hostel: gdzie zostać w Alice Springs, Australia

Centralny hostel YHA CAIRNS: gdzie zostać w Cairns w Australii

Pasje raju: Michaelmjako Cay i Wielka Rafa Koralowa, Australia

Na pokładzie Derwent Hunter: żeglując po Wyspach Whitsunday, Australia

Wiza australijska: wymagania i aplikacja online