Entertainment

Yellowstone w ciągu dnia

Park Narodowy Yellowstone jest na mojej liście wiader w podróży od wielu lat. Przechodząc przez Wyoming w maju, przejechałem do północno -zachodniego rogu stanu z planem zobaczenia jak największej ilości parku w ciągu dnia. Aby jak najlepiej wykorzystać przygodę, namiot obozowałem poprzedniej nocy na Madison Campground. Madison, położony w pobliżu wejścia do West Yellowstone, jest jednym z niewielu kempingów, które podejmują zastrzeżenia przed weekendem Dnia Pamięci.

Midway Geyser Basin

Gdzie się zatrzymać

Znajdź przyjazne dla rodziny zakwaterowanie w pobliżu Parku Narodowego Yellowstone, od konwencjonalnych hoteli po prywatne wypożyczalnie wypożyczalni przez Stay22.com:

Jak się okazało, nocne temperatury spadły tuż nad zamrażaniem i przetestowałem termiczny śpiwór. Niedźwiedzie są aktywne na kempingu, a jeden znaleziono spacerujące po miejscach na dzień przed moją podróżą. Pomimo tego, że jestem „świadomy niedźwiedzia” i blokując wszystkie jedzenie i płyny w moim pojeździe, szybko zdałem sobie sprawę, że szanse były znacznie lepsze, spotkałem się z jednym z licznych wypasów Buffalo wzdłuż pobliskiej rzeki Madison.

Stary wierny wybuchnie

Jeśli cokolwiek chciałem zobaczyć starego wiernych, więc następnego ranka wyszedłem jasno i wcześnie w kierunku wielu popularnych atrakcji parku. Po drodze zatrzymałem się w Fountain Paint Pot i Midway Geyser Basin, dwa wybitne „szybkie i łatwe” przystanki ze szlakami promenady prowadzącymi przez różne aktywne krajobrazy geotermalne. Jedną dobrą rzeczą w przybyciu wcześniej tego dnia jest lepszy parking pojazdów i mniej osób; Jeszcze przed najlepszym sezonem podróżnym park był pełen spoza statusów i dużych grup podróżujących po autobusach czarterowych.

Buffalo na drodze

Nie udało mi się przeprowadzić żadnych badań przed podróżą na temat Old Faithful i nieco szczęście, że przybyłem piętnaście minut przed erupcją. W przeciwieństwie do mojego założenia terminu „stare wierne”, gejzer nie wybucha zgodnie z ustalonym harmonogramem. Odwiedzający mogą czekać od 35 minut do dwóch godzin między czasem erupcji (odwiedź tę stronę, aby uzyskać więcej informacji).

Artyści malują

Następny był Mammoth Hot Springs, jazda na północ w kierunku Montany. Po drodze ruch uliczny zatrzymał się, gdy stado Buffalo twierdził, że prawo drogi na drodze. W sumie widziałem Buffalo, Elk, Moose, Bear oraz różnorodne ptaki i stworzenia podczas mojej podróży. Odkryłem, że wielu obserwatorów ptaków ustawionych w wyznaczonych odchyleniach i jedna dobra pani pomogła mi zobaczyć rybołów gniazdujący jej młode.

Trochę wyczerpany jazda, postanowiłem wyruszyć na 1-milową wędrówkę w obie strony w Artist Paintpots. Zostałem nagrodzony bulgoczącymi błotami i żywo kolorowych (ale śmiercionośnych) basenów pomarańczowych i niebieskich. Spokój „One With Nature”, który odczułem w Artist Paintpots, zostało zrównoważone przez wiele osób eksplorujących tarasy Hot Hot Springs w pobliżu Mammoth Hot Springs. Cieszę się, że zatrzymałem się tutaj, ale to doświadczenie sprawiło, że kwestionowałem użyteczność patyka na wąskim, mocno podróżowanym chodnikach.

Podejście do północno -wschodniego wejścia parku było zapierające dech w piersiach i spokojne. Jeśli masz koszyk piknikowy („Hej Boo-Boo!”), Znajdziesz wiele oszałamiających miejsc, w których można zachwycić w przygotowanym posiłku. Znalazłem piękne miejsce w pobliżu Soda Butte Creek.

We wszystkich moich parku narodowym Yellowstone jest takie: chociaż tak naprawdę nie można „zobaczyć” parku w ciągu jednego dnia, możesz docenić ogrom, która jest zbiorowo nasza, aby zachować i utrzymywać. Sheri napisała wiele historii o czasie swojej rodziny w Parku Narodowym Yellowstone. Po prostu wpisz „Yellowstone” na powyższym pasku wyszukiwania.

Szczęśliwe szlaki!

Związane z

Expert Trainary: Yellowstone for Expert Trainary w tym miesiącu, skontaktowałem się z Janet Chapple, autorką książki Yellowstone Treasures: The Traveller’s Companion w Parku Narodowym. Zaktualizowana trzecia edycja właśnie ukazała się w kwietniu, a nasza rodzina spędzi tam kilka tygodni tego lata, więc chciałem…
6 czerwca 2009in w „Goście”

Wyoming Drogi: szef Joseph Beautiful Bywayafter spędza dwa pełne dni, ledwo drapując powierzchnię w Parku Narodowym Yellowstone, wyszedłem przez północno -wschodnie wejście w kierunku Cody w Wyoming. Przewidując szybką 68-milową i stosunkowo płaską jazdę na terytorium Buffalo Bill, niewiele zdałem sobie sprawę, że szef Joseph Beautiful Byway mnie poruszy…
26 maja 2016 w „Epic Road Trips”

Podróż po wschodnim Idahoover w ostatnim tygodniu spędziłem trochę czasu w Idaho, najpierw podróżując do Parku Narodowego Yosemite przez West Yellowstone, a następnie z Parku Narodowego Grant Tetons przez Jackson w Wyoming. Znaczna część wschodniego Idaho to kraj rolniczy; Rolling Hills z pola ziemniaków z rzędami…
30 maja 2016 w „Epic Road Trips”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *